Galima apsieiti be žalingų komponentų
Savo gaminiuose Skaidrė nenaudoja tokių agresyvių sintetinių komponentų kaip silikonai, išvalyta nafta, natrio laurilsulfatas (Sodium Laureth Sulfate – SLS).
Iš natūralių ingredientų, anot specialistės, galima pasigaminti visas kūno priežiūros priemones – kremus, šampūnus, serumus, lūpų balzamus.
šioms priemonėms naudojamas įvairių rūšių nerafinuotas šalto spaudimo natūralus aliejus, eterinis aliejus, sviestas, hidrolatai (distiliuotas eterinis gėlių žiedų, augalų lapų, šaknų vanduo), vitaminas E ir ekologiški konservantai, leidžiantys priemonėms negesti 2–3 mėnesius.
Gaminius specialistė rekomenduoja laikyti tamsioje, vėsioje vietoje, bet ne šaldytuve. Jų reikėtų ruošti nedidelį kiekį: 50 mililitrų veido kremo, jį naudojant ryte ir vakare, užtenka maždaug 6 savaitėms.
Šerpetojančiai odai – gintaro pudra
„Jau daug metų nenaudoju dušo želė ir kitiems nerekomenduoju. Kenksmingi jų ingredientai per kapiliarus patenka į vidaus organus. Natūralios priemonės pasišalina su šlapimu ir prakaitu, o sintetika nusėda organizme, – pasakoja Skaidrė Mikočionienė. – Netikite? Atlikite paprastą bandymą: paprašykite, kad česnako skiltelę jums kažkas kitas įtrintų į pėdas. Jaunas žmogus po 5–6 minučių, vyresnis – po 7–8 minučių pajus česnako skonį burnoje. Taip pat greitai po kūną pasiskirsto ir eteriniai aliejai, ir chemija, gal tik jų skonio taip aštriai burnoje nepajuntame.“
Vietoj dušo želė ji siūlo praustis vandeniu, atliekant šveitimą druska, cukrumi ar smulkiai maltos kavos tirščiais.
šerpetojančią odą Skaidrė rekomenduoja 1–2 kartus per savaitę nušveisti gintaro pudra ar baltuoju moliu. Tai pamaitins ir sudrėkins odą. Gintaro pudra – tai ypatingu būdu smulkinti Baltijos jūros gintaro milteliai.
Išlipus iš vonios, kūną galima palepinti gintaro pudros aliejumi. Ši priemonė ne tik maitina ir drėkina šerpetojančią odą, bet ir ją stangrina, veikia kaip anticeliulitinė priemonė. Taip pat skatina plaukų augimą. Ja pasitepus plaukų galiukus ir prieš plaunant šampūnu palaikius bent 15 minučių, šie nebeskilinės ir papildomai nereikės naudoti jokių balzamų. Šis aliejus taip pat lengvai valo makiažą, tuo pačiu tapdamas puikiu paakių kremu.
Eterinius aliejus būtina skiesti
Perkant eterinį aliejų, Skaidrė pataria įsitikinti, kad šis – ekologiškas, sertifikuotas.
Arbatmedžio ir levandos eteriniai aliejai – vieninteliai, kuriuos galima naudoti tiesiai ant odos, kitus būtina maišyti, pavyzdžiui, su druska, cukrumi, actu, aliejumi, spiritu. Tik ne su vandeniu, nes vandenyje aliejai netirpsta.
„Jei norite kažkokį aromatą paskleisti vonioje, nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į vandenį, kad šis nepriliptų prie odos ir nenudegintų, nesukeltų alergijos“, – perspėja specialistė.
Į bekvapį organinių komponentų šampūną galima lašinti norimų eterinio aliejaus ir natūralaus nerafinuoto aliejaus. Jei plaukai labai sausi, turimą šampūno kiekį reikėtų sumaišyti su tokiu pat migdolų ar pasiflorų aliejaus kiekiu.
Žvilgesio plaukams suteiks citrinžolės ar greipfruto eteriniai aliejai. Rozmarino ar ylang-ylang eterinis aliejus skatina plaukų augimą, stabdo jų slinkimą. „Rezultatą pajusite jau po 3–5 galvos plovimų“, – sako Skaidrė.
6 eterinio aliejaus lašai – nuo virusų
Mamoms, norinčioms, kad vaikas greičiau ir lengviau atsikosėtų, specialistė pataria ant radiatoriaus dėti drėgną rankšluostį ir ant jo užlašinti 10 eukalipto arba arbatmedžio lašų. Kelis lašus galima užlašinti ant vaiko pagalvės. Patarimas tinka jau mokantiems atsikosėti vaikams.
Apsisaugoti nuo virusų visiems šeimos nariams padės 6 arbatmedžio eterinio aliejaus lašeliai per dieną. Po vieną lašelį reikėtų tepti limfmazgių srityse: už abiejų ausų spenelių, dar po vieną – pažastyse ir dar du – kirkšnyse. Procedūrą reikėtų kartoti savaitę.
Visus eterinius aliejus reikia rinktis atsargiai. Stengtis neperdozuoti. Kai kurie eteriniai aliejai gali sukelti alergines reakcijas, sukelti epilepsiją.
Veido kremas: pasidaryk pats
1. Kremui laikyti geriausia tinka tamsaus stiklo indelis. Dar dviejų plastmasinių graduotų indelių reikės kremo komponentams. Dviejuose stikliniuose indeliuose bus atskirai maišomi vandens ir aliejaus ingredientai. Jiems maišyti tinka plastmasinis šaukštelis. Kremui baigti maišyti reikėtų siauro metalinio įrankio. Taip pat reikės vandens termometro. Prieš naudojimą visus įrankius ir indelius dezinfekuokite spiritine dezinfekcijos priemone suvilgytu vatos diskeliu.
2. Šaltajam metų sezonui Skaidrė siūlo pasigaminti maitinamąjį kremą moterims, kurių veido oda linkusi sausėti. Jam reikės 10 mililitrų koloidinio sidabro, kuris neleis kremui po kelių dienų sugesti. Jei kremas skirtas brandžiai odai, galima įpilti 20 mililitrų rožinės pelargonijos hidrolato, ypač tinkamo išsiplėtusiems kapiliarams. Šių ingredientų kiekį reikėtų matuoti vandeninei masei skirtame plastmasiniame indelyje.
Vėliau juos perpilkite į stiklinį indelį. Jį statykite į ant viryklės kaitinamą indą su vandeniu. Į indelį įmerkite termometrą ir ingredientus kaitinkite iki 60 laipsnių.
Į kitą matavimo indelį pilkite 10 mililitrų ryžių aliejaus, ypač naudingo pajuodusiems paakiams, ir tiek pat – jojobos aliejaus, dėl maitinamųjų savybių puikiai tinkančio žiemos sezonui. Juos pilkite į atskirą stiklinį indelį, įdėkite pusę arbatinio šaukštelio emulsinio vaško, kuris sujungs vandens ir aliejaus ingredientus. Tiek pat dėkite ypač sausai odai tinkamo greitai įsigeriančio kanapių sviesto. Aliejus kaitinkite jų stiklinį indelį taip pat įstatę į indą su vandeniu, kol vaškas ir sviestas ištirps aliejuose.
3. Į aliejinę masę visą laiką maišant supilkite vandeninę masę. Maišykite plastmasiniu šaukšteliu, kad kremui nepersiduotų metalo skonis. Maišykite būtinai pagal laikrodžio rodyklę – iš kairės į dešinę. „Tikiu, kad maišant atvirkščiai, į pagalbą pasitelkiame ne harmonizuojančias, o griaunamąsias jėgas. Taip pat kremo negaminu blogai nusiteikusi. Tik pakraunant jį geromis emocijomis galima tikėtis teigiamo rezultato“, – neabejoja aromaterapijos specialistė.
4. Vėsdamas kremas pradeda tirštėti. Kiek pravėsusį jį galima supilti į indelį, kuriame bus laikomas. Taip mažiau kremo liks ant paruošimo indelio kraštų.
Įlašinkite 3–4 lašelius vitamino E. Taip pat reikės 5 lašelių ekologiško konservanto bei norimų eterinių aliejų. Skaidrė lašino 3 lašus bergamotės ir 2 lašus ylang-ylang eterinio aliejaus, kuris veikia raminamai. Atvėsusį kremą jau galima maišyti metaliniu įrankiu.
5. Nors kremą galima naudoti vos pagaminus, geriausia tai daryti praėjus 12 valandų. Nerekomenduojama tą patį kremą gaminti du kartus iš eilės. Po 4 naudojimo mėnesių eteriniai aliejai kremo sudėtyje turi keistis, kad nesukeltų alergijos. Kremas tepamas ant drėgno veido, tada ypač gerai įsigeria. Geriausia jį tepti ne pirštu, o medine mentele.
Marina VISOCKIENĖ
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
“Šiaulių kraštas”