2019 03 23, Šeštadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Asiūkliai - organizmo šluota   print
2012-03-13
Dirvinis asiūklis yra laukų piktžolė, auganti pievose, dirbamuose laukuose, pamiškėse, dažniausiai ir gausiausiai – tose vietose, kur negiliai yra gruntinių vandenų.

Pavasariniai dirvinio asiūklio stiebai, subrandinantys sporas, vaistinei žaliavai netinka. Nudžiūvus šiems stiebams, vasarą išauga nauji – kur kas aukštesni, žali, nariuoti. Birželį–rugpjūtį šie vasariniai ūgliai su visomis šakelėmis nupjaunami ir išdžiovinami pavėsyje arba gerai vėdinamoje patalpoje.

Išdžiūvusi dirvinio asiūklio žolė yra silpno kvapo, rūgštaus skonio. Joje gausu alkaloidų, flavonoidų, vitamino C, karotino, rauginių, karčiųjų bei mineralinių medžiagų, dervų ir tirpių silicio rūgšties druskų, itin reikalingų daugeliui mūsų organizme vykstančių procesų, pavyzdžiui, medžiagų apykaitai gerinti, imuninei sistemai stiprinti.

Dirvinio asiūklio preparatai turi priešuždegiminį, sutraukiantį ir šlapimo išsiskyrimą skatinantį poveikį. Jie vartojami sergant šlapimtakių uždegimu, inkstų akmenlige (tirpdo susidariusius akmenis), prostatitu, pleuritu, širdies ir kepenų ligomis, reumatu. Dirvinio asiūklio antpilas valo organizmą, stabdo kraujavimą (gimdos, hemorojaus mazgų), viduriavimą, stiprina sąnarius, gydo žarnyno opas.

Išoriškai šio augalo nuoviru gydomos odos ligos, pavyzdžiui, egzema, dezinfekuojamos sunkiai gyjančios žaizdos, stiprinami ir nuo slinkimo apsaugomi plaukai. Nuovirui paruošti reikia 4 šaukštų smulkintos asiūklio žolės. Ją užplikykite stikline verdančio vandens, pakaitinkite pusę valandos ir po 10 min. nukoškite. Likusią žaliavą iš naujo užpilkite 200 ml virinto vandens ir gerkite po pusę stiklinės po valgio 3 kartus per dieną. Beje, jei norite, kad dirvinis asiūklis iš organizmo ištrauktų visus nešvarumus, toksinus ar numalšintų sąnarių skausmus, šiame nuovire pamirkykite paklodę ir į ją įsisupę pagulėkite bent porą valandų.

Arbatai užteks valgomojo šaukšto žaliavos. Asiūklio žolę užplikykite puslitriu vandens, palaikykite apie 10 min., kad pritrauktų, ir nukoškite. Nepatingėkite arbatą ruošti 2 kartus per dieną, kad ji būtų šviežesnė. Stiklinę dirvinio asiūklio arbatos gerkite po valgio. Jei gydote šlapimo pūslės uždegimą, į arbatą galite įmaišyti ir rykštenės ar bruknių lapų.

Dirvinio asiūklio preparatų negalima vartoti sergant inkstų ligomis (nefritu ar nefroze) ar brinkstant audiniams dėl širdies ar inkstų nepakankamumo.

Jadvyga Balvočiūtė,
žolininkė

Vikipedija - MPF nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys