2019 01 24, Ketvirtadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Ar galima bučiuotis peršalus?   print
2015-11-18
Tikitės, kad didelės vitamino C dozės padės rudenį išvengti peršalimo? Mokslininkai siūlo arbatą su citrina geriau iškeisti į riebią silkutę, pieno produktus ar kiaušinius.

Tai padės organizmą papildyti imunitetą stiprinančio vitamino D atsargomis. Šaltuoju sezonu mes jaučiame didelį šio iš saulės gaunamo vitamino deficitą.

Taip pat nustatyta, kad kopūstai, ropės, juodosios garstyčios, sėjamoji pipirinė, dirviniai ridikai ir kai kurie kiti kryžmažiedžių šeimos atstovai turi medžiagų, suaktyvinančių leukocitų veiklą. Todėl organizmas gali geriau pasipriešinti infekcijoms.

Ginantis nuo ligų pravers aštrūs prieskoniai. Pavyzdžiui, Kajeno pipiras turi kapisicino – alkaloido, pasižyminčio erzinančiomis savybėmis, deginančiu skoniu. Tai padeda nosiai pasivalyti nuo susikaupusių gleivių. Gerai žinoma, kad česnakas turi antibakterinių bei antivirusinių savybių. Tai lemia jo mechaninio pažeidimo metu susidarantis alicinas. Aišku, reikia įvertinti ir svogūno galią.

Mokslininkai yra įrodę, kad su peršalimo ligomis efektyviai padeda kovoti cinko preparatai, jeigu jie pradedami vartoti nepraėjus parai po pirmųjų infekcijos ženklų. Tačiau prisiminkite, kad cinku negalima piktnaudžiauti, nes pradės pykinti bei kt.

Norint išvengti virusų atakų reiktų dažniau plautis rankas. Tai pravartu daryti ir jau susirgus, jei rūpinamės savo artimųjų sveikata. Sloguojantis žmogus dažnai liečia savo nosį, akis ir ant jo rankų pakliūna virusai. Įdomiausia, kad užsikrėsti per bučinius nėra taip lengva, kaip atrodytų. Palyginti su nosies gleivine, ant lūpų bei seilėse virusų randama labai mažai. Todėl reti bučkiai, matyt, nepavojingi.

Beje, mokslininkai griauna mitą, kad peršalimo infekcija užklups peršalus ar šlapiais plaukais išėjus į gatvę – jei organizme jau neglūdės virusas, tai nieko ir neatsitiks.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys