Turimais duomenimis, miško gaisras, kilęs šalia Černobylio atominės elektrinės, lokalizuotas ir grėsmės plitimui nėra. Šiose teritorijose nuolat budi sustiprintos pajėgos ir pastoviai stebimi radiacinės būklės pokyčiai. Radiacinio fono padidėjimo nenustatyta.
Pagal hidrometeorologinius duomenis, šiomis dienomis, kai buvo užregistruotas gaisras miškuose šalia Černobylio, vėjo greitis tuose kraštuose buvo labai mažas, todėl net ir esant palankiai vėjo krypčiai, dūmai Lietuvos pasiekti negalėjo.
Radiacinės saugos centras nori nuraminti susirūpinusius gyventojus, kad net jei ir dūmai pasiektų Lietuvos teritoriją, pavojaus žmonių sveikatai nebūtų. Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad nereikia taikyti jodo profilaktikos, nes dūmų sudėtyje negali būti radioaktyvaus jodo, gali būti tik radioaktyvaus cezio pėdsakų. Remiantis 2002 metais vykusių gaisrų Briansko srityje patirtimi, radionuklidų lygiai dūmuose, pasiekusiuose kaimyninių šalių teritorijas, buvo labai žemi ir neturėjo įtakos gyventojų sveikatai.
Lietuvos Respublikos teritorijoje nuolat veikia Aplinkos apsaugos agentūros valdoma Radiacinio monitoringo ir ankstyvojo perspėjimo sistema. Šios sistemos stotys, išdėstytos visoje teritorijoje, matuoja gama dozės galią. Duomenų kitimą gali stebėti bet kuris gyventojas Aplinkos apsaugos agentūros interneto svetainėje (Radiacinio monitoringo stočių duomenys). Jei bus pastebėta padidėjusi gama dozės galia ar oro tarša radioaktyviuoju ceziu, gyventojai apie tai sužinos per visuomenės informavimo priemones bei bus nedelsiant pateiktos radiacinės saugos rekomendacijos. Minėti duomenys taip pat paskelbti Radiacinės saugos centro svetaineje adresu www.rsc.lt .
Radiacinės saugos centro informacija