Gydytojams rekomenduojama neskirti, o vaistininkams – neparduoti vaistų, kurių sudėtyje yra sibutramino. Šį vaistą vartojantys pacientai neatidėliodami turėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju dėl vaisto pakeitimo kitu, o tie, kas nedelsdami nutrauks jo vartojimą, sau žalos nepadarys, teigia agentūra.
„šių vaistų keliama rizika yra didesnė nei jų nauda“, – teigia EVA. Europos Komisija apsvarstys EVA rekomendaciją nutraukti prekybą šiais vaistais, pranešė „Reuters“.
Iki šiol manyta, kad sibutraminas labai gerai mažina nutukimą ir širdies – kraujagyslių sistemos ligų riziką. JAV maisto ir vaistų agentūra paskelbė nustačiusi, kad sibutraminas didina širdies priepuolio ar širdies smūgio riziką žmonėms, kurie serga širdies – kraujagyslių sistemos ligomis.
JAV šio vaisto gamintojas „Abbott“ įsipareigojo aiškiau perspėti, kad vaisto negali vartoti pacientai, sirgę širdies ligomis, kol per kelis mėnesius bus gauta daugiau duomenų apie vaisto šalutinį poveikį. Dabar nagrinėjami tyrimo duomenys, kuriame dalyvavo maždaug 10 tūkstančių pacientų, įskaitant kontrolinę placebo grupę.
Vartotojų organizacija „Public Citizen“ paragino Maisto ir vaistų agentūrą uždrausti sibutraminą.
Savigydos pramonės asociacijos (SPA) teigimu, Lietuvoje iš tokių vaistų įregistruotas ir su receptu parduodamas „Reductil“, kitose Europos valstybėse jis dar parduodamas kaip „Reduxade“, „Zelium“ ir „Merida“ JAV.
SPA vienija Lietuvos bei kitų Europos Sąjungos šalių maisto papildų ir berecepčių vaistinių preparatų gamintojus bei gamintojų atstovus Lietuvoje. Asociacijai priklauso dešimt bendrovių.
SXC. hu nuotr.