2018 08 17, Penktadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Persukus laiką, mūsų savijauta priklauso nuo vieno hormono svyravimų   print
2015-10-26
Sekmadienį laikrodžio rodyklė pasukta viena valanda atgal ir įvestas žiemos laikas. Pasak šeimos gydytojo Renato Dainiaus, laikrodžio persukimas tikrai turi įtakos mūsų savijautai. Tai patvirtina žmogaus hormono kortizolio tyrimai.

„Didesnę ar mažesnę įtaką sveikatai tai vis dėlto padaro. Tai patvirtina atlikti žmogaus hormono kortizolio tyrimai. Ištirta, kad kortizolio kiekis žmogaus kraujyje svyruoja priklausomai nuo paros laiko“, ­– LRT RADIJUI dėsto gydytojas.

Anot jo, vos tik nubudus, kortizolio kiekis kraujyje būna pats aukščiausias, dienos metu jis tampa mažesnis, o vakarop visai sumažėja – gali siekti net nulį.

„Hormonas kortizolis, kurį gamina antinksčiai, yra atsakingas už žmogaus medžiagų apykaitos, virškinamojo trakto stimuliavimą ir t. t. Žodžiu, kortizolis paruošia žmogų dienai“, – aiškina specialistas.

R. Dainiaus teigimu, per tam tikrą laiką kortizolio kiekis ir jo svyravimai nusistovi. Tačiau, jei priverčiame savo organizmą keltis valanda anksčiau ar vėliau, turi praeiti laiko tarpas, per kurį kortizolio svyravimai prisitaikytų prie pakitusio režimo.

„Tai ypač stipriai pasireiškia žmonėms, kurie keliauja iš vienos laiko juostos į kitą. Adaptuotis, kad žmogus jaustųsi gerai, prireikia paros ar netgi keleto parų. Tačiau ta valanda daugeliui žmonių lemiamos įtakos nepadaro“, – teigia R. Dainius.

Gydytojas pataria orientuotis į tai, kad miego trukmė, persukus laikrodį, nebūtų trumpesnė.

 „Jei anksčiau kelsimės, tai reikėtų stengtis ir anksčiau atsigulti. [...] Reikia stengtis, kad miegas valanda nesutrumpėtų“, – pabrėžia gydytojas.

Jo nuomone, rudeninė nuotaika negali būti tiesiogiai susijusi su laikrodžio persukimu. Pasak R. Dainiaus, tai priklauso nuo žmogaus, jo požiūrio į save ir tai, kas vyksta aplinkui.

„Manau, kad, atėjus rudeniui, reikėtų daugiau skirti dėmesio tiems užsiėmimams, hobiams, kurie mums teikia malonumą. Kai kam tai yra sportas, kai kam – teatras, kai kam – knyga. Tiesiog reikia pasistengti atrasti laiko tiems dalykams, kurie teikia malonumą“, – sako R. Dainius.

Jis aiškina, kad tuo metu, kai užsiimame malonia veikla, išsiskiria laimės hormonas endorfinas, kuris suteikia laimės pojūtį. „O kuo ilgesnis laimės pojūtis, tuo trumpiau jaučiamės blogai, liūdni“, – tvirtina gydytojas.

Rasa Pekarskienė, LRT RADIJO laida „Sveikata“

Pixabay.com/Gerd Altmann nuotr.

 

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys