2019 01 24, Ketvirtadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Lazdynų riešutai - jaunystės ir energijos raktas   print
Skubėkite ieškoti ir rinkti lazdynų riešutus – kasdien suvalgyta jų sauja padės išsaugoti jaunystę ir sveiką širdį. Tai – tikras energijos šaltinis: sakoma, kad turkų vyrai prieš pasimatymą sukremta šių riešutų.

Išvaiko rudens liūdesį

Puikiai nuderėję lazdyno riešutai pagelbės nuo visų rudens depresijų. Juose gausu folio rūgšties, kuri veikia kaip geras antidepresantas, didina protinį ir fizinį aktyvumą, gerina atmintį, padeda gydant lėtinio nuovargio sindromą. Lazdynų riešutai turtingi vitaminais A, E, B, teigiamai veikiančiais odą ir nervų sistemą. Taip pat šių riešutų kišenėje turėtų nešiotis sportuojantys, aktyvų fizinį darbą dirbantys žmonės.

Lazdynų riešutai padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Juose esantis kalcis ne tik sustiprins kaulus, bet ir pagerins virškinimą. Jis skatina kraujo krešėjimą, gelbsti nuo didelio kraujospūdžio, taip pat – priešmenstruacinių skausmų.

Kai rytais šalta

Jei ryte sunkiai bundate ir tingiai ritatės iš šiltų patalų, kiaušinienę pagardinę sauja lazdynų riešutų ir juodųjų pipirų kaipmat sušilsite ir pažvalėsite. Be to, šie riešutai ne tokie kaloringi kaip, pavyzdžiui, žemės riešutai. Taip pat – nesukelia alergijos. Jie dera su daugeliu produktų – sūriais, mėsa, įvairiais saldėsiais (jogurtu, visokiausiais konditeriniais gaminiais). 

Riešutai – sotus ir vertingas pakaitalas nesveikiems užkandžiams. Lazdynų riešutuose baltymų ir mūsų organizmui reikalingų aminorūgščių randama tiek, kiek ir mėsoje. Tačiau rinkitės tik grynus riešutus: sūdyti, kepinti ar glazūruoti sveikatos nepridės.
 
Kada būti atsargiems

Riešutų nereikia padauginti sergantiems kepenų ligomis, esant inkstų, skrandžio, širdies veiklos sutrikimams. Taip pat svarbu pasitikrinti, ar nesate alergiškas.
Šis produktas gana kaloringas, tad daugiausia naudos riešutai atneša, kai jų vartojama nedideliais kiekiais, pakeičiant kitą užkandį. 
Riešutuose randama nemažai fosforo, o jo perteklius gali slopinti vitamino D susidarymą ir trikdyti kalcio pasisavinimą. Tai didina osteoporozės riziką, todėl itin atidūs turėtų būti vyresnio amžiaus žmonės.

Pixabay.com/artistlike nuotr.

 
Tinginys su lazdyno riešutais

Tinginiui paruošti reikės 3 pakelių sausainių, indelio kondensuoto pieno, 200 g sviesto, poros saujų lazdyno riešutų ir trupučio kakavos.
Sausainius sutrupinkite kuo smulkiau. Ištirpinkite sviestą ir sumaišykite su kondensuotu pienu, įberkite truputį kakavos. Suberkite riešutus, susmulkintus sausainius ir vėl viską gerai išmaišykite. Gautą masę supilkite į formą ir palaikykite šaldytuve, kol sustings.

Aigustė Tavoraitė

Pixabay.com/Stefan Schweihofer nuotr. 

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys