2019 01 22, Antradienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Žmogus turi daugybę skirtingų veidų   print
2013-05-06
Kiekvienas iš mūsų kone kasdien susiduriame su gausybe pačių įvairiausių stereotipų: išvaizdos, tautybės, krašto, kuriame gyvename, profesijos, Zodiako ženklo – kitaip tariant, visko, apie ką tik galime pagalvoti. Stereotipų sąrašas begalinis. Kuo ypatingi išvaizdos stereotipai ir kodėl nereikėtų į juos numoti ranka?

Lietuvių patarlė byloja: pagal rūbą sutinka, pagal protą palydi. Ir iš tiesų, moksliškai yra įrodyta, jog pirmąkart matydami žmogų, pirmiausia mes susikoncentruojame į tai, kaip jis ar ji atrodo. Detaliai išanalizuojame nepažįstamojo išvaizdą: aprangos stilių, šukuoseną, aksesuarus ir beveik nekreipiame dėmesio, ką jis ar ji mums sako.

Yra apskaičiuota, kad pirmasis įspūdis apie žmogų susiformuoja per maždaug 5 sekundes, o prabėgus maždaug minutei, stebimo asmens vaizdinys mūsų sąmonėje tampa toks tvirtas, kad susidarytą nuomonę apie žmogų pakeisti tampa labai sunku arba beveik neįmanoma.

Kaip teigia psichoterapeutas Olegas Lapinas, žmogus yra daugiasluoksnė būtybė, turinti daugybę skirtingų veidų. Bendraudami su žmonėmis pirmiausia mes matome jų išorines kaukes, tik po to perprantame vidų.

„Stereotipai tam tikra prasme mums padeda orientuotis, be jų mes negalėtume suprasti, su kuo turime reikalą. Pavyzdžiui, asmuo savo plaukus nudažęs ryškia oranžine, mėlyna ar žalia spalva bei juos sušiaušęs į skiauterę, tvirtindamas, kad yra nepaprastai kuklus, vargu ar mus tuo įtikins. Jo ekscentriška išvaizda signalizuoja visai ką kita. Arba perdėm seksualius, aptemptus drabužius dėvinčios, ryškiai pasidažiusios moters žodžiai, kad jai nesvarbus vyrų dėmesys, irgi bus palaikyti neadekvačiais jos išorei. Akivaizdu, kad mes ne visada galime visiškai pasikliauti tuo, ką žmonės apie save sako, tad išvaizdos stereotipai iš dalies padeda susigaudyti, kas yra kas“, - tvirtina O. Lapinas.

O. Lapinas pastebėjimu, stereotipų nuvertinti nereikėtų, tačiau jokiu būdu negalima ir visiškai aklai jais vadovautis.

„Išvaizdos stereotipai didele dalimi kažkada kažkokią tiesą iš tikrųjų reiškė. Tačiau ilgainiui buvo apibendrinti ir pritaikyti visiems žmonėms. Tarkime visi puikiai žinome pasakymą, kad tas, kas nešioja akinius – moksliukas. Neseniai tai netgi reiškė savotišką pašaipą. Anksčiau akiniai iš tiesų buvo siejami su moksliškumu, protingumu, mat juos daugiausia nešiodavo asmenys, visą savo laiką praleisdavę prie knygų, kuriems išsivystydavo kompensacinė trumparegystė. Tačiau dabar akiniai vis dažniau tampa stiliaus detale ir visiškai nebeatspindi žmogaus išsimokslinimo lygio.

Kitas pavyzdys – tatuiruotės. Senovėje išvydus tatuiruotą žmogų, dauguma nudelbdavo akis, o galvoje imdavo suktis mintys apie kalėjusį ar asocialų asmenį. Šiandien tatuiruotės vis labiau pabrėžia nebe priklausymą kokiai nors socialinei grupei, kas irgi būtų tiesa, bet žmogaus spontaniškumą, norą būti laisvu, nepriklausomu, tarsi sugrįžusiu į laukinę gamtą“, - teigia psichoterapeutas.

O. Lapino teigimu, stereotipus, jų sampratos kaitą, panašiai kaip ir mados ar stiliaus srityje, nesąmoningai diktuoja dominuojanti visuomenės grupė.

SXC.hu – Joke van Zomeren nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys