2019 01 24, Ketvirtadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kaip atskleisti vaiko talentą?   print
2014-02-12
Kiekvienas vaikas gali būti genijus, tik reikia padėti jam atsiskleisti. Tokią drąsią išvadą pateikia knygos „Mano mažasis genijus“ autorė, JAV edukologė Kristine Barnett.

 

Kai jos sūnui Džekui buvo dveji, gydytojai prognozavo, kad ateityje jis greičiausiai negalės skaityti ar netgi savarankiškai užsirišti batų. Vaikui buvo diagnozuotas Aspergerio sindromas, kuris, kaip teigė gydytojai, pamažu išsivystys iki sunkios formos autizmo. Tačiau tai nesužlugdė K. Barnett.

Moters užsispyrimas, teigiamas požiūris, tinkamas vaiko auklėjimas bei priežiūra leido pasiekti neįtikėtinų rezultatų: dabar jau 15-metis Džeikas, kurio intelekto koeficientas prilygsta garsiausiems pasaulio mokslininkams, sėkmingai siekia kvantinės fizikos diplomo, o jo plėtojama teorija ateityje gali pelnyti Nobelio premiją.

Kadangi gydytojai neteikė daug vilčių, kad berniukas gyvens normalų gyvenimą, todėl siūlė jį leisti į specialiąją mokyklą. Tačiau Kristine nusprendė jo lavinimu užsiimti pati – leisti jam būti savimi, daryti tai, kas jam patinka labiausiai, kad ir kokie keisti tie užsiėmimai atrodytų.

Knygoje „Mano mažasis genijus“ K. Barnett pasakoja savo asmeninius išgyvenimus, pataria, kaip atskleisti stipriausius kiekvieno vaiko gebėjimus.

„Jo istorija yra simbolinė visų vaikų istorija. Nors mano vaiko gebėjimai yra unikalūs, tačiau pasakojimas apie jį atskleidžia galimybę, kurią turime visi, – realizuoti tai, ką savyje turime nepaprasto. O tuomet galbūt paaiškės, jog genijai nėra tokie reti. Jei pakurstysite vidinę vaiko ugnelę, ji visada nurodys kelią į daug didesnes aukštumas, nei jūs kada galėjote įsivaizduoti“, – neabejoja K. Barnett.

Užsiėmimai su Džeiku leido jaunai mamai ne tik ugdyti savo vaiko gabumus, tačiau ir tobulėti kaip edukologei. Knygos autorė kviečia pažvelgti į savo vaikus kitomis akimis, įžvelgti jų talentus ir padėti jiems atrasti save.

 K. Barnett tiki, kad tėvai liktų maloniai nustebinti, jei, užuot bandę savo atžalas ištraukti iš jų susikurto pasaulio, pasistengtų jame atrasti kažką gražaus ir gero.

Leidėjų arch. nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys