Gintaras grožio industrijoje naudojamas seniai. Ypač svarbus gydomasis jo efektas. „Pagrindinis skiriamasis kosmetikos su gintaru požymis yra tas, kad ji nekelia jokių alergijų ar nepageidaujamų reakcijų. Priešingai, kokybiškos gintaro dulkės ar aliejus padeda su jomis kovoti“, – pasakojo produkcijos su gintaru žinovė Regina Randienė. Prie Baltijos jūros gyvenantiems lietuviams gintaras yra įprastas ir gerai pažįstamas, tačiau apie gydomąsias jo savybes žinome palyginti nedaug. „Pavyzdžiui, tarybiniais laikais produktai su gintaru būdavo išskirtiniai, prieinami tik visuomenės elitui, o ne paprastiems mirtingiesiems. Gydomosios gintaro savybės pripažįstamos daugelyje pasaulio šalių. Jis iš tikrųjų gydo labai daug ligų“, – sakė R.Randienė.
Lietuvoje gintaras naudojamas atsargiai. Lietuvės pamėgo masažus su gintaro gabalėliais, o vaikams ant kaklo kabina gintaro karolius tikėdamos, kad jie apsaugos mažylius nuo ligų. Tačiau šalies gydyklose gintaro procedūrų beveik nėra. Ir tik smalsiausios moterys žino, kad gintaras naudojamas ir kosmetikos bei kitų grožio priemonių ganyboje. „Vasarą paklausiausi gintaro turintys muilai ir įvairūs kremai bei kaukės veidui“, – tvirtino R.Randienė.
Įdomu tai, kad gintarą naudojimui galime paruošti ir pačios. „Taip daryti net ir reikėtų. Sakoma, kad geriausiai gydo tas gintaras, kuris surinktas ir paruoštas pačių rankomis. Paprasčiausias būdas: surinktus gintaro gabalėlius nuplauti, šiek tiek padeginti užpylus spiritu, kad dingtų visi galimi mikrobai, ir užpilti karštu vandeniu. Taip gausime gintaro arbatą. Dar naudingesnės yra gintaro dulkės, tačiau jas pasigaminti patiems gana sudėtinga. Gintaro dulkės turi būti tam tikro smulkumo, per stambios atplaišėlės gali pažeisti odą“, – teigė grožio priemonių su gintaru žinovė.
Auksinės grožio priemonės
Gintaro muilas
Kosmetinis muilas su natūralaus Baltijos gintaro dulkėmis yra itin švelnus ir turi odą maitinančių savybių. Toks muilas saugo odą nuo nušalimo, todėl jį ypač rekomenduoja naudoti vėsiuoju metų laiku.
Gintaro aliejus
Tai – natūrali antiseptinė priemonė. Juo tepamos odos nudegimų, įpjovimų, nubrozdinimų, infekcijų, vabzdžių įkandimų, raumenų ir sąnarių skausmo vietos. Galima naudoti trenkiant galvą – aliejus stiprina plaukus, mažina jų pleiskanojimąsi.
Gintaro dulkės
Gintaro dulkes ypač vertina kosmetologai, nes jos turi šveičiamųjų savybių, padarančių odą švelnią ir skaisčią. Gintaro dulkes galima įmaišyti į kremą, aliejų, naudoti kaip veido ar kūno šveitiklį. Tokie kosmetiniai gaminiai nealergizuoja odos, ją dezinfekuoja, gydo žaizdas.
Gintaro rūgštis
Gintaro rūgštis reguliuoja širdies ritmą, stimuliuoja nervų sistemą, tvarko ir stiprina imunitetą, nuramina.
Ypatinga gintaro arbatos galia
Gintaro gabalėlius galima naudoti arbatai ar užpiltinei pasigaminti. Gintaras padeda atsikratyti slogių prisiminimų, greičiau atsigauti po nesėkmių, stiprina ir suteikia vilties. Gintaro gabalėlį patartina laikyti prie televizoriaus ar kompiuterio – jis sugers kenksmingus spindulius.
Norint pasigaminti gintaro arbatos, saujelę gintaro gabalėlių užpilkite karštu vandeniu ir šiltai palaikykite 15–20 min., geriausia pastačius virš degančios žvakutės taip neleidžiant arbatai vėsti. Vandens spalva liks nepakitusi, tačiau jis įgaus malonų – gintaro rūgšties eterinių aliejų – prieskonį, kuris stimuliuoja ir stiprina organizmą, šalina toksinus ir gerina medžiagų apykaitą. Paruoštą gintaro arbatą tinka pagardinti vaistažolėmis. Norėdami pasigaminti užpiltinę, gintaro gabalėlius užpilkite degtine ar skiestu spiritu. Patariama tokį užpilą palaikyti bent keturias dienas, norint išgauti stipresnį trauktinės skonį. Gerkite prieš valgį po 30–50 g. Gintaro trauktinė naudinga sergant kvėpavimo, skrandžio ligomis, malšina rėmenį, skausmą, gerina virškinimą. Trauktinės kompresu gydomi sąnarių ir galvos skausmai.
Eglė Valionienė
Freeimages.com/Pawel Tomkiewicz nuotr.