Sulėtina senėjimą
Kiekvienas žmogus kvėpuodamas absorbuoja iš oro deguonį ir išskiria anglies dioksidą, taip pat kitas dujines medžiagas, biocheminių reakcijų, vykstančių organizme, produktus.
Padidėjusi anglies dioksido ir šių medžiagų koncentracija – didžioji jų dalis labai nuodinga – smarkiai sutrikdo smegenų kraujo apytaką. Taip atsitinka žmogui, ilgai būnančiam tvankioje, nevėdintoje patalpoje. Ypač svarbus grynas oras miegant – daug greičiau atsinaujina jėgos.
Teigiama, kad pamiegojęs penkias valandas miške žmogus jaučiasi kur kas geriau, negu išmiegojęs aštuonias valandas mieste esančiame bute.
Žali augalai susiurbia anglies dioksido perteklių ir prisodrina orą deguonies. Nustatyta, kad vienas medis išvalo penkis tūkstančius kubinių metrų oro.
Miško oras prisisotinęs neigiamą krūvį turinčių jonų. Jie palankiai veikia žmogaus organizmą ir iš esmės sulėtina senėjimą, nes kuo daugiau ore neigiamų jonų, tuo geriau audiniai ir organai aprūpinami deguonimi. Be to, tie jonai pražūtingi bakterijoms. Ypač jonizuotas pušyno oras.
Palengvina kvėpavimą
Vaikštant medžių draugijoje įkvepiama fitoncidų – lakių apsauginių medžiagų. Jas išskiria aukštesnieji augalai. Fitoncidai sugeba slopinti bakterijų, grybelių ir pirmuonių augimą arba net sunaikina juos. Tos medžiagos reikalingos patiems augalams apsisaugoti, bet jie fitoncidais pasidalija su žmonėmis.
Mokslininkai įrodė, kad spygliuočiai fitoncidų išskiria 2-2,5 karto daugiau nei lapuočiai. Spyg-liuočių miške, ypač jei jame daug kadagių, oras beveik sterilus.
Užtenka tik pastovėti prie kėnio ar plačiašakės eglės, ir kvėpuoti iš karto tampa lengviau. Todėl pasivaikščioti šile ar ten, kur auga daugiausia spygliuočių, labai naudinga tiems, kurie serga plaučių ligomis. Be to, spygliuočiai nuramina nervus, pašalina nuovargį ir stresą.
Stipriausias – ąžuolas
Daugelis medžių skleidžią stiprią bioenergiją. Greta tokių maždaug penkių metrų atstumu negali augti kiti medžiai, nes dėl kaimyno energijos jie nuskursta.
Stipriausias energetinis laukas yra ąžuolo, šis medis daugiausia energijos ir atiduoda.
Sakoma, kad ąžuolas gydo hipertoniją, pagreitina medžiagų apykaitą, jo bioenergijos veikiamas organizmas greičiau išsivalo.
šis medis padeda gydyti alergijas, odos uždegimus. Be to, ąžuolas švarina žmogaus mintis, pabuvus prie jo jaučiamas palengvėjimas.
Stiprią energiją turi ir akacija. Prisiglaudęs prie jos kamieno žmogus pažvalėja, pasitaiso jo nuotaika. Akacijos energija tinka kiekvienam, bet ji stiprina ypač moterų sveikatą.
šermukšnio biolaukas padeda esant niūriai nuotaikai, kai sutrinka virškinimas ar blogas apetitas.
Klevo kamieną dažniau paliesti patartina įtemptą darbą dirbantiems ir labai užimtiems žmonėms. Jis padeda atsipalaiduoti, mažina įtampą, ramina.
Pušų bioenerginis laukas tinka ne visiems. Pušyne nerekomenduojama ilgai vaikščioti sergantiesiems širdies ligomis, nes yra rizikos sutrikdyti širdies ritmą.
Kaštonas stiprina kraujagysles, saugo nuo peršalimo ligų, plaučių uždegimo. Japonų medikai pataria pasirinkti kaštonų vaisių ir laikyti miegamajame.
Beržas savo energijos duoda ne kiekvienam. Kodėl taip yra, neaišku. Tiems, kurie skundžiasi inkstų, šlapimo pūslės veikla, odos ligomis, naudinga pabūti šalia beržo.
Kai kurie medžiai yra tarsi vampyrai. Manoma, kad tuopos, drebulės, alksniai, ievos „čiulpia“ žmogaus energiją. Linkusiesiems į depresiją, ko nors bijantiesiems negalima ilgiau užsibūti prie tų medžių.
Tinka ne visi medžiai
Pasak specialistų, medis gali atiduoti savo bioenergiją, gali pats „pasiimti“ iš žmogaus arba likti neutralus. Norėdamas iš medžio pasiimti energijos, žmogus prie jo turi ateiti su geromis mintimis.
Bioenergiją galima pajusti pirštais. Prie pasirinkto medžio kamieno reikia priglausti delnus. Jei po trijų minučių pajuntama šiluma ir smilkčiojimas pirštų galiukuose, vadinasi, medžio energija tinka.
Tada patartina prie medžio priglausti nugarą, nes geriausia, kai per stuburo smegenis energija pasklinda po visą kūną.
Prisiglaudus reikia užsimerkti, ritmiškai kvėpuoti ir pajusti, kaip bioenergija teka rankomis ir kojomis. Prie medžio geriausia pastovėti apie septynias minutes.
Labai supykus, susierzinus, kai kamuoja nepaaiškinamas nerimas, pagelbės energiją „čiulpiantys“ medžiai. Jie padės nusikratyti neigiamų emocijų.
Parengė L.ŽUKAITĖ
“Sekundė”