Smarkiai sumažėjo moterų, jaučiančių su seksu susijusią kaltę. Kardinaliai pasikeitė požiūris į ikivedybinį seksą: palyginti su 1940 metais, dabar šiek tiek daugiau vyrų nei moterų neigiamai vertina seksą prieš pirmąją vedybinę naktį.
Kalifornijos universiteto psichologijos profesorė Džina Tvendž, vadovavusi tyrimui, sakė: „šeštojo ir septintojo dešimtmečių vyrus ir moteris skyrė praraja. Dabar lyčių skirtumo beveik neliko. Nors septintasis dešimtmetis vadinamas seksualinės revoliucijos periodu, iš tiesų tai buvo tik pradžia“.
Nors tyrimas buvo atliktas Amerikoje, tokios tendencijos, kaip socialinė lygybė ir prieinama kontracepcija, taip pat būdingos ir Didžiajai Britanijai.
Buvo išnagrinėti 530 sociologinių tyrimų, atliktų 1943-1999 metais, rezultatai. Juose dalyvavo 270 tūkstančių žmonių.
Išaiškinta, kad šeštąjį dešimtmetį tik 13 proc. paauglių mergaičių prisipažino gyvenančios seksualinį gyvenimą, berniukų – daugiau nei 60 proc. Dešimtojo dešimtmečio pabaigoje mergaičių padaugėjo iki 47 proc., o seksualiai aktyvių vaikinų procentas šiek tiek sumažėjo.
Tais metais, kurie tyrime minimi kaip žemiausias slenkstis, moterys nekaltybę prarasdavo vidutiniškai 19 metų, vyrai – 18. 1990 metais šis abiejų lyčių rodiklis sumažėjo iki 15 metų.
Nors požiūris į seksą tapo liberalesnis, tyrimo autoriai nepastebėjo, kad būtų gerokai padidėjęs seksualinių partnerių skaičius.
Liberalizacija turi ir neigiamų pusių: greta laisvesnio seksualinio elgesio supanašėja berniukų ir mergaičių elgesys prievartos ir alkoholio vartojimo atžvilgiu.
Kai kuriuos šiame tyrime užfiksuotus pokyčius galbūt galima aiškinti tuo, kad žmonės tiesiog mieliau kalba apie seksą.
Pernai paaiškėjo, kad Didžiojoje Britanijoje penktąjį dešimtmetį seksualinis elgesys tikrai buvo kur kas laisvesnis nei demonstruojama.
Daktarė Petra Boiton, 36 metų seksualinio elgesio specialistė iš Londono univesitetinio koledžo, kalba apie moterims daromą psichologinį spaudimą.
„Iš moterų laukiama, kad jos būtų ne šiaip seksualios, bet kad jos būtų geišos. Šeštąjį dešimtmetį iš moterų nereikalavo mėgautis seksu, o dabar reikalaujama“ – sakė ji.
Ji pridūrė, jog toks visuomenės spaudimas reiškia, kad reikia atsargiai vertinti tyrimo rezultatus. Nes nežinia, ar respondentai sakė tiesą.
„Šeštąjį dešimtmetį žmonės mielai dalijosi žiniomis apie savo intymų gyvenimą. Dabar jiems tenka sakyti, kad yra seksualūs. Todėl jie galbūt pervertina.“
“Klaipėda”