2019 03 23, Šeštadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Ne žirnelių, bet stiprių vaistų reikalauja   print
2015-02-17
                              Požiūrį į homeopatiją galima perteikti kone anekdotiniu pokalbiu, nugirstu vienoje Vilniaus vaistinėje. Stipresnius peršalimo simptomus pajutusi moteris kreipėsi pagalbos į vaistininkę, o kai ši pasiūlė išmėginti homeopatinius preparatus, klientė, net kiek pyktelėjusi, išrėžė: „Bet aš tikrai sergu!“

Supraskite: man sveikti reikia ir duokite greitai veikiančių stiprių vaistų, nes nėra kada žaisti gydymąsi.

„Kad galėtume sėkmingai gydytis homeopatiniais vaistais, pavyzdžiui, kai žiemą dažnai peršalame ir persekioja virusiniai susirgimai, pirmiausia turime žinoti, kaip jie veikia ir kas apskritai yra homeopatinis gydymas bei liga“, – sakė gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė.

Šiandien – tabletė, o rytoj – į darbą?

Jau ne vienus metus ne tik Lietuvoje, bet ir kitur civilizuotame pasaulyje pastebėtas didėjantis sergamumas lėtinėmis ligomis. Viena iš priežasčių, dėl kurių plinta mūsų pačių „užsidirbtos“ lėtinės ligos, prasidėjusios, pavyzdžiui, nuo nekalto peršalimo, yra išorinių ligos simptomų – slogos, karščiavimo ir kitų – slopinimas, tačiau pati liga lieka iki galo neišgydyta.

Nusakyti, kas yra liga, galima labai įvairiai. Daugelis natūralių medicinos sistemų, tarp jų ir homeopatijos, šalininkų liga laiko kūno pastangas atsikratyti to, kas jam kenkia. Nuodingos aplinkos medžiagos, šaltis, karštis, stiprių išgyvenimų metu organizme susidariusios medžiagos, virusai ir bakterijos gali trikdyti vidaus organų darbą, trukdyti jiems gerai atlikti savo funkcijas.

Svarbiausi organizmo valymosi būdai yra du: su bet kuriomis kūno išskyromis, kai šlakai iš organizmo šalinami su prakaitu, sloguojant, ašarojant, per ekskrementus ir kt.; jei šiuo būdu organizmas apsišvarinti nepajėgia, tada bando nešvarumus „sudeginti“ per uždegimą. Kad iš kūno pasišalintų mus puolantis virusas, gali prireikti ir temperatūros, ir slogos.

„Jei sirgdami rūpinsimės ne organizmo švara, o tik slopinsime mums nepatinkančius simptomus, kūno poreikis šalinti neišnyks, simptomai po kiek laiko kartosis ir gal net svarbesnėje organų sistemoje. Tada paprastai sakoma: „Liga persimetė į kitą vietą“, – pasakojo D.Jakubonienė. Anot jos, homeopatijoje simptomų naikinimas nėra tikslas. Tikslas – sveikata. O agresyviai slopindami simptomus stipriais vaistais, trukdome organizmui kovoti su liga, neleidžiame toksinams pasišalinti, todėl jie lieka kūne, ten kaupiasi. Greiti sprendimai, tokie kaip šiandien – tabletė, o rytoj – į darbą, organizmui nėra geri, nes skatina lėtinių ligų atsiradimą.

Kuo susirgai, tuo ir gydykis

Homeopatija – tai gydymas, paremtas panašumo principu. „Similia similibus curantur“, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „panašus gydo panašų“. Ir net lietuvių liaudis turi šį principą pagrindžiančią patarlę: „Nuo ko susirgai, tuo ir gydykis.“

Svarbiausias homeopatinio gydymo tikslas – suaktyvinti organizmo galias, kad jis pats įveiktų ligą. Todėl, pradėjus vartoti homeopatinius vaistus, ligos simptomai gali net šiek tiek paūmėti, o tai ir yra į kovą su liga įsitraukusių apsauginių organizmo reakcijų išraiška.
„Pakilusi temperatūra – labai galingas ginklas. Ji stabdo virusų ir kitų ligų sukėlėjų vystymąsi, todėl homeopatai nerekomenduoja mušti temperatūros, kol ji neviršija 39,5 laipsnio“, – teigė D.Jakubonienė. Net meningokoko sukėlėjas, kuris kasmet nusineša po keletą gyvybių, nesidaugina aukštesnėje nei 39 laipsnių temperatūroje. 39,5 laipsnio temperatūroje organizmas geriausiai gamina virusų antikūnius.

Kad organizmas įveiktų ligą, visi jo organai turi dirbti kaip viena komanda. Homeopatiniai preparatai padeda suderinti kūno organų veiklą. Kai jie funkcionuoja darniai, nebelieka „atsiliekančių ar išsišokančių“ organų, kūnas pajėgia geriau šalinti toksinus, švarėja organizmo aplinka, rimsta uždegimai, gerėja savijauta. „Taip gydantis investuojama į sveikatą, ilgaamžiškumą ir gyvenimo kokybę“, – pabrėžė gydytoja homeopatė.

Vaistas – paskata tvarkytis

Homeopatiniai preparatai naudingi ne dėl cheminio jų poveikio (jei nepakanka vienos tabletės nuo galvos skausmo, siūloma gerti antrą dėl didesnio veikliosios medžiagos kiekio), o dėl biofizinio poveikio, kai keičiasi fizinės ir biologinės aplinkos savybės, pavyzdžiui, elektrinis laidumas. Homeopatiniai preparatai ruošiami, veikliąją medžiagą daug sykių skiedžiant vandeniu ar spiritu ir kaskart gautą mišinį suaktyvinant, paprastai kalbant, supurtant. Kuo daugiau kartų tai kartojama, tuo aktyvesnis ir veiksmingesnis preparatas tampa.

Tokiais vaistais beveik neįmanoma apsinuodyti, todėl homeopatija – saugus gydymosi būdas. Naudojamos tokios mažos veikliųjų medžiagų koncentracijos, kad neapkraunamos kepenys ar inkstai, organizmui nereikia „tvarkytis“ su gydymosi pasekmėmis.

Vaistinėse parduodami daugeliui prieinami homeopatiniai preparatai beveik neturi kontraindikacijų, jų neįmanoma perdozuoti, juos gali vartoti beveik visi pacientai: besilaukiančios ir žindančios moterys, vaikai, senyvo amžiaus ar sudėtingomis ligomis sergantys žmonės. Jei kai kuriems pacientams tų vaistų vartoti negalima (pavyzdžiui, nėščioms moterims netiks menstruacijas skatinantys vaistai), apie tai būna parašyta informaciniame lapelyje. Homeopatiniai preparatai gali būti derinami. Juos gali vartoti ir cheminiais vaistais besigydantys pacientai, norintys sumažinti šalutinį cheminių vaistų poveikį.

Įrodymai jau pakeliui

Homeopatijos veiksmingumą rodo jau daugiau nei 200 metų praktinė patirtis, didėjantis pacientų skaičius ir jų efektyvumą įvertinusių mokslininkų atlikti tyrimai. „Gilioje senovėje susirgę žmonės intuityviai valgydavo apipelijusią duoną ir sveikdavo, tačiau praėjo keli šimtai metų, kol pelėsis buvo panaudotas penicilinui sukurti. Tikiuosi, dėl mokslo pažangos homeopatijos veiksmingumo įrodymų tiek ilgai laukti nereikės. Daugelis homeopatija veiksmingai gydosi jau dabar“, – sakė D.Jakubonienė.

Patarimai, kaip gydytis homeopatiškai

Stabdykime ligą jos pradžioje.  Jei homeopatiniais preparatais gydoma ūmi liga, juos rekomenduojama pradėti vartoti kuo skubiau, t. y. vos pajutus pirmus ligos simptomus. Taip imuninė organizmo sistema suaktyvinama ligos pradžioje ir ligai neleidžiama įsibėgėti.

Gerbkime savo kūną.  Į gydytoją homeopatą rekomenduojama kreiptis tada, kai norima gydytis ekologiškai, saugiai, chemiškai organizmo neapkraunant. Homeopatai gydo ir ūmias, ir lėtines ligas. Jei, ūmiai susirgę, pabūsite namuose, suteiksite savo organizmui galimybių kovoti su liga, greičiausiai peršalimui bei virusiniams susirgimams (jų simptomai dažniausiai būna labai panašūs) gydyti užteks vaistinėse esančių kompleksinių homeopatinių preparatų.

Nusiteikime nuosekliai gydytis.  Homeopatinius preparatus vartokite 30 minučių prieš valgį arba po jo. Jei gydotės dėl ūmios ligos, vaistus greičiausiai teks gerti dažnai: pirmą parą – kas valandą, o porą pirmų valandų – net kas 15 minučių. Jei būklė gerėja, vaistus vartokite rečiau. Jei gydotės homeopatiniais vaistais, nepiktnaudžiaukite kava, mėtų ir ramunėlių arbata, nes jos silpnina šių vaistų poveikį.

Klementina Puolikaitė - Guobė

Freeimages.com - tinpalace nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys