VUL SK Radiologijos ir branduolinės medicinos centro direktorius prof. Algirdas Tamošiūnas pristatė pačią moderniausią skyriuje veikiančią aparatūrą: vieno fotono emisijos kompiuterinį tomografą (SPECT), taip pat šiais metais sumontuotą hibridinį aparatą – vieno fotono emisijos kompiuterinį tomografą ir rentgeno kompiuterinį tomografą (SPECT/CT), leidžiantį sulieti detalius anatominius kompiuterinės tomografijos vaizdus su funkciniais vieno fotono emisijos kompiuterinės tomografijos vaizdais (SPECT). Šie aparatai skirti onkologinėmis, kardiologinėmis, neurologiniėmis ir kitomis ligomis sergančiųjų pacientų tyrimams.
Tiksliam įvairių onkologinių susirgimų išplitimui nustatyti operacinio gydymo metu VUL SK Radiologijos ir branduolinės medicinos centras turi intraoperacinį gama daviklį. Radioaktyvių preparatų ruošimui skyriuje yra sumontuotos dvi naujos “karštos” laboratorijos, o gydymui radiofarmaciniais preparatais įrengtos dvi modernios palatos.
Pristatyme dalyvavo dirbantys kolegos branduolinėje medicinoje iš Kauno ir Klaipėdos, taip pat iš kaimyninių Baltijos šalių – Latvijos ir Estijos. VUL SK gydytojai radiologai, radiologijos technologai ir medicinos fizikai jau nuo 2009 m. pradėjo ir tęsia mokymąsi klinikinėse stažuotėse (nuo 2 savaičių iki 6 mėnesių) pozitronų emisijos tomografijos srityje šiaurės Estijos medicinos centre Taline ir šveicarijoje Ciuricho universiteto ligoninėje. Nuo 2012 m. yra numatytos 6 mėnesių stažuotės šveicarijoje, Ženevos universiteto klinikose.
Renginio metu VUL SK generalinis direktorius prof. Aleksandras Laucevičius ir šiaurės Estijos medicinos centro regioninės ligoninės medicinos direktorius prof. Sergejus Nazarenka pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri paskatins branduolinės medicinos, onkologijos, kardiologijos ir neurologijos sričių plėtrą. Ši sutartis Santariškių medicinos miesteliui yra labai svarbi, nes šiaurės Estijos medicinos centras – pirmasis ir vienintelis Baltijos šalyse turintis stacionarų Pozitronų emisijos tomografijos aparatą, veikiantį nuo 2008 m.