2019 03 20, Trečiadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Pušys ne tik švarina orą   print
2012-04-23
Paprastąją pušį visi gerai pažįstame. Šis spygliuotis ne tik išskiria į orą baktericidinių savybių turinčių fitoncidų, dėl kurių oras pušynuose yra daug švaresnis nei kituose miškuose, bet ir pasižymi vaistinėmis savybėmis.

Iš pušų pumpurų pagamintais preparatais gydomos viršutinių kvėpavimo takų, šlapimo pūslės ir sąnarių ligos. Pušų pumpurų nuoviras skatina šlapimo ir tulžies išsiskyrimą, gydo reumatą, bronchitą, bronchinę astmą, gerklų gleivinės uždegimą, ūminį tonzilitą. Juose esantis eterinis aliejus padeda atsikosėti, veikia antiseptiškai, slopina uždegimus.

Pumpurus reikia skinti nuo šoninių ar apatinių šakų, kad nepakenktumėte medžiui. Vaistiniams preparatams tinka dar neišsiskleidę pumpurai (surinkti iki gegužės), o jeigu medis nukirstas – juos galite skinti dar ilgiau (kol pušis sudžius). Pumpurus džiovinkite pavėsyje ar gerai vėdinamoje vėsioje patalpoje. Tinkamai sudžiovinti pumpurai yra tamsiai rudi, dervos kvapo, kartoko skonio.

Arbatinį šaukštelį pumpurų susmulkinkite, užplikykite puse litro vandens. Arbatą išgerkite per dieną, būtinai – šiltą. Jeigu norite paruošti tik puodelį arbatos, užteks vieno vidutinio dydžio pumpuro.

Koncentruotesnis pušų pumpurų nuoviras padeda nuo kosulio. Du valgomuosius šaukštus žaliavos užpilkite 100 ml vandens ir kvėpuokite virinamo preparato garais.

Vaistinėmis savybėmis pasižymi ir pušų spygliai. Juose yra vitamino C, rauginių medžiagų, karotino, alkaloidų, fitoncidų, eterinio aliejaus ir kitų veikliųjų medžiagų. Vonios su pušų spygliais malšina sąnarių skausmus, šalina nuovargį, mieguistumą, veikia atpalaiduojamai.

Jeigu skauda kojų sąnarius, du valgomuosius šaukštus pušų spyglių (galite įmaišyti ir pušies ūglių, smulkintų eglišakių) suberkite į litrą vandens ir truputį pavirinkite. Uždenkite indą ir palaikykite, kol pritrauks, paskui nukoškite ir įmerkite kojas. Tokią vonią galite paruošti ir visam kūnui – tik spyglių dėkite daugiau (maždaug tris stiklines). Gydomoji vonia veiksminga ir sergant odos ligomis (pavyzdžiui, chroniška egzema), nudegus, nušalus ar turint negyjančių žaizdų.

Pušų preparatai nevartojami sergant inkstų ir kepenų ligomis, esant alergijai šio spygliuočio žiedadulkėms. Vonios su pušų spygliais netinka esant padidėjusiam kraujospūdžiui.

Jadvyga Balvočiūtė,
žolininkė

Vido Venslaviškio  nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys