2019 01 24, Ketvirtadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Nieko nekainuojantis vaistas   print
2013-02-07
Peršalę ar kosulio kamuojami bėgame į vaistinę, perkame brangius sintetinius vaistus, egzotinių augalų preparatus ir nė nesidairome į pušynėlį šalia namų. O juk paprasta lietuviška pušelė ( Pinus sylvestris L.), žaliuojanti žiemą vasarą , yra puikus vietinis, dažnai ranka pasiekiamas ir nieko nekainuojantis vaistas.

Liaudies medicina nuo seno naudoja pušų pumpurus nuo įvairių ligų. Ypač jie tinka peršalus, esant viršutinių kvėpavimo takų uždegimui, ūmiam ar lėtiniam bronchitui. Renkami ne tik pavasariniai pušų pumpurai, tinka ir žiemą nuskabytos švelnios pušų šakelių viršūnėlės, jau sukaupusios daug gydomųjų medžiagų – vitamino C, eterinio aliejaus ir kt. Pumpurų poveikis įvairialypis , tad lietuvišką pušelę prisiminti derėtų ir sergant reumatu, esant akmenims tulžies ar šlapimo pūslėje. Jos pumpurų nuoviras veikia ir antiseptiškai, naikindamas ligos sukėlėjus nosiaryklėje. Sibire pušų pumpurų nuoviras naudojamas ir avitaminozei gydyti, skorbuto profilaktikai. Nepatartina vartoti pušies pumpurų sergant nefritu, o jeigu jūsų skrandis jautrus, maišykite juos su kitomis vaistažolėmis .

Pasigaminti iš surinktos žaliavos vaistus nesudėtinga: užplikykite žiupsnelį ( 50 g) pumpurų puse litro verdančio vandens, pusvalandį palaikykite ant lėtos ugnies vandens vonioje (indą įdėkite į puodą su vandeniu) .

Nukoštą nuovirą galima gerti vieną, galima maišyti su medumi. Toks saldus vaistas labai tinka vaikams, jiems labiau patiks ir švelnus gėrimas su pienu: 50 g pumpurų užpilkite 2 stiklinėmis karšto pieno, virkite 20 min. , 2 val. palaikykite šiltai. Šio nuoviro vaikui užteks 2 dienoms.

Jei kamuoja reumatas, odos ligos, pasigaminkite nuovirą voniai : 400 g pumpurų 5 l vandens kaitinkite pusvalandį ant lėtos ugnies.

SXC.hu - Julia Tikhonova nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys