2018 12 14, Penktadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Atbudus gamtai grįžo ir pirmieji kenkėjai   print
2015-03-25
Pašvietus saulei, iš po lapų, žemės ima kirbėti įvairiausi gyviai. Miške jau galvas kelia pirmosios žibutės, matyti skraidantys drugiai, girdėti vis įvairesnės paukščių giesmės. Po žiemos miego bunda ir įvairiausi kenkėjai.

Pievose tyko erkės

UAB „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas perspėja, kad jau sutinkamos pirmosios kraujasiurbės – erkės.

„Savaitė lepino saulėtu ir šiltu oru, kviečiančiu pasivaikščioti. Tačiau reikėtų būti budriems – parkuose, miškingose vietose, senos pernykštės žolės šabakštynuose tyko erkės“, – perspėja biologas.

Deja, apsisaugoti nuo šių pavojingų kenkėjų labai sunku. Liutauras Grigaliūnas, paklaustas, ar galima kokia nors chemine medžiaga purkšti pievas, parkus, miškus, kad erkių populiacija būtų sumažinta, informuoja, kad atviroje erdvėje erkės galėtų būti naikinamos chemikalais, kurie turėtų būti registruoti Lietuvoje ir būtų skirti erkių naikinimui minimaliai paveikiant aplinką. Kol kas Lietuvoje nėra registruota tokių cheminių medžiagų. 

Biologas pataria nutirpus sniegui pašalinti miško, sodo atliekas, sugrėbti senus lapus ir kitą augmeniją. Sodybose, poilsiavietėse, prie namų būtina nuolat pjauti žolę, genėti krūmus, medžius. Einant pasivaikščioti į parkus, miškus, reikėtų tinkamai apsirengti, pasirūpinti savo augintiniais.

Po kambarius laksto skruzdėlės

Dar vienas kenkėjas, neduodantis ramybės, – skruzdėlės. UAB „Dezinfa“ vadovė Margarita Kutkaitė pasakoja, jog jau gauna nusiskundimų dėl šių mažųjų vabzdžių.

„Daugiausiai skundžiasi individualių namų gyventojai – į jų būstus veržiasi sodinės skruzdėlės. Dažniausiai su šia problema susiduria gyventojai, kurių namuose jau yra lankęsi šie kenkėjai. Skruzdėlės labai dažnai įsikuria po namu, orui sušilus pro durų, grindų plyšius, grindjuostes jos ima veržtis į kambarius ir ieškoti maisto“, – pasakoja ekspertė ir pabrėžia, kad sodinės skruzdėlės ligų neperneša – jos tiesiog kuria neestetinį vaizdą, nemalonius pojūčius gyventojams.

Small_power_01Freeimages.com - Claudia Cristina Mesa P nuotr.

Paukščių lizduose – blusos, blakės ir kiti kenkėjai

Dar viena problema, su kuria susiduria tiek gyventojai, tiek įmonės, – paukščių pernešamos ligos ir jų plunksnose, lizduose knibždantys vabzdžiai.

Dažnai iš balkonuose, pastogėse susuktų lizdų į gyventojų būstus atkeliauja kailiavabaliai, blusos, blakės ar net paukštinės erkutės. Šie kenkėjai minta plunksnomis, pūkais, krauju ar odos epidermiu. Be to, paukščiai platina ornitozę, paukščių tuberkuliozę, salmoneliozę ir kt. ligas.

Biologas Liutauras Grigaliūnas teigia, kad savavališkai kontroliuoti paukščius draudžiama.

„Būna, kad žmonės patys imasi iniciatyvos kontroliuoti paukščius ir pradeda ardyti jų lizdus ir pan. Šie veiksmai ne tik nehumaniški, bet ir pažeidžiantys gyvosios gamtos teisės aktus. Veiksmai ar priemonės, kurių imamasi paukščių kontrolei, neturėtų žaloti ar kitaip kenkti paukščiams. Tam, kad paukščiai nepatektų į uždaras patalpas, netūptų ant stogų, palangių, atbrailų, dažniausiai naudojami specialūs tinklai, tepami repelentai, spygliai, spyruoklinės vielos“, – perspėja pašnekovas.

Freeimages.com - Grażyna Suchecka nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys