2019 03 23, Šeštadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kankinančią alergiją suvaldo imunoterapija   print
2016-01-27
Namų dulkių erkučių ar žiedadulkių sukelta alergija daugybei žmonių neleidžia išsivaduoti nuo varginamos slogos, ašarojančių akių, kosulio ir kt. Šią ligą įmanoma suvaldyti pasinaudojus specifine alergenų imunoterapija. Deja, tai dar Lietuvoje mažai kam įperkamas gydymo metodas.

Gali nebejausti alergijos

Alergiją sukelia iškreiptas žmogaus imuniteto atsakas į svetimas medžiagas – alergenus. Ligą dažniausiai bandoma slopinti geriant ar purškiant jos simptomus mažinančius medikamentus.

Tačiau gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė Nemira Vaičiulionienė pabrėžė, kad esminis alergijos gydymo būdas – specifinė alergenų imunoterapija, kuri veikia ligos atsiradimo priežastis. Reguliariai skiriant ir pamažu didinant alergenų kiekius paciento imuninė sistema ilgainiui pradeda į juos vis mažiau reaguoti – alergijos simptomai slopsta.

„Gydymas, priklausomai nuo alergijos tipo, gali trukti trejus penkerius metus. Ligos simptomai pradeda silpnėti jau po metų. Pabaigus gydymą alergija gali atslūgti dešimtmečiui, o dalis pacientų iš viso nebeturi problemų. Tam turi įtakos ir tai, kokio amžiaus pacientui skirta imunoterapija. Jeigu gydymas taikomas jaunystėje, alergija praktiškai gali ir nebeatsikartoti“, – sakė specialistė.

Gerti alergenus – patogiau

Imunoterapijos metu alergenai leidžiami po oda arba lašinami po liežuviu, duodamos čiulpti tabletės. Pirmuoju atveju pacientui tenka reguliariai apsilankyti pas savo alergologą: iš pradžių alergenai suleidžiami kas savaitę (5–8 kartus), o po to – kartą per mėnesį. Prieš atliekant procedūrą kruopščiai įvertinama paciento būklė, po to nustatoma reikiama injekcijos dozė. Tai būtina siekiant išvengti pavojingos imuniteto reakcijos.

Geriant lašiukus ar tabletes pacientui reikia rečiau lankytis pas specialistą. Ligonis pagal suteiktą atmintinę pats stebi organizmo reakciją, o pajutęs burnos gleivinės perštėjimą ar patinimą, gali iškart paskambinti alergologui. Tuomet sumažinama alergeno dozė.

 Pixabay.com/Unsplash nuotr.

Norus atmuša kaina

N.Vaičiulionienės pastebėjimu, Lietuvoje žmonės imunoterapiją dažniausiai išbando siekdami išsivaduoti nuo alergijos namų dulkių erkėms.

Dar viena didesnė pacientų grupė – alergiški medžių, žolių ar pelyno žiedadulkėms žmonės. Pastarieji ligoniai greičiausiai pajunta gydymo naudą. Be to, šaltasis metų laikas geriausiai tinka šiam gydymui.

Retai pasiryžtama gydytis dėl alergijos šunims ir katėms – sunkiau užsakyti preparatų, mažiau turima ir motyvacijos. Imunoterapija mažai pasinaudojama ir alergijai bičių įkandimams gydyti. Beje, šios alergijos gydymas labai pavojingas ir atliekamas tik dienos stacionare.

„Daug žmonių negali pasinaudoti specifine alergenų imunoterapija dėl didelės kainos“, – apgailestavo specialistė.

Aigustė Tavoraitė

Pixabay.com/Hans Braxmeier  nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys