Pajutę pirmuosius gripo požymius, į stiklinę šilto vandens įpilkite šaukštą obuolių acto, įdėkite šaukštą medaus ir įlašinkite 10 lašų propolio ekstrakto. Mišinį gerai išmaišykite ir išgerkite.
Veiksmingas ir propolio tepalas. Juo tepama nosies gleivinė. Tai vieta, kur dauginasi ligos sukėlėjai. Siaučiant gripo epidemijai arba susirgus šeimos nariui, 3 kartus per dieną į nosį reikėtų įsilašinti mišinio, sudaryto iš 2 dalių česnako sulčių ir vienos dalies medaus. Česnakai, kaip ir propolis, pasižymi stipriomis antivirusinėmis savybėmis, todėl vartodami juos profi laktiškai galite išvengti gripo.
Persirgus gripu ar viršutinių kvėpavimo takų kataru, organizmas greičiau atsigaus, jei tris kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio suvalgysite po pusę šaukštelio medaus su propoliu.
Norint išvalyti burnos ertmę nuo ligas sukeliančių bakterijų reikia apie 15 minučių kramtyti korį su medumi, paskui jį išspjauti. Vaškas sugers daugybę burnos ertmėje esančių mikroorganizmų, galinčių sukelti ligas. Penkias minutes pakramčius korių su medumi, normalizuojasi nosies takų praeinamumas. Jei sloga labai stipri, korius reikia kramtyti visą dieną kas valandą po 15 minučių.
Sergant viršutinių kvėpavimo takų kataru ar bronchitu, atsikosėjimui palengvinti bei kosuliui gydyti patariama gerti juodųjų ridikų sulčių su medumi santykiu 1:1 po šaukštą 3–4 kartus per dieną.
Nuo kosulio padės ir alavijas su medumi. Pusėje stiklinės virinto vandens ištirpinkite 300 g medaus, įdėkite vidutinio dydžio smulkiai supjaustytą alavijo lapą ir valandą kaitinkite ant mažos ugnies. Tada gerai išmaišykite ir palikite ataušti. Sirupą gerkite po šaukštą 3 kartus per dieną.
Vido Venslaviškio nuotr.