2019 01 22, Antradienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Vyrus gelbės suvieniję jėgas   print
2016-02-04
Viešoji įstaiga „Inkocentras“, tęsdama paskaitų visuomenei tradiciją, pradėjo projektą „Kalbėkime vyriškai apie vyrų ligas“. Pasak centro vadovės Jurgos Misevičienės, vyrai neretai mažiausiai galvoja apie savo sveikatą.

„Deja, pagal įvairius sveikatos parametrus jie yra silpni, dažniau kenčia dėl užleistų ligų formų. Todėl vyrams ypač svarbu aiškinti, kaip svarbu išlikti budriems, matyti pirmuosius ligų simptomus ir laiku pradėjus gydytis išvengti rimtų susirgimų“, – sako ji.

„Inkocentras“ metų pradžioje sutarė su medicininių tyrimų laboratorijų tinklu „Medicina practica“ suvienyti pastangas ir kartu keliauti po šalies provincijos miestus, lankant vyrus. Jau ketvirtus metus po Lietuvą keliaujanti mobili diagnostinė laboratorija suteikia galimybę vyrams pasitikrinti dėl prostatos vėžio atliekant PSA tyrimą.
2013 m. iš 2161 pasitikrinusio vyro 269-iems buvo rastas padidėjęs PSA; 2014 m. iš 2425 vyrų 312-ai užtiksuotas padidėjęs PSA; 2015 m. tyrimą atliko 3245 vyrai, 366-iems buvo rastas padidėjęs PSA. Išgelbėta virš 1000 Lietuvos vyrų.

Pasak laboratorijų tinklo direktoriaus Svajūno Barakausko, anksti fiksuotas padidėjęs PSA – tai laiku pamatyta vyro liga ir galimybė išgelbėti gyvybę.

„Matome didelę prasmę vykdyti šį projektą. Susidomėjimas nemažėja ir žmonės prie autobusėlio ateina vis labiau sąmoningi. Pamenu, kai tik pradėjome važinėti, tai pas mus belsdavosi moterys, norinčios pasidaryti PSA tyrimą, – šypteli S. Barakauskas. – Manau, jog itin svarbu kalbėtis su vyrais, kurie ateina atlikti šio tyrimo ir su neretai kartu atėjusiomis jų moterimis.“

VšĮ Inkocentras vadovė Jurga Misevičienė ragina vyrus būti drąsiais ir drąsiai kalbėtis apie savo ligas. „Šlapinimasis vyrui yra vienas geriausių jo sveikatos indikatorių. Apie tai ir kalbėsime susitikimų metu. Kviečiu nesigėdyti, nes vien tik iš šlapimo srovės stiprumo ar šlapinimosi dažnio daug galima suprasti apie vyro prostatos ir visos lytinės sistemos sveikatos būklę“, – sako J. Misevičienė.

Prie projekto prisijungia ir kviestinis lektorius gydytojas psichoterapeutas, seksologas Viktoras Šapurovas. Neseniai knygą „Pokalbiai apie seksą“ parašęs gydytojas sako, jog kartais tik fiziologiniai pokyčiai priverčia vyrus skubėti pas gydytoją.

„Kiekvienas vyras be galo pasitiki savimi dėl gebėjimo atlikti lytinį aktą. Kai šis gebėjimas dingsta, susvyruoja vyro savivertė, jis užsidaro, depresuoja, gali pradėt vartoti alkoholį. Iš tokios sunkios būklės vyrą ištraukti gali tik jo moteris, kuri jautriai reaguos į pokyčius ir sugebės įtikinti kreiptis pagalbos į specialistus. O ką moterys turėtų matyti savo vyre, kokius pokyčius ji gali fiksuoti lytinio akto metu – papasakosiu susitikimų metu“, - intriguoja seksologas ir kviečia atvirai pasikalbėti.

Apie artimiausius susitikimus informacijos ieškokite tinklalapyje www.buksausas.lt

www.sveikatossodas.lt arch. nuotr. „Medicina practica“ laboratorijų tinklo vadovas gydytojas S.Barakauskas 

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys