2019 02 22, Penktadienis Portalo filosofija   I  Bendradarbiavimas   I  Kontaktai   I  Atsakomybės ribojimas
              Portalas SVEIKATOS SODAS: Kuo arčiau Gamtos tuo daugiau sveikatos! 

Mažiau spam‘o – švaresnė galva.

img

 

PRAVARTU

      PIRMOJI PAGALBA

      KALENDORIUS

      DOPLERIO RADARAS

      PACIENTŲ TEISĖS

      ECHOSKOPIJA.LT

     „SVEIKATOS SODO“     VIDEO DIENORAŠTIS   

     ziedu piegāde
     Flower Delivery in Riga

 

    

 

Hey.lt - Nemokamas
 lankytojų skaitliukas
Kaip nereguliarus darbas veikia intelektą   print
2014-11-11
Pamaininis darbas, ypač pagal vadinamąjį slenkantį grafiką, mažina žmogaus intelektinius gebėjimus. Tokias išvadas padarė tyrėjai.Tyrimai paskelbti Didžiosios Britanijos žurnale "Occupational and Environmental Medicine". Pagal juos daroma išvada, kad 10 metų darbo pamainomis arba slenkantį grafiką smegenis pasendina šešeriais metais. Nustojus taip dirbti, reikia penkerių metų, kad smegenų veikla atsistatytų.

Mokslininkai mano, kad tokios išvados gali būti naudingos tyrinėjant silpnaprotystę, nes daugelis pacientų turi miego sutrikimų. Vidinis organizmo laikrodis kontroliuoja budrumo ir miego valandas. Seniai žinoma, kad tokio mechanizmo sutrikimai turi blogų pasekmių fiziologiniams procesams. Mokslininkai ištyrė tris tūkstančius Prancūzijos pacientų. Buvo siekiama išsiaiškinti, kai veikia tiriamųjų atmintis ir kaip keičiasi mąstymo greitis ir kiti intelektiniai gebėjimai.

Pasirodė, kad pacientų, kurie daugiau kaip 10 metų dirbo pamainomis, smegenys buvo tokio lygio kaip šešeriais su pusė metų vyresnių tiriamųjų. Dr. Michaelis Hastingsas, dirbantis Didžiosios Britanijos medicinos tyrimų tarybos Molekulinės biologijos laboratorijoje, mano, kad tyrimo rezultatai yra viltingas atradimas. Mokslininko teigimu, jie gali turėti praktinės reikšmės ieškant kelių, kaip stabdyti pagyvenusių žmonių smegenų degeneraciją.

"Senelių globos namuose būtina nustatyti labai tikslų miego ir budrumo režimą, - sakė M. Hastingsas. - Tam tikru paros metu patalpose turi būti visai tamsu ir labai daug šviesos, taip pat derėtų naudoti tokius biologinį ritmą reguliuojančius vaistus kaip melatoninas."

Parengė Rasa PAKALKIENĖ

SXC.hu - Sanja Gjenero nuotr.
Atgal  

Dėl straipsniuose aprašytų gydymo, sveikatingumo metodų taikymo ar vaistų vartojimo portalas SVEIKATOS SODAS neatsako. Kreipkitės patarimo pas savo gydytoją, vaistininką ar tos srities specialistą. 
Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami portalo SVEIKATOS SODAS autorinę medžiagą įdėkite aktyvią nuorodą www.sveikatossodas.ltReklama:

Svetainių kūrimas, seo paslaugossvetainių kūrimas, seo paslaugos

durys, medinės durys