2019 02 22, Penktadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kava gelbsti nuo ligų   print
2008-05-13

Nepaisant pasaulinio kavos populiarumo, visada buvo manoma, kad kofeinas, esantis šiame gėrime, žalingas organizmui. Šiandien gydytojai teigia, kad kofeinas stimuliuoja centrinę nervų sistemą, stiprina širdies darbą.

Kavą galima „išrašyti“ ir sergantiems hipotonija bei kenčiantiems nuo migrenos. O Ankonsko ir Paviansko universitetų mokslininkai kavos sudėtyje aptiko medžiagų, kurios neleidžia stafilokoko bakterijoms prilipti prie dantų paviršiaus.

Be to, paskutiniųjų mokslinių tyrimų duomenimis, tik trys puodeliai juodos kavos per dieną 60 procentų sumažina Alzheimerio sindromo, labiau žinomo, kaip senatvinio marazmo, riziką. Tokias išvadas padarė grupė Lisabonos tyrėjų, studijavusių dviejų pagyvenusių piliečių grupių — varginamų Alzheimerio sindromo ir be jo — dietą ir gyvenimo būdą.

Abiejose grupėse buvo po penkiasdešimt keturis žmones. „Sveikosios“ grupės atstovai, pradedant nuo 25-erių metų, išgerdavo vidutiniškai po 4 — 5 puodelius natūralios kavos per dieną. “Alzheimerio“ grupėje vidutinė kavos norma neviršijo vieno puodelio.

Tokio keisto dėsningumo priežastys kol kas neaiškios, bet portugalų tyrėjų nuomone, ligai kelią užkirto būtent kofeinas. Gali būti, jog ateityje mokslininkams pavyks iš jo sintezuoti gana efektyvius ir nekenksmingus vaistus.

„Persisotinti“ kavos jokiu būdu nevalia. Bet visiškai tiksliai yra nustatyta, kad kasdien išgerdami po 250 mg kofeino, sveikatai žalos tikrai nepadarysime.

Didesniu jos kiekiu piktnaudžiauti nederėtų. Viename maltos kavos šaukštelyje yra vienkartinė terapinė kofeino dozė: 0,07 — 0,1 g.

Beje, tirpioje kavoje kofeino yra beveik 8 procentais daugiau nei natūralioje. Tiems, kurie nusprendė atsisakyti „arklinių kavos dozių“, medikai pataria normą mažinti palaipsniui. Staigiai atsisakius įprastinės kavos dozės, ima skaudėti galvą, vargina mieguistumas.

Virginijos KIRNIENĖS nuotr.

"Šiaulių kraštas"

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys