2018 08 17, Penktadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

       PIRMOJI PAGALBA

         KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

       AKIŲ KLINIKA

       DIETOSCENTRAS.LT

 „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

ziedu piegāde
Flower Delivery in Riga

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Judėjimas – geriausias poilsis   print
2016-08-10
Vasaros atostogos daugeliui žmonių yra metas pelnytai užtarnautam ir lauktam poilsiui. Dažniausiai nekantraujame, kada bent trumpam galėsime pamiršti darbo rūpesčius ir atgauti jėgas, tačiau dažnai nespėjame nė pailsėti.

Puiki išeitis – aktyvios atostogos, nes tinginiaujant atsiriboti nuo minčių apie kasdienybę yra neįveikiama užduotis.

Aktyvios atostogos

Vienas būdų susikurti įsimintinas akimirkas – tai veiklios ir aktyvios atostogos su nuotykių elementais. Tam puikiai tiks nardymas, kuris populiarus Egipte, ar kopimas į kalnus. Ne tik pajudėti, bet ir pasižvalgyti po dar nepažįstamas vietoves patartina apsiavus žygio batais ir pasileidus į kelionę pėsčiomis. Labai malonus būdas neužsisėdėti vienoje vietoje gali būti kelionė dviračiais. Dar smagiau bus pakvietus prisijungti draugus – galėsite patikrinti vienas kito ištvermę ar greitį.

Jeigu pastaruoju metu esate išsikėlę tikslą sulieknėti, per atostogas nereikėtų pamiršti aktyvių pramogų. Kuo puikiausiai tiks plaukiojimas, kurio metu dirba visi kūno raumenys. Jeigu būsite prie banguotos jūros ar vandenyno, išbandykite banglenčių sportą. Pavyzdžiui, Rodas, tam tikri Egipto ir Kanarų salų kurortai yra labai populiarūs tarp banglentininkų. Visa esmė – patirti kuo daugiau nepamirštamų akimirkų, kurios pranoksta bet kokias nuotraukas prie viešbučio baseino.

Nepamirškite taisyklingos mitybos

Aktyvių atostogų metu mityba ypač reikšminga. Svarbu patenkinti energijos poreikius vartojant pakankamai sudėtinių angliavandenių. Rekomenduotina valgyti kuo daugiau daržovių ir vaisių. Derėtų vengti riebaus maisto, miltinių produktų, konditerijos gaminių ir saldumynų, vietoje jų rinktis riešutus, sėklas, šviežius ir džiovintus vaisius bei uogas.

Dažniausiai nuogąstaujama, kad atostogų metu nepavyks atsispirti pagundoms. Tačiau norint palaikyti gerą fizinę formą, svarbiausia mokėti išlaikyti pusiausvyrą tarp pasilepinimo ir persivalgymo. Valgykite nedideliais kiekiais, reguliariai, mėgaukitės maistu. Ne mažiau svarbu nepamiršti vartoti pakankamai skysčių. Geriausia rinktis nesaldintus, kambario temperatūros skysčius. Patariama nepiktnaudžiauti kava bei alkoholiu, kurie gali sutrikdyti gerą savijautą atostogų metu.

Pixabay.com/ Stefan Schranz nuotr.

Komentaras

Asmeninis treneris Vytautas Balkūnas:

- Aktyvi veikla priklauso nuo kiekvieno žmogaus pomėgių. Vieni gali užsiimti ekstremaliu sportu, o kiti ramesniu. Dar priklauso nuo to, kur žmogus atostogauja. Gana lengvai galima susirasti tinklinio, krepšinio ar futbolo aikštelę. Jeigu žmogui patinka aktyvesnė veikla, jam patarčiau rinktis jėgos aitvarus arba burlentes užsienyje.

Pastaruoju metu ima populiarėti paplūdimio sporto aikštelės, kuriose galima rasti įvairiausių treniruoklių. Pavyzdžiui, neseniai grįžau iš Bulgarijos ir ten buvo paplūdimio sporto salė su įprastais sporto klubo treniruokliais. Aktyvus laisvalaikis gali būti su dviračiu, riedučiais ar riedlente. Puikiai tinka bėgiojimas, nes daugelyje vietų yra padaryti tam pritaikyti takai. O jeigu takų nėra, siūlyčiau bėgti miškuose ar tiesiog paplūdimiu.

Viskas priklauso nuo žmogaus norų, poreikių ir vaizduotės, nes fiziniu aktyvumu galima užsiimti bet kur. Dažniausiai per atostogas žmonės pamiršta sveikos gyvensenos taisykles, nori atsipalaiduoti ir galvoja, kad dėl vienos savaitės nieko nenutiks. Nors ta tingi savaitė gali daug ką pakeisti, todėl atostogų metu visgi siūlyčiau bent minimaliai laikytis tam tikrų taisyklių.

Saulė Norvilaitė

Pixabay.com/ JUAN FERNANDO YECKLE nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama: Stogų įrengimas Trinkelių klojimas Panevėžyje Plastikiniai langai Medinės durys Mediniai langai Grindinio trinkelės Permanentinis makiažas

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys