Indų mokslininkas pirmasis 2004 metais sukūrė marškinius, galinčius nustatyti ligą. Įsiūti į juos specialūs pluoštai išmatuoja pulso dažnumą ir kūno temperatūrą, fiksuoja kvėpavimo sutrikimus ir net gali padaryti kardiogramą. Visus šiuos duomenis „protingi“ marškiniai perduoda internetu gydančiam gydytojui.
Ši indų mokslininko idėja įkvėpė Masačiuseto (JAV) technologijos universiteto specialistus ir jie sukūrė batus, galinčius išmatuoti širdies ritmą ir nusiųsti gautus duomenis į gydančio gydytojo kompiuterį.
Viena belgų kompanija sukūrė vaikišką pižamą, kontroliuojančią vaiko savijautą miego metu. Į pižamos audinį įmontuoti penki davikliai, sekantys širdies ritmo darbą ir vaiko kvėpavimą. Visi duomenys patenka į procesoriaus bloką, kuris signalizuoja, kilus pavojui.
Vokietijoje jau parduodamos pėdkelnės – į sergančiojo organizmą suleidžiančios vaistus ir vitaminus – per odą.
Mokslininkai sukūrė marškinius nuo radikulito. Marškinių audinys prisotintas gydomuoju balzamu ir prikimštas vitaminų dalelyčių, prasiskverbiančių per odą tiesiai į kraujotaką.
Japonai sukūrė drabužius, apsaugančius žmogų nuo perkaitimų ir peršalimų. Drabužiai „varomi“ baterijomis ir palaiko temperatūrą nuo 10 iki 30 laipsnių Celsijaus maždaug tris valandas.
2002 metais vokiečių kompanijos pradėjo gaminti medvilninius audinius su sidabro siūlais, kurie, kaip žinoma, turi antibakterinių savybių. Manoma, kad ateities drabužiai bus lengvi ir praktiški, reaguojantys į žmogaus organizmo sutrikimus, apsaugantys nuo virusų, taip pat gydantys, jei to reikės.
“Klaipėda”
Nuotr. www.freeimages.co.uk