Mylėti save
Sutiksite, jog šiais laikais lekiančiųjų pas plastikos chirurgus yra vis daugiau. Šis, daugelio įsitikinimu, gana paprastas atsinaujinimo būdas, kuriam reikia mažai pastangų ir nedaug laiko, suteikia vidinį komfortą ir padeda pasiekti skubaus norimo rezultato – pagražina išorę.
„Visi turime neribotas galimybes savo išvaizdą „pagerinti“ chirurginėmis, plastinėmis ir lazerinio procedūromis, tačiau pamirštamas senas požiūris į veido atnaujinimą, kuris yra natūralus ir puoselėjantis ir kuriuo pasiekiama tokių pat rezultatų, tik reikia paaukoti daug laiko ir pastangų“, – tvirtina „Saulės mozaikos“ direktorė Irena-Joana Bendaravičienė ir pataria nebijoti kasdien liesti savo veidą ir kaklą. Anot jos, taip galite veikti savo gyvenimą protiškai, fiziškai ir dvasiškai, nes tik tokiu būdu kūnui perduodama meilės sau žinia, kuri smegenims liepia atsipalaiduoti ir nusiraminti. Tuomet emocijos įgyja normalią būseną, padedančią išvengti pykčio, baimės ir depresijos. Visa tai padeda jaustis kupiniems energijos ir išpuoselėtiems, vadinasi, ne tik laimingesniems, bet ir gražesniems.
„Jeigu jūs kiekvieną dieną skirsite laiko sau, be jokios abejonės, kasdienės pastangos atsispindės Jūsų išorėje, nes viskas, apie ką jūs galvojate ir ką jaučiate, matyti kiekvieno mūsų veide. Kiekviena raukšlelė, įsirėžusi į veidą, yra susijusi su emocine ir fizine kūno būsena. Žiūrėdami į veidrodį ir lengvai liesdami veidą, galite sumažinti baimę, depresiją, pyktį, išgydyti senas traumas bei žaizdas, svarbiausia – padėti sau susikurti naują gyvenimą su džiaugsmu ir meile“, – sako pašnekovė.
Anot direktorės, daugumos mūsų niekas nemokė, kaip save mylėti, kad mūsų fizinis kūnas ir emocinis „aš“ būtų puoselėjami.
„Žmogaus tikslas – tobulinti savo sąmoningumą tam, kad pakeistume savo gyvenimą. Kai tai darysite, veide spindės jūsų vidinė esmė – akys spinduliuos meile sau, – sako direktorė. – Ir tik tuomet, kai galiausiai iš tikrųjų išmokstame rūpintis savimi, mes įgyjame galių turėti geresnę sveikatą ir pasiekti pilnatvės. Būti gražiam – sunkus vidinis darbas, kuriam išpuoselėti reikia laiko. Meilė, gydymas, džiaugsmas, ramybė ir dėkingumas yra dvasinio tobulėjimo penas. Kiekvienai minčiai ir kiekvienam žodžiui reikalinga energija. Tuomet, kai žmogus per daug galvoja ar yra susirūpinęs, atsiranda nuovargis, neretai ir išsekimas, tad nereikia stebėtis, kad ir sveikata pašlyja. Kiekviena mūsų mintis kūnui siunčia elektros krūvį, kuris mus išsekina arba pamaitina, priklausomai nuo to, ar ta mintis yra teigiama, ar neigiama. Kai neigiamos mintys sukelia negerus jausmus, organizmas nustoja tinkamai funkcionavęs, todėl sutrinka virškinimas, kaulai tampa trapūs, oda sensta ir raukšlėjasi.“
Didžiausiam kūno organui būtinas išskirtinis dėmesys
Bendras žmogaus odos paviršiaus plotas – 1,6 m². Kiekviename kvadratiniame odos centimetre yra apie 100 prakaito liaukų, 5000 receptorių, 6 milijonus ląstelių ir 15 riebalų liaukų. Prakaito liaukos padeda reguliuoti kūno temperatūrą. Iš viso kūne yra nuo 2 iki 3 milijonų prakaito liaukų. Daugiausia jų paduose, delnuose, pirštų delniniuose paviršiuose, pažastyse, kirkšnyje. Per parą riebalų liaukos išskiria apie 20 gramų odos riebalų. Susimaišę su prakaitu, riebalai suformuoja plėvelę, saugančią odą nuo grybelio ir bakterijų. Mūsų oda per parą išskiria apie litrą prakaito.
Oda saugo organizmą nuo mechaninių pažeidimų, išorės poveikių, kenksmingų saulės spindulių, įvairių infekcijų, palaiko stabilų vandens lygį. Valdoma plaučių, oda veikia visas kitas organizmo sistemas, padeda kitiems organams atsigauti, panaikinti stresą, sustiprinti imuninę sistemą. „Rūpindamiesi savo veido oda, mes padedame savo vidaus organams, nes organų sveikata atsispindi mūsų veide, – sako pašnekovė. – Kai oda yra rami, mikrocirkuliacijos dėka deguonimi prisotintas kraujas atkeliauja arti odos paviršiaus. Tai suteikia veidui skaistų ir sveiką atspalvį.“
Žmogaus oda sudaryta iš epidermio, tikrosios odos ir poodžio. Epidermis, kuris atsinaujina kas 3-4 savaites, sudarytas vidutiniškai iš 30 ląstelių sluoksnių. Naktį odai atsinaujinti kur kas paprasčiau, nes paspartėja kraujotaka, kuri skatina ląstelių aktyvumą. „Oda sensta ne tik dėl streso, genetikos, ultravioletinių spindulių, bet ir dėl miego trūkumo. Visa tai skatina kolageno ląstelių kiekio mažėjimą. Kolagenas sudaro 70 proc. dermos ir kasmet, net ir nesąlygojamas minėtų priežasčių, sumažėja vienu procentu“, – pasakoja direktorė.
Tinkama mityba, sveika mankšta ir pakankamas skysčių kiekis itin svarbu odos priežiūrai, todėl kiekvieną dieną vertėtų išgerti aštuonias stiklines kambario temperatūros vandens, valgyti šiltą maistingą maistą ir lytėti savo veidą su meile, tuomet padėsite savo ląstelėms atsigauti ir išlaikysite odą sveiką, gyvą ir gyvybingą.
„Tuomet, kai patiksite patys sau, ląstelės sureaguos ir pasisiųs signalą smegenims, o tai padės atsinaujinti ir susitvarkyti odą, tad kuo labiau rūpinsitės savo oda, tuo ji bus sveikesnė“, – tikina pašnekovė.
Be vandens pavojingiau nei be maisto
SXC.hu – Henk L nuotr.
Ne naujiena, kad vanduo kur kas svarbesnis nei maistas. Be maisto žmogus gali ištverti ilgiau nei mėnesį, tačiau be vandens – vos savaitę. Vanduo ne tik malšina troškulį, bet ir palaiko ląstelių bei audinių stangrumą, išnešioja maisto medžiagas ir jų apykaitos produktus, padeda reguliuoti kūno temperatūrą ir sąlygoja daugelį kitų gyvybės procesų. Kiek per parą jums būtina suvartoti skysčių litrais, galite suskaičiuoti savo svorį padauginę iš 35 ml.
Anot direktorės, itin atidžiai skysčius vartoja kinai, nes atsakingai žiūri į tai, kad per didelis jų kiekis gali sukelti išpurtimą, pasireiškiantį mieguistumu, bloga apytaka, išpurtusiomis akimis ir pilvo išsipūtimu. Blogiausia tai, kad šiuos požymius nėra lengva pašalinti. Kad taip nenutiktų, reikia žinoti keletą patarimų, kaip vartoti skysčius:
* Valgant geriau negerti, skysčius vartoti praėjus pusvalandžiui po valgio, kad padėtų virškinti.
* Kadangi kūno temperatūra yra apie 37 laipsnius, skysčiai turėtų būti kambario temperatūros, kitaip šaltas vanduo gali sukelti organizmui šoką.
* Itin gerai gerti karštą vandenį su citrina, ypač nieko nevalgius.
„Jeigu kasdien gersite reikiamą kiekį vandens, jūsų akys bus šviesios ir spindinčios, todėl atrodysite gražesni ir, be abejonės, jausitės laimingesni. Oda taps skaistesnė, nes bus maksimaliai sudrėkinta“, – sako direktorė.
Eterinių aliejų stebuklas
Eteriniai aliejai jau šimtmečius pasaulyje yra neatskiriama grožio puoselėjimo dalis. „Kartą nusprendę palepinti save eteriniais aliejais, būsite nustebinti jų realia poveikio galia geriau atrodyti ir jaustis“, – tikina pašnekovė.
Kūnas eterinius aliejus sugeria per odą arba juos įkvepiant. Kadangi jie stimuliuoja uodimo pojūtį ir yra sugeriami per odą, gali pasiekti bet kurią kūno dalį per kelias minutes.
„Užteptas ant odos aliejus padės sumažinti raukšlių ir atkurs elastingumą. Aliejai veiksmingi ir norint sumažinti streso paliekamas raukšles bei pabrinkimą“, – pasakoja grožio paslapčių specialistė.
Kadangi dauguma eterinių aliejų yra per stiprūs, kad juos vartotume koncentruotus, prieš tepant ant odos pravartu juos atskiesti kitu aliejumi. Labiausiai tam tinka saldžiųjų migdolų aliejus.
Anot direktorės, dauguma eterinių aliejų, skatindami kraujo apytaką, aprūpinimą skysčiais bei atliekų šalinimą, padeda organizmui atsinaujinti ir atsistatyti ląstelių lygiu. Eteriniai aliejai geba reguliuoti, pagyvinti ir stabilizuoti vidaus organų funkcionavimą bei stimuliuoja limfinę sistemą, kuri skaidrina odą, padėdama išryškinti vidinį žmogaus grožį.
„Lepindami savo veidą kaukėmis, įkvėpkite levandos aliejaus, kuris, patekęs tiesiai į smegenyse esančią uoslės sritį, padės jums atsipalaiduoti, sustiprins gerą savijautą, pagerins nuotaiką“, – dalijasi patirtimi direktorė ir siūlo mišinį nuo raukšlių, tereikia po penkis lašus santalo medžio, šlamučių, snapučių, levandų ir bosvelijų aliejaus (visų jų be vargo nusipirksite natūralaus maisto, holistinės sveikatos priežiūros parduotuvėse ar internetu, tik svarbu, kad būtų gryni) ir dviejų arbatinių šaukštelių saldžiųjų migdolų aliejaus. Visus eterinius aliejus sumaišykite su migdolų aliejumi ir gautu mišiniu ištepkite raukšlėtas vietas. Saugokitės, kad mišinio nepakliūtų į akis.
Miglė REMEŠKEVIČIŪTĖ
Pixabay.com/Nika Akin asociatyvi nuotr.