2019 02 22, Penktadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kvėpavimo technikos: energijai ir sveikatai   print
2015-01-22
Specialistai tvirtina, kad gilesni įkvėpimai ir iškvėpimai gali būti paprasčiausias kelias į sveikesnį ir laimingesnį gyvenimą.„Kai kvėpuojama tinkamai, kūnas įgauna daugiau energijos, o protas tampa budresnis“, - sako med. dr. Izakas Eliaz, vienos medicinos klinikos direktorius JAV Kalifornijoje. Deja, daugelis žmonių įkvepia vos pusę litro oro, kai pilnas plaučių tūris – penki šeši litrai.

Stipresnė imuninė sistema

Gilus kvėpavimas didina deguonies koncentraciją kraujyje, stiprina imuninę sistemą, tirpdo riebalus. Kvėpuodami atsipalaiduojate. „Kai nebejaučiate įtampos ir sterso, organizme gali išsiskirti cheminės medžiagos, gelbstinčios stiprinant imunitetą“, – teigia dr. Duck-Kee Hang Teksaso universiteto Slaugos mokyklos vadovas.

Pratimas

Atsisėskite patogioje pozicijoje, kojas ir nugarą laikykite tiesiai. Vieną ranką uždėkite ant pilvo, kitą – ant krūtinės. Lėtai ir giliai įkvėpkite per nosį. Turi atrodyti, kad plaučiai visiškai pilni. Sulaikykite orą kelioms sekundėms ir lėtai iškvėpkite per burną. Iškvėpus turi atrodyti, kad plaučiai visiškai tušti. Pratimą kartokite kelis kartus.
 
Mažiau baimės

Pasirodo, kvėpavimas turi didelę įtaką mūsų baimės jausmui. Kai žmogus bijo, kvėpuoja trumpais negiliais įkvėpimais ir taip „vagia“ būtiną deguonį iš organizmo. O kai taip kvėpuojama – organizmą ištinka stresas dėl deguonies trūkumo, baimės jausmas sustiprėja. Tad ilgas ir gilus kvėpavimas būtų puikus ženklas nervų sistemai atsipalaiduoti.

Pratimas

Sėdėkite, gulėkite arba stovėkite. Svarbiausia, kad nugara būtų tiesi. Per penkias sekundes įkvėpkite per nosį. Tuomet lėtai iškvėpkite per 10 sekundžių taip pat per nosį. Turi atrodyti, kad iškvėpėte daugiau nei įkvėpėte. Pratimą pakartokite.
 
Cukraus kiekio kraujyje reguliavimas

Tyrimai rodo, kad trijų ketvirčių valandos diafragminis kvėpavimas po kaloringo ir angliavandeniais gausaus maisto gali sumažinti energijos stokos efektą, kuris ištinka po valgio. Be to, gilus kvėpavimas turi įtakos intensyvesnei insulino gamybai, tad kraujyje mažėja cukraus kiekis, rašoma „The Journal of Alternative and Complementary Medicine“.

Pratimas

Dešimt minučių po pagrindinio pietų patiekalo atsisėskite patogiai, vieną ranką uždėkite ant pilvo. Apie tris sekundes įkvėpkite orą į pilvą. Turite jausti tarsi jūsų skrandis plečiasi. Iškvėpkite per nosį. Pratimą kartokite.
 
Svarbu
Žiemos metu kvėpavimo pratimų nepatartina atlikti lauke. Būnant gryname ore labai svarbu kvėpuoti per nosį, o ne pro burną. Nosyje yra daug mažų kraujagyslių ir oras pro jas praeina kaip pro radiatorių, todėl mažėja pavojus peršalti viršutinius kvėpavimo takus.

Gintarė Kaminskienė

Freeimage.com - Belovodchenko Anton nuotr.
Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys