2019 03 23, Šeštadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kaip apsisaugoti nuo gripo   print
Sparčiai plintant sergamumui gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, visuomenės sveikatos specialistai primena, kaip apsisaugoti nuo gripo, o susirgus – kaip neužkrėsti kitų asmenų.
Plačiau  
Sutrikę bioritmai – prasto miego priežastis   print
Jau pabudus jaučiamas nuovargis, dieną lydintis mieguistumas, sunkumas koncentruotis, negalėjimas užmigti vakare – tokia būsena nesvetima vis daugiau žmonių. Specialistai pabrėžia, kad tai – šiandienio chaotiško gyvenimo būdo ir sutrikdytų natūralių bioritmų pasekmė.
Plačiau  
Svei­ka­tą ku­ria mū­sų min­tys   print
Spe­cia­lis­tai tvir­ti­na, kad stip­rin­ti imu­ni­te­tą pa­de­da grū­di­ni­ma­sis, su­ba­lan­suo­ta ir svei­ka mi­ty­ba, vi­ta­mi­nų var­to­ji­mas, įtam­pos ven­gi­mas ir ža­lin­gų įpro­čių at­si­sa­ky­mas. „Dau­ge­lis imu­ni­nę sis­te­mą stip­ri­na įvai­rio­mis prie­mo­nė­mis pa­mirš­da­mi, kad be tin­ka­mo nu­si­tei­ki­mo, t. y. po­zi­ty­vaus mąs­ty­mo, vi­sos prie­mo­nės yra be­ver­tės“, – tvir­ti­na šei­mos gy­dy­to­ja Jur­gi­ta Jan­kaus­kie­nė.
Plačiau  
Ilgai spoksote į ekraną vakare? Bus sunku užmigti   print
Be kompiuterio, išmanaus telefono ir kitų panašių prietaisų šiandienos pasaulyje jaustumės kaip be rankų. Tačiau lazda turi du galus – šių įrenginių ekranų skleidžiamos mėlyno spektro šviesos poveikis prilyginamas ultravioletinių spindulių žalai.
Plačiau  
Gydytojas: išsprendus šias problemas, aplinkiniai spėlios, koks jūsų amžius   print
„Jums skauda kelius, rankas išvagojo gilios raukšlės, o nuotaika blogesnė už lietuvišką orą? Turbūt galvojate, kad pats laikas ruoštis pensijai. Priešingai – tai problemos, kurias išsprendus aplinkiniai galės tik spėlioti, koks iš tikrųjų jūsų amžius“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
Plačiau  
Koks yra bioritmų poveikis sveikatai ir gyvenimui?   print
               Jau daug tūkstantmečių vyksta cikliška gamtos procesų kaita: ateina pavasaris – sprogsta pumpurai, vasarą pražysta gėlės, rudenį pagelsta medžių lapai, o žiemą sulaukiame sniego.
Plačiau  
Streso lygis – aukščiausias istorijoje: gydytojo patarimai kaip su juo kovoti   print
Retas įsivaizduoja savo gyvenimą be stresinių situacijų. Gydytojas Alvydas Unikauskas rekomenduoja penkis būdus, kaip išvengti XXI a. rykštės – nerimo ir streso.

Plačiau  
Su miego sutrikimais galima susidoroti be vaistų   print
Ne visada blogai miegant reikia griebtis tablečių – 80 proc. žmonių padeda sutvarkytas gyvenimo režimas ar miego higienos reikalavimų laikymasis. Taip LRT RADIJUI sako neurologė Rūta Mameniškienė. Anot jos, dieną reikėtų miegoti ne ilgiau nei 26 minutes, kitu atveju savijauta bus prasta: „Gero miego galime gauti ir dieną, bet nakties miegui to neprilyginsi.“
Plačiau  
Į žygį pėsčiomis – tik įvertinus galimybes   print
Vis daugiau žmonių rinkdamiesi aktyvų laisvalaikį išbando ištvermę leisdamiesi į žygius. Anot specialistų, ėjimas yra mažai rizikinga veikla, tik jei įvertinamas fizinis pajėgumas ir pasirenkamas saugus atstumas bei patogi avalynė.
Plačiau  
Kokį maistą rinktis vasaros iškyloms   print
Lepinant vasariškiems karščiams daugelis žmonių skuba į iškylas gamtoje ar prie vandens. Specialistai pataria kokį maistą susikrauti į iškylos krepšį, kad visą dieną išliktumėte žvalūs ir išvengtumėte apsinuodijimo maistu.
Plačiau  
Per karščius širdis dažniau siunčia SOS signalą   print
Saulės spinduliams tapus kaitresniems, termometro stulpelis pakyla į viršų, nemažai žmonių pradeda sakyti, kad „atsigauna ir jaučia gyvenimą“, „jaučiasi kaip rojuje“, tačiau nemaža dalis gauna signalus iš organizmo, kad ne viskas gerai, ypač dažnai tokius ženklus siunčia mūsų „variklis“ – širdis.
Plačiau  
Karščiai: kiek laiko nesimaudyti pavalgius ir ko dar nedaryti   print
Tikrai ne visi suaugę žino, kaip deramai elgtis per karščius, pastebi gydytoja Jurgita Knašienė. Pasak jos, užklupus karščiams, per dieną būtina išgerti mažiausiai du litrus vandens, valgyti vaisius, daržoves, o pasistiprinus – neskubėti maudytis.
Plačiau  
Alergija žiedadulkėms kasmet piktėja   print
Šiltėjantis klimatas vis labiau apsunkina kenčiančių nuo šienligės žmonių gyvenimą. Žiedadulkės agresyvėja, o jų „audrų“ sezonas pailgėjo beveik mėnesiu. Dauguma alergiškų pacientų yra jautrūs kelioms augalų rūšims – kai kam šienligės sezonas gali tęstis nuo pavasario iki rudens.
Plačiau  
Organizmo detoksikacija: didžioji produktų dalis jokio poveikio neturi   print
Žmonėms siūlomi įvairūs produktai, atliekantys organizmo detoksikaciją, – nuo šukų ir šampūnų iki mitybos programų. Tyrimai rodo, kad detoksikacinio poveikio tai neturi – šukos tik iššukuoja plaukus, šampūnas išplauna galvą, LRT RADIJUI sako gydytoja dietologė Ieva Laukytė-Gaulė.
Plačiau  
Kaip pasirūpinti sveikata vasaros kelionėje?   print
                  Gerą atostogų nuotaiką ir įspūdžius kelionėje labai lengvai gali sugadinti sušlubavusi sveikata. Kokie negalavimai ilsintis vargina dažniausiai? Ką „įsimesti“ į kelioninę vaistinėlę?
Plačiau  
Pirmųjų žolių valgymas – sveikata, o ne triušio likimas   print
Pievos greit nusidažys geltonai nuo žydinčių kiaulpienių, liaudyje paprastai vadinamų pienėmis, tačiau šios gėlės tinka ne tik jomis grožėtis ar pinti vainikus.
Plačiau  
Organizmas šaukiasi pavasario – kaip sau padėti ir jam tinkamai pasiruošti   print
Permainingi žiemos orai, sezoninės ligos, bendras organizmo išsekimas, mineralų ir vitaminų stoka – tai pagrindinės priežastys, dėl kurių pavasarį jaučiamės nusilpę, stokojantys energijos, o kai kuriems net ir vis dažniau pasirodanti saulė sukelia ne pačias pozityviausias mintis.
Plačiau  
Atskleidė, kodėl vitamino D trūkumas toks klastingas   print
Vitamino D nepakankamumas – labai klastingas, jo simptomai kartais nepastebimi. Kartais praeina metai ar net dešimtmečiai, kol išryškėja neigiamos vitamino D pasekmės, LRT RADIJUI sako vidaus ligų gydytoja Aušra Gervickaitė. Anot jos, natūraliais būdais gaunamo vitamino D negalima perdozuoti, tai pavojinga tik be saiko vartojant maisto papildus.
Plačiau  
Valgyti sviestą ne tik sveika: jis padeda ir sulieknėti   print
Sviestas gali padėti numesti svorio, nes suteikia organizmui energijos ir slopina apetitą, laidoje „Klauskite daktaro“ sako gydytojas Alvydas Unikauskas. Tačiau tai anaiptol ne vienintelės naudingos sviesto savybės.
Plačiau  
Kokia eterinių aliejų galia   print
Sveikesnę aplinką gali padėti sukurti eteriniai aliejai. Daugelis jų turi efektyvių komponentų, kurių savybės leidžia sunaikinti ne tik virusus, bet ir bakterijas ar grybelius.
Plačiau  
Jei norite visada gerai išsimiegoti, tereikia žinoti kelias taisykles   print
„Atsimiegoti“ už naktis, kai miegojote mažiau, gal ir įmanoma, tačiau tai vėliau gali sukelti sunkumų užmiegant, todėl miego režimą reikėtų palaikyti ir savaitgaliais, LRT RADIJUI sako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų neurologė, miego sutrikimų specialistė Raminta Masaitienė.
Plačiau  
Kam pavojingos magnetinės audros   print
Mokslininkai įspėja, kad jau nuo lapkričio pabaigos Žemę atakuojančių magnetinių audrų serija dar tęsis iki gruodžio vidurio. Vieniems tai – proga pasigrožėti Šiaurės pašvaiste, o silpnesnės sveikatos žmonėms – nerimo laikas. Specialistai įspėja apie magnetinių audrų poveikį žmogaus organizmui.
Plačiau  
Šaltas oras išbando imunitetą   print
Šaltasis metų sezonas – tikras išbandymas įvairaus amžiaus žmonėms. Tuo metu paaiškėja mūsų imuniteto stiprumas: ar jis lyg skydas saugo nuo virusų atakos, ar atvirkščiai: pradedame dažnai sirgti peršalimo ligomis, gripu, bronchitu ir pan. Kai lauke būna šalta, arba sparčiai kinta oro sąlygos, turime daug galimybių peršalti.
Plačiau  
J. Ruolia: patarimai nevartoti cukraus tėra legendos   print
Rekomendacijos persirgus įvairiomis ligomis nebevartoti cukraus tėra legendos, LRT RADIJUI sako Nacionalinio vėžio instituto fitoterapeutas Juozas Ruolia. Anot jo, kepenyse visada turi būti gliukozės, kuri gaunama būtent iš cukraus, o dėl gliukozės trūkumo gali netgi pasireikšti migrenos priepuoliai.
Plačiau  
Tobulos šypsenos mitas: natūraliai balti dantys – itin reti   print
Lyg apelsino žievelė besilupantis dantų emalis, jautrios dantenos, sudirgusi gleivinė ar skirtingų spalvų dėmėmis „išmušti“ dantys – tokį poveikį gali sukelti savarankiškos dantų balinimo procedūros. Specialistų teigimu, pagunda turėti spindinčią šypseną pirmiausia turėtų atvesti į gydytojo odontologo kabinetą, nes tik jis gali pasakyti, kada dantis verta ir galima balinti.
Plačiau  
Gripas – lengviau nesusirgti nei susirgus gydytis   print
Apie kasmet siautėjančią virusinę infekcinę ligą – gripą, berods, žinome viską, tačiau gripu kaskart serga didelė gyventojų dalis. Visi žinome ir tai, jog norint būti sveikiems, svarbu nuolat stiprinti imunitetą, pamiršdami, kad įvairios liaudiškos priemonės, nors ir padidina bendrą organizmo atsparumą, nesudaro specifinio imuniteto prieš gripą.
Plačiau  
Nuimdami derlių patausokime nugarą   print
Derliaus nuėmimo metas įprastai žada staigų ir didelį krūvį organizmui: juk darbų daug, o laiko jiems atlikti – mažai. Intensyvaus judėjimo metu ypač kenčia mūsų nugaros. Žinodami kai kurias taisykles, galime stuburui palengvinti derliaus naštą.
Plačiau  
Šlykščiausi egzotiškų atostogų kompanionai, kuriuos netyčia galite parsivežti namo   print
         Į jūrą leidžiasi saulė, jūs grožitės saulėlydžiu nuošaliame paplūdimyje, visiškai vieni. Aplink - nė gyvos dvasios. Daugeliui mūsų, ištrūkusių atostogauti iš šurmuliuojančio miesto, toks vakaras būtu tikra palaima, poilsis kūnui ir sielai.
Plačiau  
Kokį poveikį sveikatai daro besikeičiantys orai?   print
Žmonės, kurie yra persirgę miokardo infarktu, kurių kraujospūdis šokinėja ar kurie skundžiasi kitais lėtiniais negalavimais, turėtų domėtis orais, nes staigūs jų pokyčiai daro įtaką sveikatai, LRT RADIJUI sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto daktaras Vidmantas Vaičiulis.
Plačiau  
Kas padeda puikiai jaustis?   print
Net 50 proc. žmogaus savijautos lemia gyvensenos įpročiai: fizinis aktyvumas, kokybiškas miegas, teisinga mityba ir gebėjimas valdyti stresą. Tai yra esminės kokybiško gyvenimo prielaidos.
Plačiau  
Mūsų namai: kur sparčiausiai dauginasi pavojingi mikrobai?   print
Namų aplinka vaidina svarbų vaidmenį perduodant infekcines ligas. Kiekvienais metais 76 milijonai amerikiečių apsinuodija maistu, maždaug 20 proc. apsinuodijimų yra susiję su namų aplinka.
Plačiau  
Kaip grūdintis, kad sustiprėtų sveikata   print
Norint užsigrūdinti, reikia daryti tai reguliariai ir keisti mąstymą – grūdinimasis yra kaip treniruotė, kurią praleidus reikia pradėti iš naujo.
Plačiau  
Pra­mo­gos van­de­ny­je rei­ka­lau­ja svei­ko pro­to   print
Nuo se­nų lai­kų bu­vo ti­ki­ma, kad van­duo da­ro ste­buk­lus – jis pa­de­da stip­rin­ti svei­ka­tą ir sau­go­tis nuo li­gų, o karš­tą va­sa­ros die­ną van­dens gai­va – pa­ti ma­lo­niau­sia pra­mo­ga ne tik vai­kams, bet ir suau­gu­siems.
Plačiau  
Kaip susilpninti streso atakas   print
Žengiant šiuolaikinio gyvenimo ritmu streso išvengti praktiškai neįmanoma. Tačiau sumažinti jo neigiamas pasekmes organizmui galima pasistengti.
Plačiau  
Radiacija: ar tikrai pavojinga skristi lėktuvu?   print

Gyventojų apšvitą lemia gamtinės ir dirbtinės kilmės radionuklidų skleidžiama jonizuojančiosios spinduliuotė: kosminė spinduliuotė bei radono ir jo skilimo produktų, radionuklidų, esančių grunte, statybinėse medžiagose, patekusių į organizmą su maistu, geriamuoju vandeniu ir įkvepiant ore esančias radioaktyviąsias daleles.

Plačiau  
Paslaptingi, rafinuoti, seksualūs ir... pavojingi sveikatai   print
Ak­to­rė Mer­lin Mon­ro (Ma­ri­lyn Mon­roe) yra pa­sa­kiu­si: „Kiek­vie­na pa­sau­lio mo­te­ris tu­rė­tų pa­dė­ko­ti tam, kas su­kū­rė aukš­ta­kul­nius“. Pri­tar­si­te – tai nė­ra pa­tys pa­to­giau­si ba­tai, ta­čiau gro­žis rei­ka­lau­ja kan­čių. Vis dėl­to aukš­ta­kul­nių avė­ji­mas ne tik su­tei­kia daug ne­pa­to­gu­mų, bet ir pa­da­ro ža­los or­ga­niz­mui.
Plačiau  
Tai, kas žmonėms tinka, uodams nepatinka   print
Sušilęs oras pažadino vabzdžius, iš kurių vieni įkyriausių – uodai. Jau dabar nubudę uodai aktyviai skuba ieškoti maisto, kadangi patelėms, siekiančioms subrandinti kiaušinėlius, reikalingas kraujas.
Plačiau  
Pavasariui atkeliavus: kodėl sporto klubą verta iškeisti į lauką?   print
Besitreniruojantiems sporto klube verta pasvarstyti apie treniruočių perkėlimą į lauką. Grynas oras – bene didžiausias sporto lauke privalumas, kuris leidžia pasiekti puikių rezultatų ir džiaugtis gera savijauta. Tam, kad tuo įsitikintumėte, pateikiame penkis argumentus, kodėl treniruotės lauke yra puiki alternatyva sporto klubams.
Plačiau  
Dėl nuovargio kaltas... pavasaris   print
Džiaugtis gerėjančiais orais kartais trukdo prasta savijauta. Neretai po žiemos jaučiame keistą vidinį nerimą, silpnumą, energijos trūkumą. Dažniausiai tai tėra netinkamos gyvensenos pasekmė, tačiau kartais organizmas tokiu būdu bando įspėti apie ligą.
Plačiau  
Stiprios sveikatos paslaptis – grūdinimasis   print
Pavasaris – idealus metas pradėti grūdintis, stiprinti imuninę sistemą, didinti atsparumą užkrečiamosioms ligoms, paruošti organizmą temperatūrų pokyčiams. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai pataria, nuo ko pradėti ir kaip teisingai grūdintis.
Plačiau  
Kai trūksta saulės šviesos   print
Žiemos laikotarpiu žmonėms būdingas imuninės sistemos silpnėjimas pasireiškia ne vien dėl šviežių daržovių ar vaisių stygiaus. Įprasta manyti, jog šiuo metu laiku šaltėjantis oras kelia didžiausią riziką mūsų sveikatai, tačiau saulės šviesos trūkumas taip pat gali lemti pablogėjusią savijautą. Kuo svarbi saulės šviesa žmogaus organizmui ir kaip kompensuoti jos trūkumą žiemą?
Plačiau  
Vitaminą D gamintis skatina netgi vaizduotės pratimai   print
Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmui žalos, Mykolo Romerio universiteto profesorė Jūratė Sondaitė pataria išbandyti vaizduotės pratimus, kurie taip pat skatina organizmą gaminti vitaminą D.
Plačiau  
Slaptas ginklas prieš ligas, bakterijas ir senėjimą   print
Viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų ligas dažniausiai sukelia virusai ir bakterijos, su kuriomis kovoja žmogaus imuninės ląstelės ir fermentai, dar vadinami enzimais. Šių cheminių medžiagų galima rasti gamtoje, tačiau žmogaus organizmas pats sintetina apie 10 tūkst. enzimų, kurie reguliuoja visus fiziologinius organizmo procesus ir yra svarbūs imuninei sistemai.
Plačiau  
Ar vien skausmas įspėja apie širdies ligą?   print
Galite lemtingai suklysti, jei manote, kad organizmo „variklis“ visada pasiunčia aiškų pavojaus signalą. Geriau laiku imtis profilaktinės patikros – atlikti pažangius kraujo tyrimus.
Plačiau  
Paprasti gelbėjimosi būdai nuo šąlančių galūnių   print
Sušildyti nuolat šąlančias kojas ir rankas gali keli paprasti metodai: mitybos pakeitimas, vaistažolių arbatos ar tiesiog kasdienis fizinis krūvis.
Plačiau  
Ner­vi­nė įtam­pa tai­ko į sil­pniau­sią vie­tą   print
                                Stre­sas – be­veik kiek­vie­no šiuo­lai­ki­nio žmo­gaus pa­ly­do­vas. Ta­čiau jei bė­ga­te per gy­ve­ni­mą lyg į ra­tą įsi­su­ku­si vo­ve­rė, ne­nu­steb­ki­te vie­ną die­ną tar­si iš gied­ro dan­gaus už­griu­vu­sio­mis rim­to­mis svei­ka­tos bė­do­mis.
Plačiau  
Žiemą ligų išvengti padės tinkama mityba   print
Sveika, tinkama mityba labai svarbi siekiant sustiprinti organizmo atsparumą įvairioms imuninėms ligoms žiemą. Kokius maisto produktus rinktis šaltuoju metų laiku, kad visuomet jaustumėmės žvalūs, energingi bei sveiki?
Plačiau  
Žolininkė: rudenį peršalimo ligų išvengti nesudėtinga   print
Nors rudenį imame bijoti peršalimo ligų, kurias sukelia įvairios bakterijos ir virusai, yra žmonių, kurie nežino, kas yra sloga, sako „Žolinčių akademijos“ vadovė Danutė Kunčienė.
Plačiau  
Rudenį padės liaudiškos priemonės ir tinkama mityba   print
Dažniausiai rankos ir kojos šąla žmonėms, kurių siauros kraujagyslės, sako sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė. „Todėl reikia sutvarkyti mitybą – svarbiausia taisyklė ta, kad 60 proc. lėkštės turinio turi sudaryti gyva ląstelė. Tada kraujagyslės gaus daug mikroelementų, vitaminų, ypač vitamino C, stiprės ir valysis“, – pabrėžia ji.
Plačiau  
Kas pa­de­da įveik­ti stre­są?   print
Šių die­nų rykš­tė – gy­ve­ni­mo tem­pas. Nuo­la­ti­nis sku­bė­ji­mas ir įtam­pa su­ke­lia stre­są, o jis, kaip ži­nia, ken­kia mū­sų svei­ka­tai. Tad kaip su­ma­žin­ti stre­so ke­lia­mą ža­lą?
Plačiau  
Vyrai ir sveikata: trys pagrindinės klaidos   print
Tai, kad vyrai ir moterys skiriasi ne tik fizinėmis savybėmis, yra nuo seno žinoma tiesa ir svarbus mokslinių tyrimų objektas. Ne išimtis ir medicina, kur lyčių skirtumai pasireiškia įvairių susirgimų statistikoje – rizika susirgti viena ar kita liga vyrams ir moterims yra nevienoda.
Plačiau  
Judėjimas – geriausias poilsis   print
Vasaros atostogos daugeliui žmonių yra metas pelnytai užtarnautam ir lauktam poilsiui. Dažniausiai nekantraujame, kada bent trumpam galėsime pamiršti darbo rūpesčius ir atgauti jėgas, tačiau dažnai nespėjame nė pailsėti.
Plačiau  
Kuo save nuodijame saulėtuose kurortuose?   print
Interneto platybėse gausu informacijos apie saulės keliamą žalą. Šalia tokios informacijos būtinai akcentuojama, kaip svarbu naudoti kremą nuo saulės. O kokiu būdu jis mus nuo tos saulės apsaugo?
Plačiau  
Atostogos išvaduos nuo nuolatinio streso?   print
Internete gausu patarimų, kaip mažinti nuolat patiriamą stresą. Tačiau, pasak specialistų, nė vienas būdas nebus veiksmingas ilgą laiką, jei streso valdymas netaps įpročiu. Tokiu, kaip nuolatinių, ilgalaikių įgūdžių formavimas.
Plačiau  
Kuo „pradžiugina“ balandžių lizdas?   print
                    Ar žinote, kas yra ornitofobija? Tai paukščių baimė – daugelis, išvydę sparnuotuosius ima jausti nerimą, jog paukščiai ims pulti. Kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas aiškina, kad didesnę žalą paukščiai kelia pernešdami žmogaus gyvybei pavojingas ligas.
Plačiau  
Skaudūs pavasarinės saulės bučiniai   print
Nors pavasaris dar šykšti šilumos, bet aktyvios saulės spinduliai jau gali būti pavojingi mūsų odai. Specialistai įspėja pirmosiomis saulės voniomis mėgautis atsargiai.
Plačiau  
Visiems žinoma tiesa – gerti vandenį sveika   print
Šaltuoju metų laiku natūraliai norisi mažiau vandens, todėl pavasarį organizmui jo ypatingai trūksta. Deja, daugelis mūsų vandenį seniai pakeitėme kava, arbata, limonadais, tačiau gėrimai, kuriuose yra kofeino, ne papildo vandens atsargas organizme, o atvirkščiai, jį iš ten išvaro.
Plačiau  
Dirbdami darže klausykite savo kūno   print
Atšilę orai praneša ir apie lauko darbų daržuose bei soduose sezono pradžią. Tačiau per žiemą atpratus nuo didesnės fizinės apkrovos tai gali tapti tikru iššūkiu. Kaip išvengti traumų ir gydyti sumušimus bei patempimus?
Plačiau  
Kaip atpažinti laktozės netoleravimą?   print
Pučia pilvą, skauda galvą, viduriuojate, o gal veidą ėmė berti spuogeliais ar sutriko atmintis? Jeigu šiuos simptomus pastebite pavartoję pieno produktų, labai gali būti, kad jūsų organizmas neskaido laktozės (pieno cukraus) – su šia problema susiduria daugiau nei 30 proc. lietuvių.
Plačiau  
Pagautam alergijos – vienas žingsnis iki depresijos   print
Skleidžiasi medžių pumpurai ir žydi pievos, bet vietoje džiaugsmo – varvanti nosis, ašarojančios akys, kamuoja kosulys ar net išberia odą. Kaip suvaldyti daug žmonių pavasarį „pasveikinančią“ alergiją žiedadulkėms – šienligę?
Plačiau  
Cholesterolio turtingas maistas yra nekaltas?   print
Mokslininkai vis dažniau tvirtina, kad maistinio cholesterolio vartojimas nesukelia tokio didelio, kaip manyta, pavojaus širdies ir kraujagyslių sistemai. Tačiau tai nereiškia, kad galima numoti ranka į jo koncentraciją kraujyje.   
Plačiau  
Pradedantieji sportuoti linkę pervertinti savo jėgas   print
Atėjęs pavasaris ne vieną paskatina pradėti gyventi aktyviau, pasirūpinti per žiemą „užsėdėtomis“ kūno formomis. Siekdami greito rezultato žmonės dažnai skuba lieti prakaitą sporto klubuose arba uoliai šoka į sportinius batelius tinkamai neįvertinę fizinio pasirengimo.
Plačiau  
Paneigė mitus apie būtino išgerti vandens kiekį   print
Derėtų pasitikėti savo organizmu ir nevartoti nemėgstamo maisto, LRT RADIJO laidoje „Sveikata“ tvirtina fitoterapeutas Juozas Ruolia. Anot jo, taip pat nederėtų tikėti patarimais, kad per dieną reikia išgerti du, tris ar daugiau litrų vandens ar kad morkų sultys – sveikatos šaltinis.
Plačiau  
Vitaminas D padeda įveikti gripą?   print
Artėjant pavasariui daugybės žmonių vitamino D atsargos būna gerokai išsekusios. Kaip tai gali atsiliepti sveikatai?
Plačiau  
Pirtį rinkitės kaip antrąją pusę   print
Įpuolę į karščiu alsuojančią pirtį tikitės išsivalyti nuo per žiemą prisikaupusių šlakų ir toksinų? Gerokai nusivilsite – per aukšta temperatūra organizmui tik sukels stresą. Norint pirtyje sustiprinti sveikatą reikia žinoti keletą svarbių taisyklių.
Plačiau  
Kokias klaidas dažniausiai darome kovodami su antsvoriu?   print
Vis daugiau spalvų įgaunantis kraštovaizdis už lango įspėja - paplūdimio sezonas jau nebe už kalnų, tad norintiems vasarą džiaugtis dailiomis kūno linijomis, vertėtų susirūpinti jau dabar. Patarimų, kaip atsikratyti per žiemą susikaupusių nereikalingų kilogramų, interneto platybėse yra tikrai daug, tačiau tik nedaugelis jų objektyvūs ir pagrįsti moksliškai – nenuostabu, jog vadovaujantis jais sunku pasiekti norimą rezultatą.

Plačiau  
Žiemos depresiją įveikia šviesa   print
Šviesos terapija arba fototerapija, helioterapija – tai gydymas intensyviu šviesos srautu. Pasak Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidento, Medicinos ir diagnostikos gydymo centro gydytojo psichiatro docento Alvydo Navicko, šis metodas gali labai pagerinti savijautą tamsiuoju metų laiku ir yra naudojama sezoniniam depresiniam sutrikimui gydyti.
Plačiau  
Keliautojų atostogas gali sugadinti ligos   print
Vasaros sezonui prasidedant medikai perspėja keliautojus apie užsienio šalyse plintančias ligas ir pataria, kaip jų apsisaugoti.
Plačiau  
Miego stoka atveria duris virusui   print
                 Dėl gerklės perštėjimo, užgulusios nosies ar net karščiavimo neskubėkite kaltinti prasto oro. Mat mokslininkai tvirtina, kad šie ir kiti į peršalimą panašūs simptomai gali atsirasti ir dėl miego stokos. Tai ilgainiui gali paguldyti į ligos patalą.
Plačiau  
Žiemos maudynės – kenkia ar grūdina?   print
Kai vienus atšiauresnės žiemos sąlygos suriečia į ragą, maudynių lediniame vandenyje šalininkai tik džiaugiasi puikia proga nerti į eketę. Nors vis daugiau žmonių atranda šį būdą organizmui grūdinti, medikai jį vertinta nevienareikšmiškai.
Plačiau  
Šaltas oras – rimtas išbandymas dantims   print
Lietuvą užklupę žiemos šalčiai – sveikatos testas visam organizmui. Odontologai įspėja, kad temperatūros stulpeliui krentant žemiau nulio, atidesnės priežiūros reiktų ir jūsų dantims bei dantenoms.
Plačiau  
Per šalčius apgauna ne tik saulė, bet ir termometrai   print
Giedras žiemos oras ir ne per seniausiai iškritęs sniegas vilioja vaikus į lauką. Tačiau spaudžiant šalčiui tėvai dažnai svarsto: leisti ar neleisti vaiką į lauką? Kada pasivaikščiojimo lauke rizika didesnė už galimą naudą?
Plačiau  
Fiziniai pratimai – ir proto treniruotėms   print
Šiandien daugybė žmonių dirba streso kupiną darbą ir rizikuoja „perdegti“. Mokslininkai vis dažniau paliečia aktualią šių laikų problemą – lėtinio nuovargio sindromą, kurio pagrindiniu simptomu laikomas išsekimas, atsiradęs dėl įtampos.
Plačiau  
Kaip išvengti pesticidų valgant citrusinius vaisius   print

Citrusiniai vaisiai – vitaminų šaltinis, tačiau, ar žinote, kaip išsirinkti tinkamiausius, kokiomis medžiagomis, saugančiomis nuo gedimo, jie apdorojami?

Plačiau  
Žmogus gali gyventi be vaistų   print
Natūralios medicinos atstovas Liudvikas Šalčius sako, kad žmogus puikiai galėtų apsieiti be vaistų, jeigu vadovautųsi trimis priesakais: tinkamai maitintųsi, daug judėtų ir vengtų streso.
Plačiau  
Ar galima bučiuotis peršalus?   print
Tikitės, kad didelės vitamino C dozės padės rudenį išvengti peršalimo? Mokslininkai siūlo arbatą su citrina geriau iškeisti į riebią silkutę, pieno produktus ar kiaušinius.
Plačiau  
Persukus laiką, mūsų savijauta priklauso nuo vieno hormono svyravimų   print
Sekmadienį laikrodžio rodyklė pasukta viena valanda atgal ir įvestas žiemos laikas. Pasak šeimos gydytojo Renato Dainiaus, laikrodžio persukimas tikrai turi įtakos mūsų savijautai. Tai patvirtina žmogaus hormono kortizolio tyrimai.
Plačiau  
Ko moterys dar nežino apie savo širdį?   print
Vis dar tikite, kad didžiausias moterų priešas yra vėžys? Tačiau aiškiai įrodyta, kad širdies ir kraujagyslių ligos nėra išskirtinė vyrų mirtingumo priežastis.
Plačiau  
Kaip užkirsti ligai kelią?   print
Dažniausiai žmonės kreipiasi į medikus tuomet, kai liga jau būna įsisenėjusi. Statistika liudija – apie 50 proc. visų piktybinių navikų būtų galima išvengti laiku nustačius ikinavikinius pokyčius. Reguliariai tikrinant sveikatą galima laiku nustatyti ir kraujotakos sistemos širdies ligas.
Plačiau  
Antroji moters jaunystė ar auksinis ruduo?   print
Daugelis moterų menopauzės bijo dėl nemalonių simptomų, kitos tai sieja su brandaus amžiaus pradžia. Tačiau ar iš tiesų reikia taip nerimauti laukiant natūralaus gyvenimo etapo?
Plačiau  
Pa­ži­nę sa­ve, ge­ra sa­vi­jau­ta džiaug­si­tės kas­dien   print
Dau­ge­lis žmo­nių be­veik ne­pa­žįs­ta sa­vo kū­no, ne­tu­ri nė ma­žiau­sio su­pra­ti­mo apie ne­pap­ras­tas or­ga­niz­mo funk­ci­jas. Kad bū­tu­me svei­ki ir ener­gin­gi, tu­ri­me ne tik pa­žin­ti sa­vo or­ga­niz­mą bei tin­ka­mai juo pa­si­rū­pin­ti.
Plačiau  
Vitaminas D – tai, ko itin trūksta Lietuvos vaikams   print
Ilgą laiką pagrindiniu vitamino D šaltiniu vadinta saulė šiandien nebelaikoma patikima pagalbininke.
Plačiau  
Erekcijos sutrikimai – mirtinų ligų pranašas   print
Lietuvoje daugiau kaip pusė 55-erių ir vyresnių vyrų serga kraujotakos sistemos ligomis, infarktą patiria 35–40-mečiai. Daugelis jų būtų išvengę sunkių padarinių, jeigu būtų atkreipę dėmesį į pirmuosius ligos simptomus ir kreipęsi pagalbos į specialistus.
Plačiau  
Kaip gyventi 100 metų?   print
Anksčiau širdies nepakankamumas bei įvairūs kraujotakos sutrikimai buvo ne kas kitą kaip gilios senatvės požymis, tačiau šiandien tuo skundžiasi vis jaunesni žmonės.
Plačiau  
Kovojant su nugaros skausmu siūlo atsistoti keturiomis   print
Nors kolegos gali nesuprasti, geriausias būdas pailsinti stuburą, dirbant sėdimą darbą, – atsistoti keturiomis, LRT radijui sako kineziterapeutė Ieva Adomėnienė. Jos tvirtinimu, norint kovoti su nugaros skausmais derėtų pagalvoti ne tik apie savo darbo vietą, bet ir miego padėtį.
Plačiau  
Kokių dešrelių geriau nekepti ant laužo?   print
Iš kelių šimtų Lietuvoje prekybos vietose parduodamų mėsos dešrelių rūšių vos kelios dešimtys yra tinkamos kepti ant laužo.
Plačiau  
Imunitetui stiprinti – gamtos dovanos   print
Pasikartojanti infekcija gali komplikuotis sinusitu, ostitu, laringitu, bronchitu, plaučių uždegimu bei dar visa krūva toli gražu ne itin maloniais simptomais pasireiškiančių ligų.
Plačiau  
Žolininkas siūlo kasdien gyventi su džiaugsmu   print
Pro­fe­sio­na­lus far­ma­ci­nin­kas, žo­li­nin­kas Vir­gi­li­jus Skir­ke­vi­čius įsi­ti­ki­nęs, kad atei­ties žmo­nės bus la­bai pro­tin­gi, di­de­lė­mis gal­vo­mis, bet silp­nų rau­me­nų. Iš­liks chi­rur­gai, ta­čiau bend­ro­sios pra­kti­kos gy­dy­to­jus pa­keis me­di­ci­nos in­ži­nie­riai. Jo nuo­mo­ne, da­bar dau­ge­lį li­gų su­ke­lia blo­gas mais­tas, o la­biau­siai – žmo­gaus įsi­ti­ki­ni­mai ir min­tys.
Plačiau  
Atostogų stresas išbando širdį   print
Atostogų metu ne tik patiriame malonių emocijų, bet ir stresą

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Sveikata/atostogu-sekme-lemia-darbo-dienos-pries-ir-po-ju/203176
© Lietuvos žinios
Didžiausia rizika silpnesnei širdžiai – pirmosios atostogų dienos. Tvirtinama, kad tuomet daugiau nei pusė įtemptai dirbančių žmonių tiesiog neranda sau vietos.
Plačiau  
Pirmieji kaitresni saulės spinduliai dalija ir nemalonias staigmenas   print
Nors daugelis įsitikinę, kad saulė pavojinga tik giedromis ir karštomis vasaros dienomis, gyventojai nuo spindulių nukenčia ir nuo pavasarinės, vasaros pradžios saulės.
Plačiau  
imgKodėl musė trina „rankomis“, o uodas „geria“ kraują?
imgUžkrečiamos ligos švarių rankų nemėgsta
imgKodėl gimsta genetinėmis ligomis sergantys vaikai?


Reklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys