2019 03 23, Šeštadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Depresiją ar net psichozę gali išprovokuoti ir skydliaukė   print
2015-01-08
                          Kai kurių psichikos ligų ir skydliaukės hormonų sutrikimo požymiai yra labai panašūs. Specialistams žinoma pamokanti istorija, kai pacientę ligoninėje gydė nuo ūminės psichozės, nors tokią būseną sukėlė sulėtėjusi skydliaukės veikla.Tikroji ligos priežastis paaiškėjo gerokai vėliau atlikus skydliaukės hormonų tyrimą.

Tokie atvejai tik patvirtina faktą, kad dažnai sulėtėjusios skydliaukės veiklos – hipotirozės – sukelti psichikos sutrikimai pasireiškia anksčiau nei akivaizdūs fiziniai ligos simptomai. Hipotirozę galima įtarti, jei jaučiami bendras silpnumas, vangumas, mieguistumas, svorio didėjimas, šalčio netoleravimas, sausa oda, vidurių užkietėjimas, menstruacijų sutrikimas ir kt.

Skydliaukė hormonų gali pradėti gaminti ir per daug. Tuomet susergama hipertireoze. Jos požymiai: dirglumas, nervingumas, greitas nuovargis, rankų drebulys, širdies permušimai, svorio kritimas, viduriavimas ir kt. Žmogų gali varginti net 60 depresijos simptomų. Paprastai jo kraujospūdis aukštas ir nepasiduodantis gydymui įprastais preparatais, o tai padidina infarkto ir insulto riziką,

Drugelio formos mažytė skydliaukė yra kaklo priekinėje. Jos gaminami hormonai reguliuoja visą medžiagų apykaitą. Skydliaukė gali susilpnėti ir jos veikla sutrikti, kai gyvenama nuolatinėje įtampoje, išsekina darbas, maiste ir vandenyje stinga jodo ir kt.

Mokslininkai tvirtina, kad šaltuoju metų laiku jos veikla pablogėja beveik visiems žmonėms. Skydliaukės veiklos sutrikimo dažniausiai iš pradžių pacientas nejaučia. Todėl rekomenduojama, kad visi sveiki žmonės, sulaukę 35 metų, skydliaukės hormonus išsitirtų kas penkerius metus. Profilaktiškai ypač svarbu pasitikrinti tiems, kurių artimi giminaičiai serga ar sirgo skydliaukės ligomis.

Pagal www.medicinapractica.lt inf.
Freeimages.com - Nihan Aydin nuotr.
Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys