Jei priemonė gali valyti viską be išimties, atsiranda pagrindo suabejoti jos nekenksmingumu. O jei norite išvengti nereikalingų išlaidų, pamėginkite naudoti natūralias priemones – actą, valgomąją sodą, citrinų sultis.
Actas
Jį galima naudoti kaip universalią valomąją priemonę. Buteliuke atskieskite actą vandeniu vienodomis proporcijomis ir turėsite kone universalią valomąją priemonę visiems paviršiams.
Actas ne tik gerai valo, beti ir turi geras dezinfekuojamąsias savybes, veikia kaip gaiviklis. Iki šiol nebuvo pastebėta, kad jis pakenktų kokiam nors paviršiui, tačiau vis dėlto prieš imddamiesi juo valyti patikrinkite nedidelį plotelį, ar nebus neigiamo poveikio.
Acto pranašumas – pigumas palyginti su kitų valomųjų priemonių kaina. Tačiau reikia atsiminti, kad neteisingai atskiestas jis vis dėlto lieka rūgštimi ir neatsargiai naudojamas gali nuėsti kai kuriuos paviršius.
Actu jokiu būdu nevalykite marmurinių paviršių. Nesijaudinkite, jei kambaryje kurį laiką tvyros specifinis kvapas – jis išsisklaidys vos paviršiui išdžiūvus.
Actą galima naudoti:
1. Vonios kambaryje. Valykite vonią, kriauklę, unitazą. Pastarajam naudokite gryną neskiestą actą, po to nuplaukite vandeniu. Galite truputį acto įpilti į bakelį. Grindis išplaukite acti ir vandens skiediniu – taip panaikinsite muilo likučius, surinksite visus trupinėlius, ant plytelių ir santechnikos neliks apnašų.
2. Virtuvėje. Jis tinka viryklei, elektros prietaisams, stalų paviršiams bei grindims valyti. Nevalykite plytelių.
3. Actas – puikus minkštiklis, ypač rekomenduotinas šeimoms, kuriose yra žmonių itin jautria oda. Skalbiniams minkštinti pakanka pusės puodelio acto. Be to, jis pašalina geltonas dėmes iš baltų drabužių geriau nei skalbiamieji milteliai. Tik acto negalima pilti tiesiai ant skalbinių – jo reikia pilti į vandenį skalaujant.
Parengė Liepa EGLINSKYTĖ
“Panevėžio balsas”