2019 01 24, Ketvirtadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Auksas grožiui ir sveikatai: nauda ar brangi rizika?   print
2014-09-24
Vis daugiau grožio salonų siūlo procedūras su auksu. Tačiau ar šio metalo naudojimas nėra tik bandymas išvilioti pinigus?


Grožiui puoselėti


Auksą grožio procedūroms naudojo senovės egiptiečiai, romėnai ir japonai. Šiandien daugybė grožio salonų siūlo įvairias grožio procedūras su šiuo tauriuoju metalu. Atsieina jos ne itin pigiai – apie kelis šimtus litų, o įsigyti galite visko – nuo auksinės kaukės iki viso kūno šveitimo su aukso dulkėmis.
Manoma, kad šis metalas suteikia odai elastingumo, ji atrodo jaunesnė, nes auksas lėtina kolageno ir elastino irimą. Taip pat jis skatina kraujo apykaitą, kartu ir odos ląstelių regeneraciją bei drėkina. Pasižymi antioksidacinėmis savybėmis. Aukso dalelės suteikia odai nepaprasto spindesio.
 
Naudojamas medicinoje

Gydomąjį aukso poveikį pripažįsta ir tradicinė medicina. Šio metalo druskų tirpalas naikina daugelį ligas sukeliančių bakterijų, padeda pernešti deguonies molekules, aktyvina ląstelių gyvybines funkcijas. Dėl šių savybių brangaus metalo yra kai kurių vaistų sudėtyje. Pavyzdžiui, radioaktyvusis auksas naudojamas navikams gydyti.
 
Šalutinis poveikis
 
Pirmą kartą aukso druskos panaudotos reumatoidiniam artritui gydyti, tačiau šiandien, dėl daugelio šalutinių poveikių preparatai su auksu vartojami retai. Nuo gydymo šiuo tauriuoju metalu prisotintais vaistais kartais pakyla temperatūra, juntamas nerimas, sutrinka žarnyno veikla. Tokių preparatų negalima naudoti sergant cukriniu diabetu, tuberkulioze, širdies ir kraujagyslių ligomis.
Kiti šalutiniai aukso druskų vartojimo poveikiai: inkstų pažeidimas, niežėjimas, išbėrimas, opų atsiradimas ant burnos gleivinės, liežuvio ir ryklės. Skaičiuojama, kad maždaug apie 35 proc. pacientų, nutraukė aukso druskų preparatų vartojimą dėl minėtų šalutinių poveikių. Apskritai, vartojant tokius preparatus turtų būti nuolat stebima inkstų funkcija.

Abstract BackgroundFreeimages.com - Nimalan Tharmalingam
 
Komentarai


Gydytoja dermatologė Neringa Maleckienė:


- Moksliškai išorinių priemonių su auksu nauda nėra įrodyta, todėl gydytojai dermatovenerologai nėra linkę apie tai kalbėti. Susilaikome nuo komentarų. Patys tokių priemonių neskiriame ir tuo nesidomime. Viena, kas labai stebina, kai, pavyzdžiui, dėl jaunatvinių spuogų kreipiamasi į grožio salonus. Jei yra rimtų problemų dėl odos, pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju dermatologu.

 
 Maisto produktas?

Žurnalas „Fortune Small Business“ pateikė pasaulyje brangiausių maisto produktų sąrašą, kuriame pirmą vietą užima – auksinis lapelis. Jo kaina siekia 30 tūkstančių JAV dolerių už kilogramą.

Teigiama, kad auksas – mineralas, kuris nėra pavojingas žmogaus organizmui, tad jį galima valgyti. Tauriuoju metalu „gardinami“ patiekalai stabdo senėjimą, mažina stresą, gražina žmogų iš vidaus.
Dažniausiai aukso dulkių pilama į šampaną arba martinį, auksu puošiami žėlė desertai. Tačiau joks auksu pagardintas maistas ar gėrimas negali prilygti prabangiam vandeniui, prisotintam 24 karatų aukso. Auksinis vanduo parduodamas išpilstytas į skaidraus stiklo butelius. Tokia tara pasirinkta dėl to, kad matytųsi viduje plaukiojančios brangiojo metalo dalelės. Vienas butelis kainuoja apie pustrečio šimto litų (apie 75 eurus).

Dietų ir mitybos specialistė Ieva Kuodienė:- Auksas yra patvarus nereaktyvus metalas ir žmogaus virškinamasis traktas jo neapdoroja. Paprastai šis taurusis metalas išbūna organizme ne ilgiau, kaip 72 valandas ir pasišalina kartu su kitomis atliekomis, nepalikdamas jokių padarinių. Kai kurie šaltiniai nurodo, kad aukso vartojimas gali sukelti alergines reakcijas, tačiau kol kas tokie  atvejai reti. Kadangi jo vartojimas būna proginis ir mikro kiekiais, manau, rūpintis dėl žalos sveikatai nereikėtų.
Gintarė Kaminskienė 


Freeimages.com - Michael & Christa Richert nuotr
.
Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys