2019 03 23, Šeštadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Muzikos poveikis sveikatai didesnis, nei galvojama   print
2018-03-22
Muzika žmogaus organizmui turi teigiamą poveikį, kuris didesnis, nei paprastai manoma, LRT TELEVIZIJOS laidoje pabrėžia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas. Anot jo, tinkamai parinkta muzika gali ne tik sumažinti stresą ar padėti mankštintis, bet ir būti naudinga stiprinant imunitetą.

Tik neseniai mokslas pradėjo suprasti, kad muzika gali stimuliuoti dopamino poveikį, dėl kurio žmonės jaučiasi gerai, padaugėja teigiamų emocijų. Daugybė tyrimų patvirtino, kad muzika teigiamai veikia sergančius žmones, padeda pacientams atsigauti po operacijos, pagelbėja sergantiems, pavyzdžiui, Alzheimerio liga. Kai kuriais atvejais teigiamas muzikos poveikis sveikatai buvo stipresnis nei vaistų, sako A. Unikauskas.

Pasak gydytojo, yra penkios teigiamos muzikos savybės:

Muzika sumažina stresą ir baimės jausmą. Lėto tempo, žemesnių garsų muzika gali nuraminti žmogų net itin įtemptomis akimirkomis. Muzika gali užkirsti kelią streso padariniams – pulso padažnėjimui, kraujospūdžio ir kortizolio kiekio padidėjimui. Studijos taip pat rodo, kad vaikų ligoninėse muzika sumažina stresą ir baimės jausmą labiau nei socialiniai ryšiai.

Muzika sumažina skausmą. Neaišku, kodėl muzika gali sumažinti skausmą, nors ji prisideda prie dopamino išsiskyrimo. Stresas ir skausmas taip pat glaudžiai susiję, todėl muzikos ir mažesnio streso ryšys gali iš dalies paaiškinti šį teigiamą poveikį.

Muzika stiprina imunitetą. Kai kurie mokslininkai mano, kad muzika padeda užkirsti kelią ligoms. Pavyzdžiui, vienas iš daugelio tyrimų parodė, kad ligoniai, sirgę kritinėmis ligomis ir klausę Mocarto fortepijoninės sonatos, labiau atsipalaidavo, jų organizme sumažėjo streso hormonų, kraujyje sumažėjo interleukino-6 baltymo, susijusio su mirtingumu, diabetu ir širdies problemomis. Taigi muzika yra pigus, paprastai prieinamas ir sveikatai naudingas produktas.

Muzika gali pagerinti atmintį. Paaiškėjo, kad muzikos klausymasis atliekant kai kuriuos darbus yra naudingas. Mokslininkai tiria, kaip muzikos poveikis gali padėti sustiprinti atmintį žmonėms, sergantiems demencija. Čia vėl svarbus dopaminas. Didesnis dopamino kiekis susijęs su padidėjusia motyvacija, o tai siejasi su mokymusi ir atmintimi.

Muzika padeda mankštintis. Muzika skatina ištvermę sportuojant, o jei ji ritmiška, kūnas efektyviau naudoja deguonį. Pasak sporto tyrėjų Peterio Terry ir Costo Karageorghis, muzika gali padėti sutelkti dėmesį, pakelti dvasią, keisti ar reguliuoti nuotaiką, sukelti prisiminimus, didinti darbo našumą, mažinti kliūtis, skatinti ritmišką judėjimą – visa tai gali būti panaudota sportuojant.

Pixabay.com/pixel2013 nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys