2019 01 24, Ketvirtadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Lietuvoje pradės veikti širdies nepakankamumo kabinetai   print
2016-03-09
Santariškių klinikose nuo šių metų vasario vidurio vyksta Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto organizuojami dviejų mėnesių kursai slaugytojams, gydytojams kardiologams, kurie pirmieji pradės darbą Lietuvos širdies nepakankamumo kabinetuose.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje daugiau nei 120 tūkst. asmenų serga širdies nepakankamumu, ir pagal viso pasaulio ekspertų prognozes kartu su populiacijos senėjimu ir medicinos pažanga šis skaičius tolygiai didės. Širdies nepakankamumas – tai piktybinis susirgimas, nes po diagnozės nustatymo per 5 m. pusė pacientų miršta. Ypač bloga prognozė būdinga tiems pacientams, kurie atsiduria ligoninėje dėl širdies nepakankamumo paūmėjimo. Lietuvoje tokių hospitalizacijų per metus registruojama apie 20 tūkst., o stacionarinio gydymo kaštai 2013 m. sudarė 75 mln. litų.

„Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo grupė aktyviai siekia sukurti Širdies nepakankamumo kabinetų tinklą, kuriame dirbtų daugiadisciplinės specialiai parengtų medikų komandos. Bendradarbiaujant su LR Sveikatos apsaugos ministerija, 2015 m. delegacija iš Lietuvos vyko į Linkopingo universiteto ligoninės Širdies nepakankamumo kliniką – tai buvo pirmoji tokia klinika ne tik Švedijoje, bet ir visoje Europoje. Domėjomės ilgamete Didžiosios Britanijos Širdies nepakankamumo klinikų veikla, ten dirbančių medikų paruošimu", – apie jau atliktus darbus pasakoja Santariškių klinikų kardiologė, Širdies nepakankamumo darbo grupės pirmininkė doc. Jelena Čelutkienė.

2015 m. spalio 26 d. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino įsakymą, kuris nurodo, jog Lietuvos Respublikoje širdies nepakankamumu sergančiuosius nuo 2016 metų gydys ir sveikatos būklę stebės specialiai paruošti kardiologai ir slaugytojos. Tam numatytas atskiras finansavimas iš Privalomojo sveikatos draudimo lėšų fondo.

VUL Santariškių klinikų nuotr. Mokymo metu.

„Sveikatos apsaugos ministerija planuoja, jog širdies funkcijos nepakankamumu sergantiems pacientams Lietuvoje kasmet bus suteikta iki 20 000 gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijų. Kuriant specializuotą pagalbos mechanizmą širdies nepakankamumu sergantiems pacientams, drauge dirbo LR Sveikatos apsaugos ministerija, Vilniaus universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos kardiologų draugija. Tikimės, kad galėsime prailginti šių pacientų gyvenimo trukmę, pagerinti gyvenimo kokybę, sumažinti mirtingumą dėl širdies nepakankamumo ir šią ligą lydinčių komplikacijų", – siekiais dalinasi LR Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausiasis specialistas kardiologijai akademikas prof. Aleksandras Laucevičius.

Pagal nustatytas gaires Vilniaus bei Lietuvos sveikatos mokslų universitetuose paruošti ir šiais metais pradėti tobulinimosi kursai slaugytojams „Sergančiųjų širdies nepakankamumu specializuota slauga".

VUL Santariškių klinikose vykstančių mokymų metu paskaitas skaito Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos bei kviestiniai užsienio lektoriai.

„Norime užtikrinti kokybišką asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, teikimą ir tęstinumą sergantiems širdies nepakankamumu. Visi dėstytojai ir patys kursantai skiria daug dėmesio, laiko ir pastangų norėdami įsisavinti naujausius diagnostikos, gydymo ir slaugos metodus", – apie mokymo programą kalba. VU MF Dekanas prof. Algirdas Utkus.

Pixabay.com/PublicDomain Pictures nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys