Kai kurie grožio salonai, būtent saulėtuoju periodu pradeda įvairias tokių procedūrų akcijas, skelbia nuolaidas ir siūlo pasinaudoti išskirtiniais pasiūlymais. Tačiau ar tikrai verta tuo susigundyti? Ne viena grįžusi po saulėto savaitgalio pajūryje ar vasaros pabaigoje pastebi, kad ant veido bei kūno išryškėjo įvairios pigmentinės dėmės, o tamsesni randeliai likę po spuogų ir spuogelių neišnyksta net įpusėjus rudeniui, kai vasaros įdegis ima blukti. Apie visa tai pasakojo kosmetologė Natalija Romanova.
Ar vasarą spuogų iš tiesų sumažėja?
Visuomenėje paplitęs teiginys, jog vasaros metu veido spuogų sumažėja. Tuo tarpu kosmetologė teigia, jog saulė – dvipusis reiškinys. Tokį teiginį reikėtų vertinti labai atsargiai, nes spuogų nuo saulės gali net padaugėti. Pastarieji atsiranda dėl to, kad į paviršių iš organizmo veržiasi riebalai. Saulė džiovina odą, tad riebalų susidaro mažiau. „Tačiau būkite atsargūs, nes oda linkusi priprasti prie saulės, o kai jos būna per daug, riebalai gali išsiveržti dvigubai daugiau ir tuomet spuogų dar padaugės,“ – teigia N. Romanova. Kitaip sakant, su saule reikia draugauti, bet labai saikingai.
„Kai tik prasideda vasara, riebią odą turinčioms klientėms sakau, kad joms odos būklė pagerės, bet piktnaudžiauti saule nereikėtų,“ – perspėja kosmetologė. Po kelių pasikaitinimų, moterys saulės turėtų vengti ir odą dengti. Iš pradžių efektas geras, bet po to ateina neigiami rezultatai. „Su kiekvienu pasideginimu gali atsirasti vis daugiau spuogų, tai labai apgaulingas dalykas – mūsų oda iš pradžių daro vieną žingsnį į priekį, o vėliau du atgal,“ – sako specialistė.
Saulė atnaujintą odą tuoj pat „kabina“
Kosmetologė pagal struktūrą, mūsų veido odą apibūdina kaip sluoksniuotą pyragą – yra gryna derma, poderminis sluoksnis, epiderminis ir viršutinis raginis sluoksnis. Raginis sluoksnis – tai atgyvenusi oda. Ji susideda iš žvynelių ir yra truputėlį atsilupusi nuo epidermio. Šis sluoksnis vertinamas dvejopai: iš vienos pusės jis veidui naudingas, nes suteikia apsaugą, o iš kitos – sendina mūsų odą. Darant veido valymą, naikinamas būtent viršutinis raginis sluoksnis. Tada veido oda lieka su epidermiu, tad iš viršaus ji neapsaugota. Saulė turi ultravioletinių spindulių, kurie tokią gyvą, jauną odą tuoj pat „kabina“. Ji taip pat sėkmingai veikia ir suragėjusią odą, tačiau, kai yra raginis sluoksnis, odos pralaidumas saulei labai menkas. Veikiama saulės, neapsaugota „plika“ oda pradeda aktyviai gaminti melaniną, kuris jai suteikia atspalvį. Kai kurios tuo džiaugiasi, nes vasariškas įdegis vis dar madingas. „Įdegis turi ir minusų, nes gali pakenkti odai, – perspėja veido odos specialistė. – Melaninui pradėjus gamintis labai sparčiai, atsiranda pigmentinių dėmių, su kuriomis kovoti labai sunku“. Ypač pavojinga, kai ultravioletiniai spinduliai yra stiprūs. Jei kitą dieną po veido valymo moteris išvyksta į Turkiją atostogauti, labai didelė tikimybė, kad jai atsiras pigmentinių dėmių.
Apsauginis kremas būtinas!
Jei neturite kito pasirinkimo ir jums būtinai reikia veido valymo ar kitų agresyvių procedūrų, tada nepamirškite apsauginių kremų nuo saulės, kurie sušvelnina, ar net visai padeda išvengti dėmių. Tokie kremai ypač reikalingi žmonėms, turintiems probleminę veido odą, kuriai būtina visapusiška priežiūra, tame tarpe ir valymas. „šie kremai sukurti tam, kad vasaros metu žmonės galėtų nenutraukti veido odos valymų ir kad jie nekenktų, o tik padėtų žmogui,“ – teigia N. Romanova. Žinoma, po veido odos valymo vasarą, kosmetologė tiesiog privalo žmogui pasakyti, kad įsigytų apsauginį kremą nuo saulės, mažesnio ar didesnio poveikio – pagal odos jautrumą. Juo reikia patepti ir po procedūros išleidžiant žmogų iš salono. Beje, kremus nuo saulės reikia naudoti ir po rūgštinės procedūros.
Kremą nuo saulės rekomenduojama tepti ne atėjus į pliažą degintis. „Reikia, kad jis įsigertų į odą, todėl rekomenduojama juo pasitepti anksčiau,“ – teigia specialistė. Tarkime, atsikėlus ryte, dar būnant namuose. Nes atėjus į pliažą, jau gali būti per vėlu, oda nesureaguos į kremo poveikį.
Rūgštinės procedūros
Vasaros metu geriau pasirinkti švelnesnį veido odos valymą. Galima valyti ne mechaniškai, o cheminiu būdu arba kaukėmis, tai „lengvesni“ veido valymo būdai. Dabar populiarėja veido valymas su rūgštimi. „Nors rūgštinė procedūra su gliukolinėm rūgštim veidui gana agresyvi, nes ji dirgina viršutinį raginį sluoksnį, tačiau atjaunina odą,“ – teigia kosmetologė. Oda tampa skaistesnė, gyvesnė, gražesnė. Tačiau atliekant procedūrą su rūgštimi būna didesnė rizika, kad liks dėmių, nes klientų, yra įvairių, ir dažnai jie nesilaiko nurodymų, kaip elgtis po procedūros arba tiesiog pamiršta naudoti apsauginį kremą nuo saulės. „Yra tokių klienčių, kurioms nesvarbu ir nereikšminga, kokius nurodymus jos gauna.Vėliau rezultatai gali būti skaudūs,“ – patirtimi dalijasi N. Romanova. Todėl specialistė rūgšties procedūras daro nuo rudens iki pavasario, o vasaros metu, esant aktyviai saulei, šioms procedūroms pertrauka.
Lazeris ir pilingas
Pasak kosmetologės, vasarą pavojinga atlikti lazerines odos valymo procedūras, todėl geruose salonuose jos neatliekamos. „Lazeris yra labai agresyvus. Jis nuima labai daug odos sluoksnių ir pigmentacija gali būti labai ryški,“ – informuoja specialistė. Todėl venų gydymas, kapiliarų deginimas, apgamų ar navikų šalinimas su lazeriu, tai vasaros metu pamirštamos procedūros. Taip pat dėl galimos pigmentacijos, pavojingos ir šlifavimo procedūros, bei gilus veido pilingas. „Nors programa ir leidžia daryti stipresnį pilingą, nes dirbu su priemonėmis iš Ispanijos, o joje vasaros metu labai karšta ir jie tokį pilingą daro, tačiau aš save apsidraudžiu ir visiems klientams pasakau, kad jo vasaros metu neatliksiu,“ – teigia kosmetologė.
Vasara skirta natūralumui
Vasarą kosmetologė siūlo pasinaudoti natūralia gamtos kosmetika – uogomis, vaisiais, daržovėmis, augmenija. Jei vasarą nespėjote prisirinkti, vaistinėse įsigykite ramunėlių, medetkų ar liepos žiedų, šalavijų ir išsivirkite sau toniką. Jame suvilgytais kompresais nuvalysite, bei atgaivinsite odą. Tiesa, specialistė perspėja, jog tokį toniką reikia naudoti šviežią.
„Savo klientėms sakau – pirma uoga ant veido, o ne į burną,“ – juokiasi N. Romanova. Odai naudingos ir daržovės. Agurkus, pomidorus, morkas iš sodo, supjausčius skiltimis galima dėti ant veido. Tiesa, morkomis piktnaudžiauti nereikia, nes pageltonuosit. Petražolės, krapai taip pat gali būti naudingi.
Justė GAUDINSKAITĖ
SXC nuotr.