Už jaunystę kovojame
„Ateina gana sudėtingas sezonas, kuriam būdingas šiltas ir sausas klimatas butuose bei šaltas ir drėgnas oras lauke, dėl to mūsų oda kenčia labiau negu vasarą. Vadinasi, ir dėmesio jai turime skirti daugiau, negu šiltuoju metų laiku. Pagrindinės dvi odos priežiūros dedamosios yra maitinimas ir drėkinimas. Drėkinti odą geriausia vakare. Tam skirti geliai, drėkinamieji kremai, fluidai ir kitos priemonės. Maitinimui skirti vitamininiai bei mineraliniai kremai. Kita serija – odą apsaugantys kremai”, – pasakoja N. Romanova.
Kaip dažnai vartotinos visos šios išvardytos priemonės?
„Užtenka kartą dienoje, rytą, nusiprausus. Tuomet ant odos tepamas apsaugantis kremas. O prieš miegą nusiprausus tepamas drėkinamasis kremas arba fluidai, serumas ir pan. Tai minimumas.
šiam metų laikotarpiui charakteringos ilgos naktys ir trumpos dienos. Vadinasi, turime daugiau laiko pasirūpinti odos gydymu. Tarkime, liftingavimui, kai visas veido kontūras keliamas į viršų. Tam yra specialių kremų, serumų ir kt. Lygiagrečiai būtina odą drėkinti. Tarkime, parėjus iš darbo vartojame drėkinamąjį kremą, o prieš naktį – liftinguojantį. Ir visą naktį „liftas” veiks ir kels”, – tęsia kosmetologė.
Ką tai duoda?
„Su metais veido oda „nukrenta“ žemyn, nukara pagurklis. Nemalonūs pokyčiai pastebimi ir akių kampučiuose, lūpų kraštuose bei kt. Kremas gi traukia odą į viršų. Jauniau veidas atrodo, kai yra pakeltas. O juk už jaunystę mes visada kovojame!” – šypsosi N. Romanova.
Anot jos, dar esama raukšles lyginančių kremų. Visus juos galima naudoti nakčiai. Tai kažkiek padeda paslėpti trūkumus ir „susigrąžinti jaunystę”.
Veido kaukės
Kosmetologė pataria nepamiršti ir kaukių veidui. Tam tinka ne tik pirktinės priemonės. „Visa, ką valgome, tinka dėti ir ant odos, nes odai patinka visa, ką valgome, – suformuluoja „auksinę taisyklę” N. Romanova. „Oda gyva ir ją taip pat reikia maitinti. Toms, kurios mėgsta natūralias priemones, geriausia vartoti ne pirktines, bet namuose darytas kaukes iš bulvių, iš kiaušinių, raugintų kopūstų, tų pačių mielių, pieno, grietinėlės…”
O kaip gyvūnų taukai, pavyzdžiui, avies? Teko girdėti, kad jie saugo veido ir rankų odą nuo stipraus šalčio poveikio?
N. Romanova: „Gyvūnų taukus apsisaugojimui vartoja poliarininkai arba gyvenantys šiaurėje, pavyzdžiui, žąsų riebalus. Prieš eidami laukan, kur oro temperatūra apie 50 laipsnių šalčio, jie išsitepa veidą riebalais. Pas mus gi tokių šalčių nėra… Galima veido kaukei naudoti lydytą sviestą, bet vis dėlto mūsų klimatinėmis sąlygomis vartoti gyvulinius riebalus yra kiek „per daug stipru”.
Deguonies kosmetika
Kitas svarbus priežiūros elementas – deguonies kosmetika. „Žiemą daugiau laiko praleidžiame patalpose, mažiau išeiname į lauką: iš namų į darbą, iš darbo – namo. Mažai būname gryname ore. Todėl deguonies kosmetika labai svarbi. Ji mūsų ląsteles pripildo deguonies, t. y. gauname panašiai tą patį, ką ir būdami lauke”, – sako N. Romanova.
Prie viso to, kas pasakyta, neturėtume pamiršti ir rankų bei kojų odos. Žieminėje avalynėje kojos šąla arba šunta. Galima padaryti voneles su druska, naudoti aliejines kaukes, parafiną. Procedūras galima atlikinėti tiek salonuose, tiek namų sąlygomis.
Jeigu norime turėti gražią ir sveiką odą, turime ja rūpintis. O žiemą tam laiko galima skirti daugiau.
Be abejo, negalima pamiršti ir plaukų.
„Kitas svarbus dalykas: žiemą reikia stengtis kuo daugiau vaikščioti lauke: nesvarbu, kokie orai lauke, ar rūkas, ar lyja, ar sninga, ar šaltukas spaudžia, – primena kosmetologė. – Būtina kasdien išeiti laukan, nes mūsų oda to reikalauja. Esame gamtos dalis, ir niekur nesidėsime – turime kuo daugiau būti gamtoje. Tačiau dabar žmonės išlepę: gulėjimą ant sofos ir televizorių renkasi mieliau negu ilgus pasivaikščiojimus… Deja, norint būti gražiems ir sveikiems šito negana – reikia dar gerinti ir medžiagų apykaitą. Iš gamtos tada pasisavinama ne tik drėgmė ir saulė – oda dar gauna ir kosminės energijos, o tai yra svarbu visam organizmui.
Romualdas BALIUTAVIČIUS
“Šiaulių naujienos”
SXC. hu – Adrian Becerra nuotr.