Gydė namuose
Knygos apie ligų profilaktiką ir gydymą aktyvuotu vandeniu „Aktyvuotas ir sidabringas vanduo“ autorius, docentas, mokslų daktaras Petras šibilskis tikino, kad gydomuoju vandens poveikiu domisi daugiau nei dvidešimt penkerius metus. „Per tiek laiko net keletas tūkstančių žmonių pas mane virtuvėje pratrepsėjo, norėdami nepaprasto vandens“, – pasakojo P.šibilskis.
Aktyvuotą vandenį išrado mokslų daktaras profesorius S.Aliochinas. Buvo pastebėtos gydomosios aktyvuoto vandens savybės, juo buvo sterilizuojami medicinos įrankiai, gydomos pooperacinės žaizdos. Vėliau buvo pastebėta, kad šarminis vanduo skatina augalų augimą, o rūgštinis – puikiai dezinfekuoja gruntą. Tirdami aktyvuoto vandens savybes mokslininkai pateikė per 100 išradimų. Pamažu plėtėsi vandens naudojimo receptūra, atsirado patarimų, kaip jį vartoti įvairiems tikslams. Aktyvuoto vandens poveikis tirtas daugelyje šalių, įvairiose ūkio šakose: gyvulininkystėje, paukštininkystėje, sodininkystėje, daržininkystėje. Rezultatai visur teigiami.
Aktyvuotą vandenį vartoja Japonija, JAV, Indija, Izraelis, Vokietija, Belgija, Austrija, Lenkija, Rusija, Kanada, Ukraina, Uzbekistanas, Lietuva, Latvija ir kitos šalys. Nustatyta, kad jis tinkamas tiek išoriniam, tiek vidiniam vartojimui. Japonijoje ir Uzbekistane aktyvuotas vanduo oficialiai įteisintas kaip gydymo priemonė. „Nenuostabu, kad toks vanduo domina žmones, nes jo poveikį išmėginusieji įsitikino gydomosiomis galiomis. Pas mane atvykdavo žmonės iš įvairių miestų ir skundėsi įvairiomis ligomis. Įsiminė dvidešimt devynerių metų moteris, kuri nuo šešerių sirgo žvyneline. Ji išsigydė po keturių aktyvuoto vandens vartojimo ciklų, žinoma, reikėjo reguliuoti ir mitybą, nes vanduo nėra visagalis“, – sakė „Sekundės“ pašnekovas.
Koks vanduo?
Geriamam vandeniui „pasisvečiavus“ buitiniame vandens elektrolizeryje, pasigamina dviejų požymių aktyvuotas vanduo. Tai šarminis (gyvasis) ir rūgštinis (negyvasis) vandenys. „Vanduo tampa silpnu elektrolitu, tokiu, kaip ir organizmo skysčiai – kraujas, limfa. Todėl aktyvuotas vanduo iš karto įsitraukia į organizmo veiklą, šalina ląstelių energetinius sutrikimus. Aktyvuojamas vanduo pasikrauna krūviais, o šie pirminės būklės molekules paverčia dvylikabriaunėmis ir jas organizmas priima tarsi savas“, – paaiškino technikos mokslų daktaras.
Gyvasis vanduo yra minkštas, bekvapis, savo skoniu primenantis lietaus vandenį. Jame atsiradusios nuosėdos įrodo, kad mūsų vartojamas vanduo nėra švarus ir su juo į organizmą patenka daug kitų medžiagų. Jis stimuliuoja ląstelių atsinaujinimą, kelia kraujospūdį, užgydo įbrėžimus, žaizdas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę. Jis reguliuoja kalcio kiekį kraujyje, tai turi įtakos osteochondrozės, aterosklerozės, poliartrito profilaktikai. Tokiame vandenyje greitai atsigauna apvytusios gėlės, žalios daržovės ir paskui dar ilgai laikosi, tarsi ką tik nuskintos. Sėklos, pamirkytos jame prieš sodinimą, greičiau sudygsta, o periodiškai laistant juo, duoda geresnį derlių, kuris anksčiau subręsta. Šis vanduo – gera plovimo, skalbimo priemonė.
Negyvasis vanduo – rūgštoko skonio, turi silpną chloro kvapą, pasižymi baktericidinėmis savybėmis. Jis lėtina organizmo bioprocesus, mažina kraujospūdį. Toks vanduo tirpdo ataugas, akmenis, slopina skausmus sąnariuose, gydo slogą, anginą, stabdo viduriavimą. Reguliariai juo skalaujant burną, nustoja kraujuoti dantenos, tirpsta dantų akmenys.
Kadangi aktyvuotas vanduo efektyviausiai veikia, kol jis šviežias, tai nėra prasmės ruošti jo didelius kiekius atsargai. Geriausia pasigaminti reikiamą kiekį šviežio vandens ir jį suvartoti. Likučius galima panaudoti gėlėms laistyti, praustis. Aktyvuoto vandens neverta laikyti šaldytuve. Nerekomenduojama jo ir virinti. Tada jo koncentracija sparčiai mažėja ir nyksta elektrolitinės savybės.
Ligų gydymas
Laringitas, cukrinis diabetas, nemiga, viduriavimas, opaligė, pragulos, žvynelinė – visų šių ligų simptomai gali būti sumažinti ar išnykti vartojant aktyvuotą vandenį. Knygoje „Aktyvuotas ir sidabringas vanduo“ autorius nurodo net 75 ligų gydymo rekomendacijas. P.šibilskis pateikia ir pastabas, kaip pasiekti efektyviausių rezultatų.
„Pavyzdžiui, alergija, alerginis dermatitas gydomas pavalgius tris dienas skalaujant nosį, burną ir gerklę negyvuoju vandeniu. Paskalavus reikia išgerti po pusę stiklinės gyvojo vandens.
Išbėrimus, spuogus, paburkimus drėkinti tik negyvuoju vandeniu 5-6 kartus per dieną Paprastai liga praeina per 2-3 dienas. Be to, reikia pašalinti alergijos priežastį, – apie gydymą kalbėjo P.šibilskis. – Gydant galvos skausmą, maudžiančią galvos vietą reikia sudrėkinti negyvuoju vandeniu ir išgerti pusę stiklinės: aktyvuoto vandens. Daugumai žmonių galvos skausmas dingsta per 30-50 minučių“.
Sergantiesiems artritu rekomenduojama vieną dieną pusę valandos prieš valgant gerti po 150 gramų negyvojo vandens ir dėti to paties vandens kompresus ant juosmens, o kitą dieną tą patį daryti su gyvuoju vandeniu. Gydymas trunka 10 dienų. Aktyvuotas vanduo ne tik padeda gydyti įvairias ligas, tačiau vartojamas ir kaip profilaktinė priemonė. Net ir valant dantis patariama burną skalauti aktyvuotu vandeniu. Jeigu dantys sveiki, juos reikia valyti gyvuoju vandeniu su pasta. Išvalius dantis, rekomenduojama skalauti burną negyvuoju vandeniu. Jei dantenos kraujuoja, tai išvalius dantis ir pavalgius reikia gerokai paskalauti burną negyvuoju vandeniu. Taip ne tik sumažėja dantenų kraujavimas, bet ir tirpsta akmenys.
Kenčiantiesiems dėl įtrūkusių kulnų taip pat gali padėti šis ypatingas vanduo. Iš pradžių kojos nuplaunamos šiltu vandeniu su muilu ir sausai nušluostomos. Paskui jos drėkinamos negyvuoju vandeniu, leidžiama nudžiūti. Po 10-15 minučių sudrėkinti kojas gyvuoju vandeniu ir leisti nudžiūti. Procedūrą kartoti 2-3 dienas, paskui periodiškai kartą per savaitę. Papildomai galima dezinfekuoti kojines ir avalynę.
Po procedūros rekomenduojama patepti kulnus, įtrūkusias vietas aliejumi ir leisti jam susigerti. Įtrūkimai užgyja per dvi ar tris dienas.
Vanduo buityje
Aktyvuotas vanduo – ne tik puiki įvairių negalavimų profilaktinė priemonė. Jis plačiai taikomas ir buityje. Šis vanduo pagerina kambarinių gėlių augimą, žydėjimą, naudojamas grindims plauti, baldų paviršiams valyti – pašalina riebalus. „Vaisius, daržoves prieš saugant galima apdoroti negyvuoju vandeniu ir išdžiovinti arba nušluostyti. Tai galima daryti apipurškiant vaisius ar panardinant tarą su vaisiais, daržovėmis į negyvąjį vandenį, reguliariai apipurškiant juos, – tikino knygos autorius. – Pavytusių gėlių, žalių daržovių stiebelių galus galima įmerkti į gyvąjį vandenį, jos ilgiau išsilaikys“.
Aktyvuotas vanduo tinka ir kambariams dezinfekuoti. Nedideles patalpas galima kruopščiai išplauti negyvuoju vandeniu. Dar efektyviau jį išpurkšti, sudaryti negyvojo vandens rūką – tam panaudoti sodininkų purkštuvą arba specialų įtaisą – rūko generatorių. Šis būdas patogesnis dezinfekuojant dideles patalpas. Jis tinka net ir dezinfekuojant fermas, paukštides, kiaulides, nes gyvulių išvesti nereikia, o vanduo visiškai nekenksmingas. Tokiu pat būdu galima dezinfekuoti ir vaisių, daržovių sandėlius, rūsius ir šiltnamius. Dezinfekavimo procedūras reikia daryti periodiškai.
„Aktyvuotas vanduo puikiai dezinfekuoja, juo plaunami net hemodializės įrenginiai. Yra sukurti pramoniniai įrenginiai, kurie gali aktyvuoti iki 600 litrų vandens per valandą. Tokia dezinfekuojamoji medžiaga – anolitas ANK – naudojama daugelyje gydymo įstaigų ir pensionų, pieno, žuvies, mėsos perdirbimo įmonėse, žemės ūkio objektuose. Jis veikia ne blogiau nei cheminės priemonės, tačiau kainuoja daug pigiau, nėra kenksmingas aplinkai ir žmogui“, – tikino P.šibilskis.
Pagal Neringos Sirtautienės str.
S.Kašino nuotr. Pasak P.šibilskio, gyvasis vanduo yra minkštas, bekvapis, savo skoniu primenantis lietaus vandenį.
“Sekundė”