2019 03 23, Šeštadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Šių metų grožio tendencijos: atsigręžiama į natūralumą   print
2018-03-06
Apie šių metų grožio ir odos priežiūros tendencijas pasakoja gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė, neseniai grįžusi iš pasaulinio grožio medicinos kongreso Paryžiuje.


Atsigręžiama į natūralumą

Pradedant kosmetika ir baigiant įvairiais lazeriais – kongrese buvo pristatyta daug visokių naujovių. Galima pasidžiaugti, kad tikrai neatsiliekame nuo bendrų tiek europinių, tiek pasaulinių grožio tendencijų.

Ką galima būtų išskirti šiems metams? Anksčiau buvo orientuojamasi į kontūravimą, apimtis – skruostų, lūpų didinimą. To pasekmė – nenatūralūs, „iškreipti“ veidai. Dabar atsigręžiama į natūralesnį įvaizdį, kad per daug nesimatytų, kas „išpūsta“, pakelta. Didesnis akcentas skiriamas odos puoselėjimui, harmoningam jos kokybės pagerinimui. Svarbus ne tiek konkretus objektas, bet bendras vaizdas.

Dabar „ant bangos“ – lazeriai, kuo toliau, tuo jie „protingesni“, atlieka daugiau įvairių funkcijų – liftingas, atjauninimas, kolageno, elastinio tinklo stimuliavimas, kapiliarių, pigmento naikinimas. Visa tai, kas maksimaliai padeda odai būti sveikesnei, kokybiškesnei.

Ar yra kokie apribojimai, kam atlikti tokias procedūras? Viskas priklauso nuo to, kas ir kur ją atlieka. Kuo procedūra yra invazyvesnė, tuo svarbiau, kad ją atliktų gydytojas. Deja, tendencijų pas mus yra įvairių. Nes kaip geras aparatas patikimose rankose gali sukurti stebuklus, taip galimas ir visai priešingas efektas. Be abejo, auksinė taisyklė – nepersistengti atliekant tokio pobūdžio procedūras. Tačiau jei pasitikima specialistu, manau, jis parinks labiausiai tausojančią procedūrą.

Ką pataria jaunoms

Aišku, ne visada reikėtų skubėti daryti atjauninamąsias ir kitas agresyvesnes procedūras naudojant lazerius. Jaunesnėms moterims rekomenduojama pradėti nuo paprastesnių dalykų – mezoterapijos, revitalizacijos. „Jauninamosioms“ procedūroms reikia turėti gilių raukšlių, stipriai pažeistą odą. Tačiau jei vargina išsiplėtę kapiliarai ir procesas pakankamai pažengęs, galima tokias procedūras atlikti ir jauname amžiuje.

Vis dėlto dabar subrendo tų moterų karta, kurios ilgai „kepinosi“ soliariumuose. Kartais jos - sąlyginai jaunos, bet oda jau suvytusi, suglebusi, paveikta ultravioletinių spindulių. Jie kaip niekas kitas sendina odą, ardo elastinį tinklą, skatina pigmentaciją anksčiau laiko. Tad odai jau esant pažeistai, belieka ją aktyviai stimuliuoti ir jaunesniame amžiuje.

Pixabay.com/Silviarita nuotr. 


„Universalios“ priemonės nėra?

Be abejo, be adatinių, aparatinių procedūrų vienas paprastesnių pasirinkimų pasirūpinti odos būkle – naudoti kosmetiką. Odos priežiūros priemonę svarbu rinktis pagal odos tipą ir funkciją.

Nors šiuolaikinėms moterims atrodo parankios vadinamosios universalios priemonės, kurios, pavyzdžiui, atlieka ir drėkinimo, ir atjauninimo funkciją, visgi jas vertinčiau kiek atsargiau. Kuo kremo poveikis stipresnis, tuo labiau orientuotas į tam tikrą vieną funkciją. Taigi tie kremai, kurie intensyviai atjaunina, nebus skirti jautriai odai ar atvirkščiai.

Taip pat kremai pigmento šviesinimui, kurie būna aštresnės sudėties, rūgštiniai, tikrai neveiks išsiplėtusių kapiliarų. Galima rinktis tokį universalesnį kremą, kuris ir šiek tiek atjaunintų, ir lygintų pigmentą, tačiau tuomet iš tokios priemonės nereikia tikėtis, kad visos funkcijos bus atliktos šimtu procentu. Konkrečiam „taikiniui“ siūlau rinktis atitinkamą priemonę.

„Išlankstomos“ veido kaukės

Toliau populiarios išliks ir lakštinės kaukės. Jei kalbame ne apie profesionalų grožio salone, o namų sąlygomis daromomis kaukėmis, išties yra labai pažangių, geros sudėties priemonių. Tai tikrai palengvina odos priežiūrą – gamintojas į jas jau viską sudėjo, tereikia išlankstyti ir užsidėti. Viskas paruošta, kad būtų maksimaliai patogu naudoti.

Verta žinoti

Nuo kompiuterių ir kitų ekranų skleidžiamos šviesos jautresnės, raustančios odos savininkai gali jausti dirginimą kaip pasideginus saulėje. Todėl reikėtų rinktis tas medicinines priemones, kurios turi didesnę apsaugą.
Pasenusi tiesa, kad vasarą odą reikėtų drėkinti, o žiemą – maitinti. Sausesnio sezono nei šaltasis, kuris neretai užsitęsia dar ir pavasario pradžioje, nėra, todėl pasirūpinti intensyviu drėkinimu būtina. Ilgai būnant patalpose, kur odą nuolat veikia kondicionieriai, radiatoriai, reikėtų naudoti kokybiškus maksimaliai hidrolipidinius kremus, kurie imituoja odos struktūrą. Aišku, drėkinamąsias priemones reikia naudoti protingai, nesitepti prieš pat einant į lauką.

Aigustė Tavoraitė

Pixabay.com/Silviarita nuotr. 

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys