2019 03 20, Trečiadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Laikas rinkti spyglius   print
2014-01-13
Pušys – amžių amžius teikia žmogui sveikatos. Naudingas net pušyno oras, nes jis būna prisotintas fitoncidų ir neigiamų jonų. Štai todėl geriausi Lietuvos kurortai Druskininkai ir Palanga yra pušynuose. Sausis ir vasaris – puikiausias metas rinkti pušų spyglius. Iš spyglių galima pasigaminti labai naudingų sveikatai preparatų.

Pušų spygliuose gausu raugų, flavonoidų, alkaloidų, fitoncidų, todėl pušų preparatai ramina nervus, malšina skausmą, turi antivirusinį poveikį. Spygliuose yra ir vitaminų K, P, E, PP, B1 , B2 , B3 , B6 .

Žiemą pušų spygliuose vitamino C būna dvigubai daugiau nei vasarą. Pušų spyglių ištraukomis galima gydyti avitaminozę. Jie didina organizmo atsparumą, lėtina senėjimą, lengvina atsikosėjimą ir varo šlapimą, prakaitą bei tulžį. Spyglių arbatos padeda atsigauti nuvargus, sergant bronchitu, plaučių uždegimu ir net tuberkulioze. Spygliais galima gydyti ir burnos ertmės bei dantenų ligas.

Iš pušų spyglių vitaminingą gėrimą galite pasidaryti taip: didelę saują žalių spyglių su trupučiu šalto vandens sutrinkite grūstuvėje. Užpilkite 3 stiklinėmis vandens, užvirkite ir uždengę palikite pastovėti. Prieš gerdami, paskaninkinte svarainių skiltele ar jų sultimis.

Galima padaryti ir kitaip: 4–5 šaukštus pjaustytų pušų spyglių užpilkite termose litru verdančio vandens ir palikite pusei paros. Tada nukoškite ir gerkite. Skanu su medumi.

Labai naudinga ir pušų spyglių aliejinė ištrauka – fitolis. Juo galima tepti rankas, norint suminkštinti jų odą. Taip pat galima naudoti suskeldėjusiems kulnams gydyti ir stiprinti nagus. Tinka atpalaiduojančiam pėdų masažui, pamaitinti odą po pirties. Jei pušų aliejumi įtrinsite krūtinę, jis palengvins bronchito simptomus. Be to, fitolis malšina sąnarių skausmus ir raumenų nuovargį. Vyrai juo gali nuraminti ir pamaitinti odą po skutimosi. Tai puiki priemonė žiemos vonioms – porą šaukštelių fitolio išmaišykite šiltame piene ir pilkite į vonią.

Pušų aliejinę ištrauką galima naudoti natūraliems eteriniams aliejams skiesti ir kremams, kaukėms, šampūnams, balzamams praturtinti bei aplikacijoms, tvarsčiams gaminti. Fitolio galima įsigyti pas žolininkus arba ekologiškų produktų parduotuvėse.

Pušų preparatų negalima vartoti žmonėms, kurių aukštas kraujospūdis arba jie yra alergiški pušims.

Rasa Subačienė ,

žolininkė

Vido Venslaviškio nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys