2019 03 23, Šeštadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kokia eterinių aliejų galia   print
2018-01-18
Sveikesnę aplinką gali padėti sukurti eteriniai aliejai. Daugelis jų turi efektyvių komponentų, kurių savybės leidžia sunaikinti ne tik virusus, bet ir bakterijas ar grybelius.

Aromaterapijos pasaulio subtilybėmis, kurias tyrinėja jau 15 metų, pasidalijo sveikos gyvensenos ir asmenybės ugdymo mokytojas, tinklapio SuSaulium.lt įkūrėjas Saulius Urbonas:

Pasikliaukite uosle 

Kasdieniame mūsų, ypač miestiečių, gyvenime trūksta kvapiųjų medžiagų, kurios aplinką daro tinkamą gyventi. Eteriniuose aliejuose koncentruotos aromatinės medžiagos. Juose gali būti daugybė skirtingų komponentų.

Atsirenkant tinkamą kvapą reikėtų pasikliauti uosle, o ne aprašymais. Vieną dieną eterinis aliejus gali patikti, o kitą jau ne – pajuskite, ką jums sako organizmas. Žmogus iš natūralaus kvapo gali paimti tas medžiagas, kurios jį geriausiai paveiks.

Pixabay.com/Adina Voicu nuotr. 

Kiekvienas natūralus kvapas mums neša paprastą ir aiškią „žinutę“. Jei uoslei patinka, tai jį skleidžiantis produktas ar daiktas yra jums naudingas. Jei kvapas neutralus, ir objektas yra neutralus. O jei užuodėte smarvę, jūsų organizmui gresia pavojus. Čia kalbame apie natūralius kvapus, kurie nuo sintetinių labai skiriasi. Jei žmogus pradeda naudoti eterinius aliejus, jie turi būti švarūs ir natūralūs. Tokį produktą gausite, jei augalai buvo užauginti tinkamomis sąlygomis, o aliejai teisingai pagaminti.

Atgaivina ir išvalo orą

Vienas svarbiausių dalykų yra tai, kad paskleisti tinkami eteriniai aliejai natūraliai jonizuoja bei dezinfekuoja orą. Kaip žinoma, neigiamai įkrauti deguonies jonai palankiai veikia sveikatą. Tačiau miesto aplinkoje jų yra šimtą kartų mažiau nei kaimo ore bei tūkstantį kartų mažiau, nei, tarkim, prie krioklio.
Žiemą ypač daug laiko praleidžiame uždarose patalpose, kuriose susidaro pavojinga sveikatai tarša.

Tuomet skundžiamės nuovargiu, skaudančiomis galvomis, silpsta imunitetas. Todėl oro jonizacija yra svarbi funkcija. Jei net patį paprasčiausią mums patinkančio kvapo eterinį aliejų įdedame į difuzorių, per 10–15 minučių ore sunaikinama iki 90 proc. mikrobiologinės taršos.

Šiais laikais žmonės jaučia, kad jiems stinga energijos. Tokiu atveju eteriniai aliejai ateina į pagalbą – tereikia pauostyti sudrėkintą audinio gabaliuką, atidarytą buteliuką ar kvapą paskleisti difuzoriaus pagalba. Pradėti namuose vartoti eteriniai aliejai padeda po truputį išstumti toksines chemines priemones. Tai tikra alternatyva siekiant išvengti toksinų.

Pixabay.com/Seksak Kerdkanno nuotr.

Vartojami gydyti

Prancūzijoje terapinės klasės eteriniai aliejai vartojami ir gydymo tikslams. Tokią tradiciją prancūzai puoselėja bene vieninteliai Europoje. O aromaterapeutai visame pasaulyje vadovaujasi patvirtintu sertifikuotų eterinių aliejų sąrašu (GRAS – „Generally Recognized as Safe“), patvirtinančiu, kad šiuos aliejus galima vartoti maistui ar kaip papildus.

Daugelis eterinių aliejų komponentų yra gerai ištirti. Jų poveikis yra labai stiprus. Moksliniai tyrimai rodo, kad jie veikia virusus, bakterijas ir grybelius. Pavyzdžiui, eteriniuose aliejuose esantys vieni įdomiausių junginių – terpenai naudojami ir vaistų gamyboje. Imunitetą gali padėti stiprinti praktiškai kiekvienas eterinis aliejus. Jis organizmą gali veikti labai subtiliame – ląsteliniame lygmenyje. Kai kurie komponentai valo ląstelių receptorius, padidina galimybę įsisavinti deguonį ir kt.

Veikia universaliai

Visi eteriniai aliejai turi daug universaliai veikiančių savybių. Jei panaudojame mums patinkančius du ar tris eterinius aliejus, tai jie atlieka praktiškai visas mums reikalingas funkcijas. 

Matyt, vienas populiariausių ir daugeliu savybių garsėjantis yra levandos eterinis aliejus. Jis gali veikti kaip nuskausminantis, mažinantis depresiją, antimikrobinis preparatas. Levanda veikia kaip adaptogenas – gali vieną žmogų nuraminti, o kitam pakelti tonusą. Jos aliejų naudoja negalintys užmigti, jaučiantys nerimą ar baimę žmonės.

Pixabay.com/Jill Wellington nuotr.

Šaltuoju metu apsisaugoti nuo peršalimo ir gripo aktualu vartoti citrinos, eukalipto, levandos, arbatmedžio, kedro, rozmarino eterinius aliejus. Šalyse, kuriose mažai saulės, labai populiarios nepaprastai malonaus kvapo citrusinės esencijos, išgaunamos šaltojo spaudimo būdu. Šis kvapas pakelia nuotaiką. Vis tik esenciją reikėtų vengti vartoti ant odos, kai veikia tiesioginiai saulės spinduliai.

Gerai žinoma pipirmėtė veikia ne tik nervų, bet ir virškinimo sistemą, padeda numalšinti pykinimą kelionės metu. Vaikams saugumo jausmą sukelia bergamotės ar apelsino kvapas. Hormonus subalansuoja pelargonijų ar šalavijų eteriniai aliejai. Deguonį padeda pernešti kedro, sandalmedžio, juodojo pipiro, miros, bosvelijos (frankinsenso) eteriniai aliejai.

Patemptiems raumenims ar sausgyslėms eterinį aliejų sumaišius su baziniu bet kuriuo augaliniu aliejumi galima trinti patemptus raumenis, sąnarius ar sausgysles. Labai stipriai šildo šliaužiančioji bruknuolė ir gvazdikėlis, kuris yra vienas stipriausių gamtinių antioksidantų.

Verta žinoti
Iš lietuviškų žaliavų galime visavertiškus pagaminti tik pušų ir eglės eterinius aliejus. Kiti augalai mūsų sąlygomis sukaupia per mažai komponentų.
Jei pipirmėtės kvapas skleidžiamas aplinkoje, kur sprendžiami testai, klaidų sumažėja iki 28 proc.
Į burną įdėta cheminė medžiaga per 3 sekundes, o užtepta ant odos – per 26 sekundes pasiekia kraujotaką.

Aigustė Tavoraitė

Pixabay.com/Mareefe nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys