2019 02 22, Penktadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Druska nesukelia širdies ligų   print
2011-05-12

Anksčiau buvo manoma, kad nuo sūraus maisto padidėja arterinis kraujo spaudimas ir vystosi širdies bei kraujagyslių ligos. Tačiau naujausias Europos mokslininkų tyrimas šią nuomonę paneigia.

Tyrimo autoriaus, dr. Iano Staseno iš Leuveno universiteto, teigimu, rekomendacijos sumažinti druskos vartojimą yra neteisingos. Šie nurodymai pagrįsti duomenimis, kurie buvo gauti vykdant trumpalaikius eksperimentus. Pavyzdžiui, Amerikos ekspertai rekomenduoja per dieną suvartoti ne daugiau nei 2,3 miligramus druskos, o rizikos grupėje atsidūrusiems žmonėms – 1,5 miligramo. Tokia strategija ne visada daro teigiamą poveikį bendrai širdies būklei.

Dr. I.Stasenas kartu su kolegomis išanalizavo du skirtingus mokslinius darbus, kuriuose buvo informacija apie beveik 3700 europiečių. Buvo ištirtas jų šlapimas, siekiant išsiaiškinti, kiek jie suvartoja druskos.

Pagal tyrimo rezultatus mokslininkai suskirstė žmones į tris grupes – didelis, mažas ir vidutinis druskos suvartojimas. Iš pradžių nė vienas tyrimo dalyvis nesirgo širdies ligomis, o dviejų trečdalių spaudimas buvo normalus. Tyrimas truko vidutiniškai 8 metus. Per tą laiką mokslininkai skaičiavo, keliems iš dalyvių kilo sveikatos problemų.

Paaiškėjo, kad visų trijų grupių atstovų tikimybės susirgti kokia nors liga buvo vienodos. Tačiau vėliau didžiausias mirtingumo lygis pastebėtas tarp žmonių, kurie suvartodavo mažiausiai druskos.

O tarp žmonių, kurie vartojo daugiausiai druskos, mirtingumo lygis buvo mažiausias. Iš visų dalyvių apytikriai kas ketvirtam vėliau išsivystė padidintas kraujo spaudimas. Tačiau apskritai tai neturėjo didelio poveikio sveikatai.

PARENGĖ A.JOCIENĖ

"Sekundė"

Vido Venslaviškio nuotr.

Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys