Mažųjų sodinininkų laukia įvairios veiklos, kurių metu jie galės susipažinti su ekologiško gyvenimo pradmenimis. Viena iš jų – „Žaliasis pavasario maršrutas“, kurio metu bus aplankyti globos įstaigose daržininkauti pasiryžę vaikai.
Vaikams patinka tai, kas auga greičiausiai
Danielė šležienė, „Eko kartos“ atstovė pripažino, kad vaikai dažniausiai nemėgsta daržovių, tačiau jeigu nuo vaikystės tai tampa natūralia gyvenimo dalimi, jie nebegali įsivaizduoti savo mitybos be salotų ir kitų daržo gėrybių.
Ekologiškos gyvensenos populiarintoja „Eko karta“ yra atsakingo gyvenimo būdo ugdymo projektas, kuris yra gimęs ir įgyvendinamas jaunimo iniciatyvinės grupės bei savanorių. Kadangi tai jau ne pirmas toks projektas, Danielė, kuri yra viena iš „Žaliojo pavasario maršruto“ vadovių, gali lengvai išskirti, kokios daržovės auga greičiausiai ir įdomiausios mažiesiems sodininkams.
„Pirmą vietą neabejotinai užima ridikėliai – juos galima valgyti jau po 1-1,5 mėnesio. Antrą vietą užima žirniai, kurių derlių galima skinti jau po 3 mėnesių. Vaikų simpatijų sulaukia ir pupelės, iš kurių galima statyti namelius, ir saulėgrąžos, kurias ne tik valgo, bet jomis ir dekoruoja paveiksliukus, namų aksesuarus. Be to, daugumai įdomus ir moliūgo auginimas, kurį galima žaismingai išskaptuoti ir mėgautis ne vienu gardžiu receptu“, – pasakoja augalininkystės specialistė.
Sodininkyste galima sudominti kiekvieną
Jau minėto „Žaliojo pavasario maršruto“ metu bus lankomos globos įstaigos. Jų metu yra organizuojamos dirbtuvėlės vaikams. Jie susipažįsta su skirtingomis daržovėmis, išmoksta ne tik auginti, bet ir kitaip panaudoti įvairius augalus – auginti, valgyti, kurti. Iš viso įvyks 10 kelionių, į kurias, kartu su organizatoriais, gali vykti bet kurie norintys.
Be to, organizatoriai kviečia visus vaikus dalyvauti konkurse „Sodo dėlionė“, kuris populiarina kvadratinio metro judėjimą. Jis yra populiarus visame pasaulyje dėl to, kad yra lengvai įgyvendinamas – tereikia turėti žalią lopinėlį ir fantazijos. Pagal šį principą vaikai mokyklų, darželių, globos namų teritorijose kurs savo teminius sodelius. Iš viso bus sukurti 34-i sodeliai.
Prie projekto aktyviai prisidedanti UAB agrofirmos „Sėklos.lt“ marketingo vadovė Ramunė Monkevičienė džiaugiasi, kad Lietuvoje vyksta tokie projektai: „Mes džiaugiamės, kad yra organizuojamos tokios akcijos, nes kuo anksčiau žmogus susipažįsta su gamta, tuo labiau jis ją myli. Juk gamta, sodas yra visų namai, o kokie jie bus, priklauso nuo to, kaip puoselėsime.“
Akcijos organizatoriai:
– VšĮ „Rūpi“ ekologinio jaunimo švietimo projektas „Eko karta“ buriantis savanorius, organizuojantis eko edukacines veiklas, konsultacijas projekto dalyviams;
– UAB agrofirma „Sėklos“, projekto rėmėja, aprūpinanti sėjamąja medžiaga visus iniciatyvos dalyvius, teikianti paramą projekto edukacinėms veikloms bei „Žaliojo maršruto“ kelionėms.
Akcijos org. nuotr.