„Turėjome sumanymą kurti aplikaciją, kuri, visų pirma, spręstų aktualią problemą ir dar nusprendusiam paaukoti žmogui padėtų stebėti savo paramą. Norėjosi, kad paramą skyręs žmogus matytų, kam buvo panaudoti jo pinigai, kas buvo atlikta už tuos pinigus ir kiek lėšų dar reikia. Svarbiausia, kad aukojimo įrankis visada šalia mūsų, todėl kiekvienas galime bet kada, būdami bet kur paaukoti pageidaujamą pinigų sumą. Kartu su Sveikatos žurnalistų asociacija mums pavyko išgryninti galimą paramos gavėją. Sveikatos žurnalistų asociacija leido suprasti, jog mūsų šalyje sveikatos sektoriuje yra ne viena pacientų organizacija, už kurios – gausybė žmonių“, – sako UAB „Grey Cardinal Partners“ marketingo ir pardavimų vadovas Evaldas Venskutonis.
„Lietuvoje pacientų organizacijų veiklos pačios įvairiausios – informacinė veikla, stovyklos, seminarai, savo teisių gynimas. Taip pat jos renka paramą atskiriems pacientams. Jų veiklų finansavimas iš valstybinio sektoriaus yra itin prastas. Todėl, mūsų nuomone, privačios paramos skatinimas ugdytų lietuvių socialinės atsakomybės jausmą, o pacientų organizacijas mokytų pristatyti savo veiklą, pasakoti apie nuveiktus gerus darbus“, – sako Sveikatos žurnalistų asociacijos pirmininkė Daiva Ausėnaitė.
Vienoje mobiliojoje programėlėje pavyko susisteminti visą tą gausą žmonių, kurie šiuo metu ieško paramos pačiais įvairiausiais kanalais. „ši mobilioji aplikacija leis tą daryti daug efektyviau, paprasčiau ir sparčiau, o paramą norinčiai gauti organizacijai tiesiogiai „kalbėti“ su tais, kurie gali paremti. Ši, socialinę žmogaus atsakomybę skatinanti, mobilioji aplikacija bus visiškai nemokama, ją bus galima atsisiųsti į savo išmanųjį įrenginį (telefoną, planšetinį kompiuterį) iš tokių tinklalapių kaip play.google.com, www.apple.com. Tikimės, kad pirmieji vartotojai galės išmėginti ją dar šiais metais. Mūsų planuose šią programėlę paversti globalia“, – sako UAB „Grey Cardinal Partners“ direktorius Ignas Gudaitis.
Įvykdyta nedidelė apklausa atskleidė pagrindinę mažos socialinės atsakomybės problemą – žmonės neaukoja, nes nėra užtikrinti, kaip ta parama yra panaudojama. Sukurta mobilioji aplikacija leis skirti paramą pasirinktai organizacijai arba nukreipiant paramos lėšas konkrečiam sergančiajam asmeniui pačiais įvairiausiais būdais – skiriant 2 proc. nuo Gyventojų pajamų mokesčio (GPM), pervedant pinigus į sąskaitą, padarius automatinį kasmėnesinį lėšų nuskaičiavimą nuo telefono ar banko sąskaitos, apmokant kreditine kortele ir pan. Taip pat, mobiliąją programėlę savo telefone įsidiegęs žmogus galės stebėti savo suteiktos paramos panaudojimo „kelią“.
SXC.hu – Márcia Rodrigues nuotr.