2019 03 23, Šeštadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Maisto netoleravimas: kalta ne tik gliuteno „bomba“   print
Ar gali sveikas maistas tapti jūsų slaptu priešu? Vis tik taip atsitinka, kai organizmas netoleruoja tam tikrų maisto produktų ir prasideda įvairūs uždegiminiai procesai, kurie gali tapti lėtiniais. Tuomet dažnai pučia pilvą, lydi nuovargis, jaučiami įvairūs skausmai, išberia odą ar net pradeda augti svoris.
Plačiau  
Anemijos priežastis – vitamino D stoka ar atvirkščiai?   print
Revoliucinis saulės vitamino vaidmuo įgauna dar vieną svarbią prasmę. Pastaruoju metu vis garsiau kalbama, kad vitaminas D turi įtakos geležies stokai bei anemijai (mažakraujystei). Tačiau mokslininkai kol kas neišsiaiškino šio ryšio mechanizmo. Nustatyta, kad egzistuoja ir atvirkštinis efektas: dėl geležies deficito organizmas gali blogiau sintezuoti svarbųjį saulės vitaminą.
Plačiau  
Koks jūsų kraujagyslių amžius?   print
Kalbėdami apie kardiovaskulinę sveikatą gydytojai primygtinai pabrėžia, jog daug svarbesnis nei biologinis yra kraujagyslių amžius. Santykinai jauno, vyresnio nei 40-ies metų amžiaus vyro, turinčio nekoreguotus rizikos veiksnius, kraujagyslės gali būti stipriai susidėvėjusios ir prilygti 60-mečio.
Plačiau  
Prisnūdusi skydliaukė: gyvenimas lyg sulėtintame filme   print
Nuo pat žmogaus gimimo iki senatvės mažytė skydliaukė reguliuoja medžiagų apykaitą, energijos panaudojimą ir saugojimą, skatina psichinį ir fizinį vystymąsi, turi įtakos visų gyvybiškai svarbių organų veiklai ir kt. Kas nutinka, kai jos veikla sulėtėja ir susergama hipotireoze? Kaip šį pavojingą sutrikimą pastebėti ir gydyti? Kodėl pacientui verta vesti skydliaukės rodiklių dienyną?
Plačiau  
Muzikos terapija: sveikti padeda ne tik lopšinės ar klasika, bet ir metalas   print
Muzikos terapeutai turi savo fonotekas, kuriose surinkti geriausi įvairaus stiliaus pavyzdžiai, tačiau jų tikslas nėra muzikinis ugdymas, todėl klientas kūrinius gali rinktis pats, sako Lietuvos muzikos terapijos asociacijos vadovė socialinių mokslų daktarė Vilmantė Aleksienė.
Plačiau  
Kokią gydomąją naudą teikia augintiniai?   print
Gyvūnų terapija Lietuvoje dar nėra dažnai taikoma kaip gydymo būdas, tačiau kiekvienas, turintis namuose augintinį, tokios terapijos naudą gauna nemokamai.
Plačiau  
Pavasarinio nuovargio sindromas   print
Ilgai lauktas pavasaris ne visuomet kupinas malonių išgyvenimų, besidžiaugiant saule ir pirmąja žaluma. Šiuo metų laiku dažnas jaučia nuovargį, galvos svaigimą, silpnumą, nerimą – tokia būsena išgąsdina ir priverčia susirūpinti sveikata. Tačiau medikai ramina – tai pavasario kaltė.
Plačiau  
Paprastas peršalimas ar pavojingas gripas?   print
Įsibėgėjus gripo ir ūmių kvėpavimo takų infekcijų sezonui varvanti nosis, įkyrus kosulys ne vieną priverčia stabtelėti ar net ilgesniam laikui paguldo į patalą. Neretai iškyla svarbi problema – kaip atskirti paprasčiausią peršalimą ir gripą? Šių infekcijų simptomai gali būti labai panašūs, o laiku nenustačius gripo komplikacijų pasekmės būna ir tragiškos.
Plačiau  
Depresija: ką daryti, kad saulė nušvistų, kai dangus griūva   print
                    Prasta nuotaika, pablogėjusi savijauta ir sumažėjusi energija… Tai sutrumpėjus dienoms ir vis rečiau pro storus lietaus pritvinkusius debesis prasimušant saulės spinduliams patiriame daugelis. Vieni dėl to kaltina pasislėpusią saulę ir ilgesnį tamsųjį paros laiką, kiti – padidėjusį darbo krūvį ar įtampą darbe, treti – konfliktus su artimu žmogumi.
Plačiau  
Galvos skausmus gali sukelti net ir teigiamos emocijos   print
Dažnai kalbame apie tai, kad stresas yra visų ligų priežastis. Bet tikriausiai mažai kas žino, kad stresas ir emocijos gali sukelti nepakeliamus galvos skausmus, tai yra, jūs galite susirgti migrena. Taip sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
Plačiau  
Dievo patentas – ne kiekvienam...   print

Pirmiausia jums teks pasižiūrėti į nuotrauką. Nes pirmieji sakiniai yra skirti būtent jai paaiškinti.
- Priešinkitės, - sako profesorius Jurgis Brėdikis. – Neleiskit man nulenkti jūsų rankos.

Ir iš tikrųjų: nors 88-ąjį gimtadienį sutikęs akademikas jėgos turi ne pagal amžių daug, žurnalisto ranką žemyn nulenkti nelengva.

Plačiau  
Prostatos vėžys – ne nuosprendis vyriškumui   print
Vyrams, kuriems diagnozuotas prostatos vėžys, seksualinio pajėgumo klausimas tampa itin aštrus. Medikai tikina, kad erekcijos problemos, kaip ir prostatos vėžys, yra gydomos, tačiau svarbiausia nedelsti ir laiku kreiptis pagalbos.
Plačiau  
Kitokia alergija: skaičiuojate kalorijas, bet vis storėjate ir pučia pilvą   print
Net ir ekologiškas maistas tampa priešu, kai organizmas jo netoleruoja. Taip atsitinka sergant vadinamąja III–ojo tipo (uždelsta) alergija maistui. Ši liga skiriasi nuo ūmiai pasireiškiančios maisto alergijos, o jos nustatymas kartais primena detektyvą.
Plačiau  
Įvardijo, kada masažas padeda, o kada kenkia   print
Kiekvienam žmogui per metus rekomenduojama turėti dešimties masažų kursą, rudenį jie sustiprina kūną, pavasarį – detoksikuoja ir paruošia šiltajam periodui.
Plačiau  
Sąnariams kenkia judėjimo stoka, nevisavertė mityba ir net stresas   print
Lie­tu­vos ho­mo­tok­si­ko­lo­gų drau­gi­jos vi­cep­re­zi­den­tas, chi­rur­gas Al­vi­das Di­džiu­lis dau­giau kaip prieš 20 me­tų su­si­do­mė­jo bio­lo­gi­ne me­di­ci­na – tok­si­ko­lo­gi­ja. Su­di­lu­sių są­na­rių kei­ti­mo ope­ra­ci­jas sa­vo pa­cien­tams gy­dy­to­jas pa­de­da nu­to­lin­ti na­tū­ra­liais gy­dy­mo me­to­dais.
Plačiau  
Anemijos kilpa: kai pavojingą ligą maskuoja solidus amžius   print
Toli gražu ne visada reikėtų kaltinti metų naštą, jei stipriau plaka širdis, svaigsta galva, prasideda virškinimo sutrikimai, apima depresija ar blogėja atmintis. Tokius negalavimus sukelia ir anemija (mažakraujystė). Ji iš lėto atima gyvenimo jėgas, būna sunkių ligų palydovė.
Plačiau  
Liga, kai suvalgius obuolį ar morką galima uždusti   print
                                                      Pavasarį, sužydėjus augalams, 20 proc. Europos gyventojų turi gydytis nuo paūmėjusios šienligės (polinozės). Daugiausiai nuo jos kenčia miesto gyventojai, kuriems alergijos simptomus sustiprina oro tarša ir jame sklandančios dyzelinio kuro dalelės – jos sudaro net 90 proc. visų miesto ore esančių svetimkūnių.
Plačiau  
Jei orai šyla, o nuotaika negerėja   print
„Atėjus pavasariui ir bundant gamtai, turėtume jaustis energingesni ir linksmesni. Turėtų džiūgauti siela“, - sako psichologė Inga Būdvytytė, ir tuoj pat pabrėžia, jog pavasarinė teigiama nuotaika aplanko toli gražu ne visus.
Plačiau  
Hipotirozė: kai skydliaukė verčia drebėti   print
Net prikaitintame kambaryje jums nuolat šalta? Tai tik vienas iš požymių, kad reikia susirūpinti savo skydliauke. Gali būti, kad ji pradėjo gaminti per mažai hormonų.
Plačiau  
Gydant celiakiją bėdos pridaro ir duonos trupinys   print
                       Vis daugiau vaikų pasaulyje pakliūna į klastingosios celiakijos gniaužtus. Šią lėtinę plonosios žarnos ligą sukelia baltymas gliutenas (glitimas), esantis kviečiuose, rugiuose, miežiuose ir jų produktuose.
Plačiau  
Paaiškino, ar įmanoma sustabdyti plikimą   print
Dabar pripažįstama, kad pagrindinė vyrų tipo plikimo priežastis – medžiaga, kuris gamina odoje ir skatina plauką gyventi trumpiau bei virsti gyvaplaukiu.
Plačiau  
Fizinis skausmas susijęs ir su darbe patiriamu stresu   print
Dažniau nei kas antras profesine liga sergantis darbingas keturiasdešimtmetis skundžiasi kaulų ir raumenų sistemos, nugaros ir kaklo skausmais. Tai viena dažniausių nedarbingumo ligų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, o 97 proc. susirgusių – asmenys, vos sulaukę 40-ties.
Plačiau  
Žiedadulkių alergija užklumpa ir rudenį   print
Atvėso oras, varva nosis ir peršti akys? Tai gali būti ne peršalimo, bet šienligės simptomai. Kaip suvaldyti rudens žiedadulkių alergiją?
Plačiau  
Odos ligos: pasirinkus taisyklingą mitybą, išnyks alergijos požymiai   print
Įvairias odos ligas, pavyzdžiui, atopinį dermatitą, sukeliantys alergenai įtakos sveikatai neturės, jei organizme nebus į šiuos alergenus reaguojančių medžiagų, LRT radijui tvirtina žolininkė Nijolė Degutienė. Jos aiškinimu, geriausiai to pasiekti padeda tinkama mityba.
Plačiau  
Už Veneros apžavus tenka mokėti ir po dešimtmečio   print
Aistringi vasaros romanai dažniausiai greitai atvėsta, o baimė dėl lytiškai plintančios infekcijos (LPI) ilgai neduoda ramiai miegoti. Kodėl dabar Venera savo „dovanas“ dalija žymiai pavojingiau ir gausiau nei rodo oficiali statistika?
Plačiau  
Alergija žiedadulkėms yra įgimta?   print
Remiantis statistikos duomenimis, Lietuvoje žiedadulkių sukeliama alergija, dar vadinama šienlige, kamuoja iki 5 proc. gyventojų, o Europoje šis skaičius siekia 20 proc. Tačiau ir šioje srityje tampame „europietiškesni“ – pasak Šiaulių universiteto profesorės biomedicinos mokslų daktarės Ingridos Šaulienės, žiedadulkių keliama alergija lietuviams taps vis opesnė.
Plačiau  
Poilsio minutė ant žemės gali baigtis rimtomis ligomis   print
Visi žino, jog pavasarį negalima sėdėti ant žemės, laiptų ar šaligatvio krašto. Toks nekaltas pasėdėjimas gali baigtis ligoninėje, atliekant dializės procedūras. „Atrodo, žmonės šią tiesą puikiai žino, bet, matyt, labiau nei žinios, mus veikia bandos jausmas“, – sako sveikatos specialistė, sveikos gyvensenos propaguotoja Asta Luobytė.
Plačiau  
Slaptas geležies stygius: kai anemija artėja keturmyliais žingsniais   print
Jei atkopiant saulei bei šylant orui sumažėjo darbingumas, jaučiate bendrą kūno silpnumą, esate dirglesni, neskubėkite to priskirti įprastam pavasariniam nuovargiui ar metų naštai. Atkreipkite dėmesį, ar jūsų gyvybinių jėgų kaip kilpa neveržia anemija, paprastai vadinama mažakraujyste.
Plačiau  
Lėtinio nuovargio sindromo gniaužtuose   print
Nuolatinis fizinis ir protinis nuovargis, kuris jaučiamas ir pailsėjus, gali būti ne tik depresijos, bet lėtinio nuovargio sindromo požymis. Dažnai dėl šio pavojingo sutrikimo žmonės ilgai nesikreipia pagalbos, o pas gydytoją patenka, kai jau susiformuoja kitos sunkios ligos: širdies ir kraujagyslių, endokrininės ar onkologinės, depresija, miego sutrikimai.
Plačiau  
Nuo fizinio skausmo gydo ir gera nuotaika   print
Jei­gu kan­ki­na pa­di­dė­jęs skran­džio rūgš­tin­gu­mas, ga­li skau­dė­ti ir stu­bu­ras. Jei­gu skau­da pe­tį, skaus­mą ga­lė­jo su­kel­ti rau­me­nų įtam­pa dėl nuo­la­ti­nio emo­ci­nio stre­so.
Plačiau  
Kankinančią alergiją suvaldo imunoterapija   print
Namų dulkių erkučių ar žiedadulkių sukelta alergija daugybei žmonių neleidžia išsivaduoti nuo varginamos slogos, ašarojančių akių, kosulio ir kt. Šią ligą įmanoma suvaldyti pasinaudojus specifine alergenų imunoterapija. Deja, tai dar Lietuvoje mažai kam įperkamas gydymo metodas.
Plačiau  
Intymios moterų infekcijos: kaip įveikti „užburtą“ ratą   print
Dėl erzinančios makšties kandidozės tenka nuolat varstyti ginekologo duris? Tada didelė tikimybė, kad infekciją sukėlė ne Candida albicans grybelis – dažniausiai nurodomas kaltininkas. Todėl ir paskirtas gydymas metų metais gali neduoti laukiamo rezultato.
Plačiau  
Trys pavojingi mažakraujystės žingsniai   print
Nukritęs hemoglobino lygis kraujyje parodė, kad sergate geležies stokos anemija? Tai reiškia, kad gerokai uždelsėte. Silpstančio kraujo požymius galima pastebėti daug anksčiau, kai liga lengviau įveikiama.
Plačiau  
Dirbtinių sąnarių jau prireikia ir jaunuoliams   print
Negrįžtami sąnarių pakitimai, jų nusidėvėjimas jau yra ne tik pagyvenusių žmonių problema – nemažai operacijų atliekama jauniems, apie 20 metų jaunuoliams.
Plačiau  
Kaip nesuklupti atskiriant gripą   print
Bijote gripo? Jeigu jums per 30 metų, galite suklusti. Solidžiojo Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai mano, kad paprastai suaugusieji suserga gripu tik du kartus kas dešimtmetį, o paprasčiausią peršalimą dažnai supainioja su šia pavojinga liga.
Plačiau  
Kaip poros santykius aptemdo streikuojanti skydliaukė   print
Nervingumas, nuovargis, silpstanti lytinė potencija, išsiderinęs mėnesinių ciklas, išvaizdos pablogėjimas – tai tik dalis problemų, kurios gali užklupti išsiderinus skydliaukės hormonų gamybai.
Plačiau  
Dažna cistito priežastis – neapdairūs kurortiniai romanai   print
Po vasaros gydytojų kabinetus užplūdo šlapimo pūslies negalavimais besiskundžiančios moterys. Į pirmuosius cistito požymius reikia žiūrėti labai rimtai: negydomas šlapimo pūslės uždegimas ne vienai moteriai gali sugadinti gyvenimą. 
Plačiau  
Anoreksija pakeičia gyvenimą   print
Norvegijoje gyvenanti šiaulietė Karolina dar ilgai negalės pamiršti jos gyvenime pasirodžiusios ligos, anoreksijos pasekmių. Mergina, būdama 1,73 metro ūgio, neteko 20-ies kilogramų ir svėrė 45 kilogramus.
Plačiau  
Nuo alergijos gali apsaugoti bučinys šuniui   print
Statistika baugina – 20 procentų pasaulio žmonių yra kam nors alergiški.  Šiaulių universitete viešėję pasaulio aerobiologijos mokslo srities mokslininkai prof. dr. Carmen Galan ir prof. dr. Giuseppe Frenguelli išskirtiniame interviu „Šiaulių kraštui“ pasakojo apie alergenų paplitimą.
Plačiau  
Sifilio simptomai suklaidina ir gydytojus   print
Kauno klinikinės ligoninės gydytojai sunerimę, jog tarp gyventojų kasmet daugėja negydyto, užleisto sifilio atvejų, kuomet jie išaiškinami atsitiktinai – tiriant donorų kraują, besilaukiančioms moterims atlikus kraujo specifinį tyrimą arba tiesiog profilaktinių patikrinimų metu.
Plačiau  
Užterštas organizmas šaukiasi pagalbos   print
Sąnarius gydantis chirurgas Alvidas Didžiulis dar yra ir homotoksikologas, kuris pacientams padeda natūraliomis priemonėmis valyti organizmą, suprasti ne tik ligos eigą, bet ir jos priežastis. „Jau vaikų organizmai yra užteršti, sąnarių ligos jaunėja. Toksinai suryja sveikatą“, – sakė gydytojas A. Didžiulis.
Plačiau  
Kas rizikuoja tapti nevaisingu?   print
Birželis pasaulyje minimas kaip nevaisingų porų mėnuo. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, beveik kas penkta pora, norinti susilaukti vaikų, susiduria su problemomis dėl nevaisingumo, todėl kiekvienais metais norima atkreipti dėmesį į šią problemą, skleisti informaciją apie naujausius gydymo būdus, tyrimus ar priemones, suteikiančias vilties susilaukti atžalų.
Plačiau  
Vėžiui slopinti pasitelkia ir vaistažoles   print
Sergant tokiomis sunkiomis ligomis, kaip vėžys, nereikėtų pamiršti ir augalų gydomųjų savybių, pasidomėti galimybėmis radikalų gydymą derinti su augalų terapija (fitoterapija).
Plačiau  
Apatiškas pavasaris: koks pavojus už to slypi?   print
Atbundanti gamta turėtų įkvėpti naujiems darbams, tačiau daug žmonių jaučia gyvybinės energijos stygių. Jeigu ryte jėgų dar pakanka, tai vakarop padidėja dirglumas, apima mieguistumas ir bendras kūno silpnumas.
Plačiau  
Nenumokite ranka į čiaudulį   print
Kuo toliau, tuo daugiau žmonių skundžiasi pasikartojančiais bėrimais, niežuliu, sutrikusiu miegu bei virškinamojo trakto darbu, kvėpavimo takų pažeidimais ir net kraujotakos sutrikimais. Ir čia kalbame ne apie sunkias nepagydomas ligas, o į iš pažiūros nekaltai atrodančią alergiją.
Plačiau  
Keli būdai gerinti regėjimą   print
Pa­gal sta­tis­ti­ką, maž­daug 284 mi­li­jo­nai žmo­nių pa­sau­ly­je tu­ri bė­dų dėl re­gė­ji­mo. Iš jų 39 mi­li­jo­nai yra ak­li. Ko­kiais ne­su­dė­tin­gais bū­dais ga­li­me sau pa­dė­ti, kol dar ne­pri­rei­kė rim­tos me­di­kų pa­gal­bos?
Plačiau  
Geriausias žmogaus draugas padeda įveikti ir cerebrinį paralyžių   print
Su LSMU Slaugos ir rūpybos katedros medicinos psichologe dr. Viktorija Grigaliūniene kalbėjomės apie alternatyvius terapijos metodus bei kokias sunkias ligas gali išgydyti šuns buvimas kartu.
Plačiau  
Ne žirnelių, bet stiprių vaistų reikalauja   print
                              Požiūrį į homeopatiją galima perteikti kone anekdotiniu pokalbiu, nugirstu vienoje Vilniaus vaistinėje. Stipresnius peršalimo simptomus pajutusi moteris kreipėsi pagalbos į vaistininkę, o kai ši pasiūlė išmėginti homeopatinius preparatus, klientė, net kiek pyktelėjusi, išrėžė: „Bet aš tikrai sergu!“
Plačiau  
Kovai su vėžiu pasitelkia ir ugniažolę   print
Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta apie 50 žmonių, iš viso onkologinėmis ligomis sergančiųjų – daugiau nei 80 tūkst., tad nenuostabu, kad sergantieji bet kokio gydymo metodo griebiasi it šiaudo.
Plačiau  
Jei patiriate daug streso, gali padidėti liežuvis   print
Žiūrint vien tik į liežuvį, nustatinėti ligų nereikėtų, bet jis gali išduoti apie daugybę vidaus organų susirgimų. Anot kinų medicinos gydytojo Vitalijaus Naumavičiaus, jei liežuvio šonuose pastebite dantų įspaudus, tai gali rodyti, kad patiriate psichologinį stresą.
Plačiau  
Akupunktūros specialistas: rūkyti jums taps nebeskanu   print
Akupunktūra gali ne tik išgydyti įvairias ligas ar sutrikimus, bet ir padėti atsikratyti žalingų įpročių, pavyzdžiui, rūkymo. Taip sako Pasaulinės kinų medicinos federacijos valdybos narys, biomedicinos mokslų daktaras Vitalijus Numavičius.
Plačiau  
Kai net sveikas maistas tampa priešu   print
Gyveni sveikai, bet vis dažniau skauda galvą, pučia pilvą ar net išberia odą. Maža to, pradeda augti svoris. Tačiau gydytojams vis nepavyksta nustatyti negalavimų priežasties. Ką daryti?
Plačiau  
Depresiją ar net psichozę gali išprovokuoti ir skydliaukė   print
                          Kai kurių psichikos ligų ir skydliaukės hormonų sutrikimo požymiai yra labai panašūs. Specialistams žinoma pamokanti istorija, kai pacientę ligoninėje gydė nuo ūminės psichozės, nors tokią būseną sukėlė sulėtėjusi skydliaukės veikla.
Plačiau  
Erekcijos sutrikimo gydymas: nuo egzotiškų priemonių iki tablečių   print
Seksualumas – neatskiriama ir labai svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Erekcija atspindi fizinę ir psichinę vyrų sveikatą, tad, net menkiausias jos sutrikimas vyrų galvoje įjungia aliarmą.
Plačiau  
Aknė dažniausiai neišnyksta be pėdsakų   print
Jaunatviniai spuogai, arba kitaip aknė – viena dažniausių ir nemaloniausių paauglius kankinančių odos ligų, kuri negydoma gali išsivystyti į lėtinę odos patologiją, palikti randus, ar net sukelti sunkias psichologines problemas bei depresiją.
Plačiau  
Apie plaučių vėžį gali perspėti ir suapvalėję pirštų galai   print
Nors visuomenėje gajus mitas, kad plaučių vėžiu daugiausiai serga rūkantys vyrai, statistika sako ką kita: vyrų sergamumas šia liga vėžiu ir mirtingumas nuo jo per pastaruosius du dešimtmečius daugelyje Europos šalių mažėjo, tačiau moterų mirtingumas nuo šios ligos padidėjo.
Plačiau  
Piktybinė širdies liga   print
Širdies nepakankamumą medikai vadina piktybine liga, mat ji tampa vis didesne socialine ir ekonomine našta. Lietuvoje ja serga per 130 tūkst. žmonių, kurių gydymas per metus atsieina apie 145 mln. litų.
Plačiau  
Venera gali apdovanoti tiek mylintį, tiek besimėgaujantį seksu   print
„Ak, va­sa­ra gra­žuo­le, my­lė­čiau aš ta­ve, jei ne dul­kės, karš­čiai, uo­dai ir mu­sės“, – XIX a. ra­šė A. Puš­ki­nas. Mū­sų lai­kų psi­cho­lo­gai ap­ti­ko dar vie­ną va­sa­ros „trū­ku­mą“ – aukš­ta tem­pe­ra­tū­ra ir di­de­lis sau­lės švie­sos kie­kis di­di­na ly­ti­nių hor­mo­nų kie­kį or­ga­niz­me, to­dėl va­sa­rą žmo­gaus or­ga­niz­mas yra kur kas aukš­tes­nia­me sek­sua­li­nio pa­si­ren­gi­mo lyg­me­ny­je, nei ki­tais me­tų lai­kais.
Plačiau  
Hepatitas C: požymiai nepastebimi – pasekmės tragiškos   print
Dažnai manoma, kad, sergant kepenų liga, turi kažką skaudėti, o jei nieko neskauda, apie hepatitą C nė nepagalvojama, sako infekcinių ligų gydytoja dr. Lina Jančorienė.
Plačiau  
Nagų grybelis – lengvai pagaunamas, su vargu pametamas   print
Va­sa­ra – gry­be­li­nių odos li­gų žy­dė­ji­mo me­tas. Net 80 pro­c. at­ve­jų gry­be­lis pa­žei­džia ko­jų pirš­tų na­gus.
Plačiau  
Darbas moderniame biure gali „dovanoti“ sausų akių ligą   print
Paraudusios, pavargusios akys, skausmas, perštėjimas, niežėjimas, svetimkūnio jausmas akyse, rytais traiškanojančios akys – atpažįstate save? Tada jus, kaip ir daugiau nei 35 procentus žmonijos, kankina sausų akių liga (SAL).
Plačiau  
Pats sau didžiausias priešas   print
Devyni iš dešimties Lietuvos gyventojų patiria alinantį stresą, bet, užuot ėję sportuoti, jie emocijas išlieja šaukdami ant artimųjų ar gerdami alkoholį. Gydytojai įspėja, kad tokio elgesio padariniai gali būti mirtinai pavojingi.
Plačiau  
Kai norisi užkrimsti kreidos   print
Iškreiptas skonio pojūtis – vienas iš anemijos požymių. Tačiau kartais žmogus tai priima kaip natūralų dalyką. Štai viena pacientė reguliariai valgė kreidą, o savo gydytoją įtikinėjo, kad toks jos organizmo poreikis.
Plačiau  
Erkės „tobulėja“: vis dažniau pastebimi neįprasti simptomai   print
Gamtos žavesį gali gerokai sugadinti nekviesti jos svečiai – erkės. Nepagalvojame, kad mažutėlis, vos pastebimas gamtos padarėlis sukelia tokias grėsmingas ligas ir netgi suluošina gyvenimą.
Plačiau  
Kai nosyje ledonešis   print
Ankstyvas šių metų pavasaris džiugina ne visus – anksčiau sprogsta medžiai, kalasi žolės, tad jautrius žmones anksčiau ima kankinti šienligė, kurią sukelia ore sklandančios žiedadulkės.
Plačiau  
24 „kaladėlės“, dėl kurių dažniausiai kreipiamasi į gydytoją   print
Be­veik 80 pro­c. žmo­nių bent kar­tą gy­ve­ni­me skau­dė­jo nu­ga­rą. Ši pro­ble­ma se­na kaip pa­sau­lis. Net se­no­vės Egip­to mu­mi­jų ty­ri­mai ro­do, kad žmo­ni­ja jau ta­da ken­tė įvai­rius nu­ga­ros skaus­mus.
Plačiau  
Anemija išsekina jėgas   print
Vakarų Lietuvoje nėščios moterys net penkis kartus dažniau serga anemija nei Vidurio Lietuvoje. Specialistai mano, jog taip galėtų būti dėl to, kad jos su maistu negauna pakankamai geležies.
Plačiau  
Pagrindiniai kovos su celiulitu būdai – „vidiniai“   print
Su aplesino žievelės oda anksčiau ar vėliau tenka kovoti kiekvienai moteriai. Ir kaip teigia moksliniai tyrimai, sporto salė čia pagelbėti gali ne tiek jau ir daug. Pagrindiniai kovos su celiulitu būdai – „vidiniai“.
Plačiau  
Priklausomybė nuo orų – ne kaprizai   print
Dažnas keiksnojame besikeičiančius orus, tačiau yra žmonių, kurie į bet kokius orų pokyčius reaguoja liguistai. Juos medikai vadina meteopriklausomais. Meteopriklausomybė, arba meteopatija, nėra liga. Dar neseniai tokią priklausomybę medikai laikė mitu, tačiau dabar jie intensyviai ieško būdų, kaip sušvelninti jos pasekmes.
Plačiau  
Pažadinkime Morfėją – miego ir sapnų dievą   print
Miegas – labai individualus dalykas: vienam pakanka vos keturių valandų, o kitas, tiek išmiegojęs, skundžiasi nemiga. Psichologai teigia, kad nemiga dažniausiai būna susijusi su nerimu, kai išgyvenama dėl nemalonaus įvykio pasekmių ar nuolat svarstoma, kas atsitiks ateityje.
Plačiau  


Reklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys