Organizmas siunčia SOS
„Apelsino žievelė“ pirmiausia liudija apie medžiagų apykaitos sutrikimus. Dėl to riebalinės ląstelės padidėja, jų molekulės skverbiasi į tarpus tarp šių ląstelių ir, sudarydamos netipiškas grandines, prisipildo limfa, o ši užsistovi, kaupia toksinus.
98 proc. moterų (vyrams tai negresia) pastebi, kad jų oda darosi nelygi. Tai nutinka bet kurio amžiaus dailiosios lyties atstovėms, nuo išgyvenančių lytinį brendimą iki senatvės. Priežasčių daugybė: genetinis paveldėjimas, antsvoris, endokrininės sistemos ir kraujagyslių ligos, hormonų pokyčiai… Celiulitas gali atsirasti ir dėl netinkamos mitybos, piktnaudžiavimo alkoholiu, cigaretėmis.
Kauburėliai subjauroja papilvės, sėdmenų, šlaunų odą, jie neretai matomi ir vidinėje kojų pusėje ties keliais. Iš pradžių odos nelygumas nelabai krenta į akis, bet kaip tik tada ir reikia imti gydytis.
Negailestingas puolimas
Kraujo apytakos sureguliavimas. Avėkite patogią, vidutine arba žema pakulne avalynę. Aukštakulniai – tik ypatingais atvejais. Drabužiai (ir apatiniai) neturi būti labai ankšti.
Dieta. Norint pagreitinti medžiagų apykaitą, atsikratyti šlakų, paskatinti riebalinių ląstelių irimą, sustangrinti raumenis ir jungiamąjį audinį, patartina valgyti produktus, turinčius daug balastinių medžiagų, – kruopas, stambiai maltų grūdų duoną.
Būtini ir vitaminai bei mineralinės medžiagos, o jų gausu piene, neriebioje mėsoje ir žuvyje, bulvėse, daržovėse, vaisiuose, žalumynuose. Per dieną suvartojamo maisto kaloringumas turėtų būti ne didesnis kaip 1200 kcal. Teks atsisakyti kavos, gyvulinių riebalų, dirbtinių maistinių dažiklių ir kvapiųjų medžiagų, bet skysčių reikia gerti kuo daugiau, bent 1,5-2 l per dieną. Ypač naudinga žalioji arbata – ji iš organizmo puikiai šalina šlakus.
Vitaminai ir papildai, be abejo, labai reikalingi organizmui, ypač rudenį ir pavasarį, tik nereikia jų ryti saujomis. Bet su specialiais preparatais, deginančiais riebalus ir mažinančiais apetitą, būkite ypač atsargios.
Sportas dailina kūną. Ypač važinėjimas dviražiu ir plaukimas. Ne mažiau kaip tris kartus per savaitę po pusvalandį rekomenduojama daryti mankštą. Žinoma, pirmiausia reikėtų pasitarti su specialistu, kaip sustangrinti raumenis ir atsikratyti riebalų sankaupų. Vis dėlto net paprasčiausias ėjimas skatina limfos nutekėjimą. Reguliariai darydamos fizinius pratimus tapsite lieknesnė, padidės raumenų tonusas.
Anticeliulitinis masažas stimuliuoja poodžio riebalinį ląstelyną ir raumenis.
Kelis kartus paglostykite šlaunis nuo kelių aukštyn.
Padarykite odos „volelį“ ir išorine šlaunies puse stumkite aukštyn. Abiem kojoms šį veiksmą pakartokite po du kartus.
Celiulito apimtas vietas masažuokite judesiais, panašiais į tešlos minkymą.
Sugniaužkite kumščius ir krumpliais masažuokite šlaunis nuo kelių aukštyn iš išorinės, priekinės ir vidinės pusės, judesius kartokite po 4-5 kartus. Energingai patapšnokite šlaunis ir kitas problemines vietas delnais. Jei celiulito puolama oda nuo masažo paraudo, vadinasi, gelbėjimo veiksmai atlikti taisyklingai.
Masažo poveikį padidina anticeliulitinės priemonės.
Anticeliulitinis šepetys. Tai nedidelis kietas šepetys ilga rankena. Juo masažuojant odą (spausti reikia gana stipriai) pagerėja kraujo mikrocirkuliacija, neužsistovi limfa. Masažas, daromas sausu šepečiu (ilgais judesiais iš apačios į viršų), – tikras limfos drenažas. Vis dėlto šios procedūros rezultatus pamatysite tik po kelių mėnesių pastangų: taip masažuokite kasdien po 5-6 minutes, geriausiai prieš lįsdamos į dušą.
Speciali kosmetika. Dabar galima nusipirkti įvairiausių anticeliulitinių kremų, losjonų, aliejų. Jie spartina audinių ląstelių medžiagų apykaitą ir didina odos elastingumą. Šių priemonių veikliosios medžiagos – kofeinas, vitaminas A, įvairūs fermentai, eteriniai aliejai (kiparisų, rozmarinų, snapučių, gebenių, kaštonų, ginkmedžių, dumblių), ekstraktai.
Mėlynojo molio kompresai. Mėlynajame molyje gausu mineralinių druskų ir mikroelementų, be to, jų proporcijos optimalios organizme esančioms. Veikliosios molio medžiagos aktyvina kraujotaką, gerina odos ląstelių medžiagų apykaitą. Tokio molio galima įsigyti vaistinėje. Atskiedus jį šiltu vandeniu, mase reikia aptepti sėdmenis, pilvą, šlaunis, apsivynioti šias vietas polietileno plėvele, atsigulti ir pagulėti apie pusvalandį apsiklojus šilta antklode. Rezultatas akivaizdus net po pirmos procedūros.
Vonios: žolių, aliejų, druskų… Raumenų tonusą didina levandos, rozmarinai, mėtos, šalavijai, jūros druska. Tokioje vonioje pasipliuškenkite apie 20 min.
Tuo metu galite ir pažnaibyti „apelsino odelę“, pamasažuokite tiesiog vandenyje kilpinio audinio pirštine, kempine arba šepečiu. Po vonios nepamirškite pasitepti kūno anticeliulitiniu kremu.
Aromaterapiją geriausia derinti su kitais kovos su celiulitu būdais: masažu, vandens procedūromis. Apelsinų, citrinų, ramunėlių kvapieji aliejai gerina savijautą, kraujagyslių būklę, atpalaiduoja.
Medaus masažas pirmiausia imtas naudoti Tibete. Bičių medaus ir masažo rankomis gydomojo poveikio derinys daro tiesiog stebuklus. Pamaitindamas odą biologiškai aktyviomis medžiagomis, medus padeda pasišalinti iš organizmo toksinams.
Oda po medaus masažo tampa stangri, lygi ir švelni lyg šilkas. Ir net nebūtina eiti į grožio saloną – tokį masažą galite pasidaryti pačios. Reikės medaus (nesusikristalizavusio), į jį galite įsilašinti citrinų, apelsinų, mandarinų, greipfrutų, eukaliptų arba levandų eterinio aliejaus (5 lašiukai į 1 arbatinį šaukštelį medaus).
šlaunų ir sėdmenų masažui užteks 2 šaukštelių medaus. Medų ir aliejų sumaišyti reikia prieš pat masažą. Meduotais delnais tapšnokite problemines kūno vietas. Iš pradžių oda „pasiima“ tik dalį medaus, kita lieka ant rankų, bet pamažu visas medaus mišinys atsiduria ant „apelsino žievelės“, o rankos tiesiog limpa prie kūno, kad net sunku atplėšti. Masažo pabaigoje plekšnojimas turi vis stiprėti: prispauskite rankas kuo stipriau ir staigiai jas atitraukite.
Hirudoterapija, arba gydymas dėlėmis. šis metodas taikomas tik kai kuriuose grožio salonuose. Įkąsdama dėlė išskiria į kraują hirudino, gerinančio kraujo ir limfos apytaką. Dėlių seilėse yra fermentų, greitinančių riebalų skaidymąsi.
Jei nusprendėte žūtbūt įveikti celiulitą, ne taip svarbu, kurį (geriau – keletą) iš čia išvardytų būdų pasirinksite. Svarbiausia – procedūras daryti reguliariai, antraip jos neduos beveik jokios naudos.
Parengė A.Gotautaitė
“Sekundė”