2019 01 24, Ketvirtadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Septynios priežastys, kodėl verta pradėti minti dviratį   print
2015-05-04
Dviračių sportas Lietuvoje kasmet tampa vis populiaresnis. Ir nors permainingi orai ne visada leidžia minti pedalus, dviračių sezono kasmet laukia tūkstančiai lietuvių.

Pasak sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ trenerio Sergej Sokolov, minti pedalus verta visus metus, ir ne tik norint palaikyti gerą formą. Specialistas atskleidžia net 7 priežastis, kodėl verta pamėgti važiavimą dviračiu.

Sustiprinsite širdies ir kvėpavimo sistemą. Kaip ir bet kokia aerobinė veikla, dviračio pedalų mynimas ne tik stiprina pagrindinius kūno raumenis, bet ir širdies bei kvėpavimo sistemą. Medicininiai tyrimai rodo, kad reguliarus važiavimas dviračiu padeda sumažinti širdies ligų riziką iki 50 proc., o Didžiosios Britanijos Širdies asociacija apskaičiavimo, kad reguliarus važiavimas dviračiu kasmet padeda išvengti net 10 tūkst. širdies smūgio atvejų šalyje.

Pagerinsite smegenų veiklą. Skamba neįtikėtinai, tačiau tai moksliškai įrodyta tiesa. Ilinojaus universitete atliktas tyrimas parodė, kad dviračiu reguliariai besinaudojantys žmonės jiems patikėtas užduotis sprendžia net 15 proc. efektyviau. Pasirodo, kad dviračio pedalų mynimas teigiamai veikia smegenų hipokampo, atsakingo už atminties ir emocijų koordinavimą, ląstelių gamybą. Dėl minant pedalus suaktyvėjusios kraujotakos ir deguonies tiekimo į smegenis suaktyvėja ir naujų ląstelių susidarymas bei smegenų receptorių veikla.

Atrodysite jaunesni. Stenfordo universiteto mokslininkai įrodė, kad reguliarus važiavimas dviračiu padeda apsaugoti odą nuo kenksmingų aplinkos veiksnių, kurie yra viena iš pagrindinių priešlaikinio senėjimo priežasčių. Dėl mynimo metu suaktyvėjusios kraujotakos oda geriau aprūpinama deguonimi ir jai reikalingomis maisto medžiagomis, o tai padeda jos ląstelėms efektyviau kovoti su kenksmingais aplinkos veiksniais ir pašalinti senėjimą skatinančius toksinus.

Freeimages.com - www.samuel-herrmann.de nuotr.


Efektyviau priimsite sprendimus. Ar kada susimąstėte, kodėl muzikantai ar rašytojai taip mėgsta pasivažinėjimą dviračiu, o kai kuriuose biuruose įrengiami kardio treniruokliai? Pasirodo, vos 25 minutės aktyvios fizinės veiklos suaktyvina kūrybinį mąstymą, taigi – padeda efektyviau priimti sprendimus ir spręsti iškilusias problemas. Tam įtakos turi padidėjęs deguonies kiekis smegenyse, kuris yra itin svarbus aktyviam pilkųjų smegenų ląstelių veikimui.

Atsikratysite nemigos. Rytinis pasivažinėjimas dviračiu – puikus vaistas nuo daugelį žmonių kankinančios nemigos. Pasak mokslininkų, viena iš nemigos priežasčių – sutrikęs dienos ritmas, kuris dieną verčia jaustis mieguistai, o naktį trukdo kokybiškai išsimiegoti. Dėl to aktyvus judėjimas dienos metu padeda sureguliuoti įprastą paros rimtą ir ilgainiui net perpus sutrumpina laiką, per kurį užmiegame atsigulę į lovą.

Sustiprinsite imunitetą. Įrodyta, kad reguliarus judėjimas – taip pat ir važiavimas dviračiu, stiprina žmogaus imuninę sistemą. Taip aktyvinama imuninių ląstelių veikla, todėl šios lengviau susidoroja su organizmą puolančiomis peršalimo ligomis ar infekcijomis. Kalifornijos universitete atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, reguliariai minantys dviratį, serga perpus mažiau nei tie, kurie laiką leidžia pasyviai.

Tapsite laimingesni. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad aktyvi fizinė veikla skatina serotonino – dar kitaip vadinamo laimės hormono, gamybą. Dėl to aktyviai gyvenantys žmonės rečiau skundžiasi bloga nuotaika, yra linkę pozityviau vertinti jiems nutinkančius įvykius bei aplinką.

Freeimages.com - Frederico Pinto nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys