2019 01 22, Antradienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Ko tikėtis iš pirmojo vizito ruošiantis dantų implantacijai?   print
2013-11-12
Teiginys, jog sėkmingą dantų implantaciją nulemia odontologo profesionalumas bei paciento kišenės storis – klaidingas. Yra kelios itin svarbios taisyklės, kurias būtina žinoti panorus ir vėl džiaugtis baltadante šypsena.

Implantacijos procedūros prasideda gerokai anksčiau, nei pacientas atsisėda į odontologo kėdę. Jau pirmosios konsultacijos metu gali paaiškėti, kad paciento lūkesčiai nesutampa su realia situacija, arba atvirkščiai – reali arba įsivaizduojama situacija yra ne tokia beviltiška, kaip įsivaizdavo pats žmogus.

Pirmasis susitikimas su gydytoju, kuriam žmogus nutarė patikėti savo šypseną yra svarbus ne tik todėl, kad būtų galima aptarti gydymo eigą ir sudaryti finansinį gydymo planą. Jis būtinas kontakto užmezgimui, skatinančiam abipusį pasitikėjimą. Neretai tam prireikia ir daugiau konsultacijų, sako gydytojas odontologas, periodontologas, tarptautinės implantologų draugijos narys Tomas Rajeckas.

Gydytojas pažymi, kad pirmo vizito metu pacientui svarbu psichologiškai nusiteikti būsimoms procedūroms. Jei pirmųjų susitikimų metu paaiškėja, kad nėra psichologinės gydytojo ir paciento dermės, geriau darbo iš viso nepradėti.

„Jei pacientas nepaisys odontologo nurodymų, nėra tikslo jį gydyti, nes implantacijos sėkmė priklauso ne tik nuo gydytojo, bet ir nuo paties žmogaus, jo burnos higienos įgūdžių ir įpročių“, - teigia T. Rajeckas.

Tarptautinės implantologų draugijos narys, odontologas ir burnos chirurgas Mindaugas Neverauskas primena, kad pirmojo vizito metu atliekama išsami paciento apžiūra ir daroma panoraminė rentgenograma.

Pacientas turėtų informuoti gydytoją apie bendrą savo sveikatos būklę ir vartojamus medikamentus. Tokiais atvejais implantologas gali paprašyti atlikti ir bendrą kraujo, bei kitus tyrimus. Jei žmogus serga ir vartoja medikamentus, apie tai būtina pranešti gydytojui.

Pirmųjų vizitų metu gydytojas T. Rajeckas pataria pacientams išsiaiškinti kelis esminius dalykus: kiek kainuos implantacija, kiek ilgai užtruks gydymas ir kokie bus gydymo etapai.

Reikia išsiaiškinti ir tai, kiek ilgai po implantacijos žmogus bus nedarbingas, nes sudėtingais atvejais yra didesnė intervencija, po operacijos apie savaitę laikosi patinimai. Pasitaiko atvejų, kai dėl implantacijos procedūrų tenka imti ir nedarbingumo pažymą, arba išeiti atostogų.

Pacientas turėtų susirinkti informaciją ir apie gydytojo kompetenciją. Čia galėtų pagelbėti kiti odontologo pacientai, pasirinktos klinikos specialistai, administratoriai arba gydytojo asistentės.

„Reikia pasidomėti, kiek implantacijų specialistas atlieka per mėnesį arba per metus, nes įsukančio vieną implantą per mėnesį gydytojo įgūdžiai skirstis nuo specialisto, kuris per tą patį laiką įsuka, pavyzdžiui, apie 50 implantų“, - pataria M. Neverauskas. Aktualus klausimas yra ir dantų implantų gamintojas, kurį taip pat reikėtų išsiaiškinti.

Ar įmanoma atlikti implantaciją jau pirmojo susitikimo metu?

Gydytojas M. Neverauskas į šį klausimą atsako teigiamai, tačiau pastebi, jog tai galima daryti ne visuomet.

„Implantuojama ir pirmo vizito metu, jei tam yra skirta pakankamai laiko ir paciento situacija paprasta. Gana dažnai taip elgiamės tiesiog taupydami pacientų laiką“, - pasakoja M. Neverauskas.

Gydytojas pastebi, jog vartotojai dažnai klaidinami reklamuojant greitąją implantaciją, kuomet teigiama, kad per dieną galima atlikti viską: jei reikia, išrauti dantį, įsukti implantą ir džiaugtis gražia šypsena.

„Implantacija viršutinėje žandikaulio dalyje, ypač matomoje vietoje, turėtų vykti laikantis konservatyvios implantacijos principų. Procedūros ir gijimas reikalauja laiko ir šioje situacijoje skubėjimas gali nulemti prastus rezultatus, kurie gali išryškėti tik praėjus kuriam laikui“, - pasakoja burnos chirurgas M.

Abu pokalbininkai pabrėžia, jog implantacijos kaina priklauso ne nuo implanto savikainos. Tai toli gražu - ne lemiamas veiksnys.

Sudarant gydymo planą visuomet atsižvelgiama ir į paciento galimybes. Jei žmogus neturi pakankamai pinigų dantų implantacijai, tuomet situacija vertinama individualiai. Vieniems siūloma sutaupyti ir kreiptis vėliau, kitiems - protezuoti dantis tiltais, plokštelėmis ir t.t. Gydytojai siūlo įvairūs atsiskaitymo būdus, už procedūras taip pat galima atsiskaityti ir išsimokėtinai.

SXC.hu - Peter Skadberg nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys