Nusprendė nepasiduoti
„Tuo metu išstudijavau sistemą „Belojar“. Ji buvo sukurta sujungus senovės slavų ir šiuolaikinių psichiatrų Vladimiro Bechterevo, Aleksandro Lurijaus, Levo Vygodskio, Ivano Sečenovo žinias. Tarptautinės sobriologijos akademijos profesorius V.Bechterevas įrodė, kad vidinės žmogaus problemos kyla grandinėje „judesys – mintis, mintis – judesys“. Spręsti vidinius žmogaus konfliktus per natūralius vientisus judesius ėmėsi Europos psichoterapijos asociacijos, Europos akademijos natūropatijos, Pasaulinės sociologų asociacijos narys Stanislavas Žukovas. Jis ir įkūrė „Belojar“ sistemą“, – pasakojo O.Čebotariovas.
Pasak svečio iš Uralo O.Čebotariovo, į „Belojar“ sistemą įsilieti paskatino liga. „Buvau sportininkas, užsiiminėjau dziudo, tačiau po gripo komplikacijų „pasigavau“ cerebrinį arachnoiditą (galvos smegenų voratinklinio dangalo uždegimą). Mane kamavo galvos svaigulys, nežmoniškas skausmas, pykino, silpo kojos“, – pasakojo Olegas.
Jaunam vyrui buvo atlikta daug tyrimų, paskirta vaistų. Tačiau sveikata prastėjo. Prie visų negalavimų prisidėjo ir hipertenzinė krizė. „Nors gydytojai man tiesiai šviesiai nepasakė, kad mano dienos suskaičiuotos, tačiau pradėjo ruošti dokumentus skirti neįgalumo grupę. Tuo metu Rusijoje cerebrinio arachnoidito niekas neišgydydavo, o ir dabar ši liga sunkiai gydoma. Skausmingai išgyvenau tą laikotarpį. Tačiau aš, kaip buvęs sportininkas, visuomet siekiau pergalės, nenorėjau tapti pralaimėtoju“, – pridūrė O.Čebotariovas.
Pašnekovas teigė nenuleidęs rankų ir pradėjęs ieškoti būdų, padedančių atgauti sveikatą. Tuo metu vaikinas paniro į ciguno mankštas, ušu ir jogą. Tačiau visi šie užsiėmimai nepagerino sveikatos būklės.
Pratimų kompleksas
Olegas susipažino su sistema „Belojar“, pratimų kompleksu, kuris skyrėsi nuo kitų tuo, kad jame svarbiausia – raumenų tempimas. Šiais pratimais gerinama kraujotaka, limfos tekėjimas, išlavinami mažiausi raumenys, sustiprinami sąnariai, gyslos, raiščiai, o svarbiausia – centrinė nervų sistema. Ji sustiprina visą organizmą, todėl jis ne tik atjaunėja, bet ir pasveiksta.
„Įsiliejęs į „Belojar“ sistemą jau po pusės metų supratau, kad aš – nebe ligonis. Pratimus atlikdavau du kartus per savaitę, jiems skirdavau 1−1,5 val. Žinoma, organizmas pasveiko per nemalonius pojūčius – skausmą“, – apie sveikatos pagerėjimą pasakojo O.Čebotariovas.
Svečias iš Uralo pridūrė, kad jis pagal profesiją – pedagogas, tačiau jau daugiau nei dešimt metų šio darbo nedirba, nes tapo sistemos „Belojar“ vyriausiuoju treneriu. „Dirbdamas su ligoniais matau, kaip jie išsilaisvina iš ligos gniaužtų ir tampa stipriomis asmenybėmis. Jie atsisako svaigalų vartojimo ir kitų žalingų įpročių. Darydami pratimus žmonės atkuria stuburo slankstelių judrumą, išsigydo stuburo išvaržas ir neuralgijas, išnirimus, osteochondrozę, sąnarių skausmus, cukrinį diabetą. Jiems sustiprėja širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos, dingsta bet kurio laipsnio skoliozė ir kitos ligos“, – pastebėjimais dalijosi sistemos „Belojar“ vyriausiasis treneris.
Jevgenijaus Daukšos nuotr. Žmonėms, nusprendusiems stiprinti sveikatą, reikia tik ryžto ir noro užsiėmimams skirti vos 3 valandas per savaitę.
Svarbiausia – noras
Pasak O.Čebotariovo, dalyvių amžius „Belojar“ sistemoje nesvarbus. Niekuomet ne vėlu apsispręsti ir ką nors pakeisti savo gyvenime. „Maskvoje vedžiau užsiėmimus, kuriuose drauge su tėvu buvo ir penkiametis berniukas. Jam buvo diagnozuota pilnapadystė. Vaikas treniruodavosi 2−3 val.. Į mano užsiėmimus ateina ir mažamečiai, ir garbaus amžiaus žmonės. Tai priklauso nuo sąmoningo požiūrio į savo kūną“, – sakė Olegas.
Sistemos „Belojar“ vyriausiasis treneris pridūrė, kad šioje sistemoje sėkmingai dalyvauja ir šeimos. „Pratimai atliekami poromis ir trise. Šeimos nariai, treniruodamiesi kartu, pajunta ne tik savo, bet ir partnerio stiprėjančias jėgas. Tai – labai svarbu. Bendras darbas, malonūs santykiai suartina dvasiškai šeimos narius“, – pasakojo svečias iš Uralo. O.Čebotariovas pridūrė, kad kai ligonis nori pasveikti – medicina būna bejėgė. Todėl žmogui, nusprendusiam stiprinti savo sveikatą, reikia tik ryžto ir noro užsiėmimams skirti vos 3 valandas per savaitę.
„Žinoma, aš neneigiu medicinos. Ji padeda sunkiais atvejais. Tačiau kiekvienas žmogus gali būti sau gydytojas ir padėti sau, taip pat pagelbėti ir savo artimiesiems. Tokia galimybė yra“, – tvirtino Olegas.
Išsprendė sveikatos problemas
Sveikatą sistema „Belojar“ susitvarkė ir Vilniuje gyvenanti medikė Jelena. Šia sistema moteris susidomėjo prieš dvejus metus. „Mane kankino stuburo skausmai, todėl nusprendžiau išbandyti naujovę. Iš pradžių stuburo skausmai paaštrėjo, negalėjau pakilti iš lovos. Žinojau, kad rezultatą pasieksiu tik per skausmą, todėl jis manęs neišgąsdino. Padariau trumpą pertrauką ir vėl ėmiau treniruotis“, – atviravo Jelena.
Pašnekovė tvirtino, kad stuburo skausmai jos nebevargina, o be sistemos „Belojar“ ji neįsivaizduoja savo gyvenimo. „Tai – puiki sistema, ji veikia visus organus. Dirbdama operacinėje instrumentus paduodavau tik dešiniąja ranka, dabar viską darau abiem rankomis. Jaučiuosi nuostabiai, žinau, kad tai, ką aš darau, man reikalinga kaip oras. Pratimus darau kartą arba du kartus per savaitę. Mano kūnas sistemos „Belojar“ nebeužmiršta“, – džiaugėsi medikė. Vilnietis Viktoras su sistema „Belojar“ susipažino prieš dvejus metus. „
Baigęs universitetą gavau darbą statybose. Teko sunkiai dirbti, todėl greitai pajutau pasekmes: ėmė skaudėti juosmenį, alkūnę, riešą. Netyčia patekau į sistemos „Belojar“ kūrėjo S.Žukovo seminarą. Grįžęs iš jo nusprendžiau būti treneriu ir padėti kitiems“, – pasakojo Viktoras. Tuo metu ramaus būdo, mažai bendraujantis vaikinas negalėjo patikėti, kad po kelerių metų pamirš skausmus ir ims mokyti žmones. „ši sistema padėjo išsivaduoti iš kompleksų, baimių, išmokau valdyti auditoriją ir perduoti savo patirtį. Kasdien juntu didėjantį energijos ir jėgų antplūdį, dvasiškai augu“, – dėstė sistemos „Belojar“ treneris.
Užbėgo ligoms už akių
„Sportuodamas patyriau daug traumų ir sužalojimų. Skaudėjo kaklą, sprandą. Daktarai gydė vaistais ir tepaliukais, kurie man nepadėjo“, – pasakojo brandaus amžiaus profesionalus boksininkas Česlovas. Su sistemos „Belojar“ kūrėju S.Žukovu vyras susipažino prieš penkerius metus, dalyvaudamas asmenybės augimo seminaruose Sevastopolyje.
Domėdamasis visai kita sritimi Česlovas sužinojo apie sistemą „Belojar“, kuri vėliau jam labai pravertė. „Buvau susipažinęs su nauja sistema, tačiau jos nepraktikavau. Vieną dieną, kai kaklą sukaustė nežmoniški skausmai, paskambinau S.Žukovui ir paklausiau, ką daryti. Išgirdau atsakymą, kad jei noriu būti sveikas, sukandęs dantis privalau daryti raumenų tempimo pratimus. Tą ir dariau. Po mėnesio skausmai liovėsi“, – pasakojo buvęs boksininkas. Pasak Česlovo, pratimus jis ėmė daryti kiekvieną dieną.
„Tapau ramus, dėmesingas, išmokau spręsti iškilusias problemas. Mano pokyčius pastebėjo ne tik žmona, bet ir bendradarbiai. Mokiausi, Sankt Peterburge išlaikiau „Belojar“ egzaminus, tapau treneriu, todėl dabar padedu ne tik savo bendradarbiams, bet ir kitiems žmonėms, kuriems rūpi jų sveikata. Tai nėra mano verslas, tiesiog pagalba“, – pridūrė Česlovas.
Pasak pašnekovo, žmonės turi vaikščioti pasitempę. Teisinga laikysena ir stiprūs raumenys – tai gera savijauta. „Anksčiau žmonės, dirbdami žemę ir atlikdami kitus darbus, stiprino savo kūną. Dabar sėdimas darbas iš jų atima natūralią plastiką. Šiandieninės sveikatos apsaugos sistemos atstovai ir kiti žmonės mažai dėmesio skiria ligų prevencijai, galinčiai padėti išvengti sunkių susirgimų. Todėl pasinaudoję gerąja kaimyninės šalies patirtimi galime koncentruotis į tai ir išvengti ligų, o ne jas gydyti jau susirgę“, – pabrėžė Česlovas.
SXC.hu – Belovodchenko Anton nuotr.