2019 01 24, Ketvirtadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Pradedantieji sportuoti linkę pervertinti savo jėgas   print
2016-03-09
Atėjęs pavasaris ne vieną paskatina pradėti gyventi aktyviau, pasirūpinti per žiemą „užsėdėtomis“ kūno formomis. Siekdami greito rezultato žmonės dažnai skuba lieti prakaitą sporto klubuose arba uoliai šoka į sportinius batelius tinkamai neįvertinę fizinio pasirengimo.

Staigus krūvis gali traumuoti organizmą. Tai ne tik nepadės sureguliuoti svorio, bet gali ir numušti ūpą apskritai užsiimti sportu.

Asmeninis fitneso treneris, du kartus Europos kultūrizmo čempionas Andrius Pauliukevičius:

Norint pradėti sportuoti svarbiausia yra pasirinkti konkrečiam asmeniui tinkančią fizinio aktyvumo formą ir tinkamai ją dozuoti. Tačiau dažnai pats žmogus tai sunkiai gali padaryti, kartais linksta pervertinti savo jėgas. Dėl to vėliau sportas gali atnešti daugiau žalos nei naudos.

Todėl pasirinkus konkretų sportavimo būdą rekomenduojama pasikonsultuoti su tos srities specialistu. Nuolatiniai užsiėmimai nėra būtini, galima ir viena trumpa konsultacija. Svarbiausia, kad būtų įsiminti taisyklingo sportavimo principai: krūvio intensyvumas, trukmė ir kt.
 
Pavyzdžiui, jeigu žmogus planuoja pradėti bėgioti, galbūt jam iš pradžių reikėtų kokius tris kartus per savaitę po dvidešimt minučių užsiimti greituoju ėjimu, o tik vėliau tą krūvį pamažu didinti. O galbūt iš viso reikėtų pradėti nuo elementarios mankštos, jei gyvenimo būdas iki tol buvo pasyvus.
 
Būtina atsižvelgti ir į sveikatos būklę. Dėl kai kurių sutrikimų intensyvus sportas ar tam tikros jo rūšys žmogui apskritai gali netikti arba krūvis turi būti ypač dozuojamas. Atidesniems reikia būti turintiems stuburo problemų (išvaržą, pasislinkusį diską) ar antsvorio. Jeigu susiruošiama bėgioti, tuomet per didelis svoris gali paskatinti kelių, nugaros apačios skausmus.
 
Be to, jei intensyviai sportuoti reikia pradėti pamažu, tai ir nutraukti treniruočių proceso negalima staiga – nesvarbu, ar sportuojama mėgėjiškai, ar profesionaliai. Kai sportuoti sugrįžtama, tarkim, po dviejų savaičių pertraukos, patariama pradėti treniruotis maždaug nuo septyniasdešimt procentų anksčiau laikyto krūvio.

Jeigu pertrauka buvo ilgesnė, realiai pradėti reikėtų tik puse jėgos. Pavyzdžiui, kai jauti, kad gali pakelti dvidešimties kilogramų svorio štangą, imi tik dešimties. Taip ir krepšinyje: vietoj keturių kėlinių reikėtų lakstyti porą.

Pixabay.com/ ZOE-Animation-Studio nuotr.
 
Nenorintiems dirbti su treniruokliais ir auginti raumenis, tačiau siekiantiems tiesiog pradėti judriau gyventi, ypač rekomenduoju greitą ėjimą. Jei nėra stuburo, antsvorio, kelių problemų, galima rinktis lengvą bėgimą arba komandines sporto šakas: krepšinį, futbolą, tinklinį ir panašiai. Geriau pasirinkti tai, kuo galima užsiimti ilgą laiką, o ne išbandyti ką nors ekstremalaus ir vėliau išvis nenorėti sportuoti.

Aigustė Tavoraitė

Pixabay.com/Martine nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas Vilniuje

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys