Geriau lytų
Biologinės medicinos ir diagnostikos centro „Natura munda“ vidaus ligų gydytoja Valdereza Bertašiūtė, turinti Tarptautinės homotoksikologijos akademijos pažymėjimą, patvirtinantį jos specializaciją homeopatijos srityje, teigia, kad pavasarines alergijas dažniausiai sukelia žydinčių augalų žiedadulkės, ypač jei jos patenka į automobilių išmetamąsias dujas. Itin pavojingas sveikatai laikotarpis – augalų žydėjimo metas, kai ilgą laiką nelyja. Tada alergiją jau kovo mėnesį gali sukelti lazdynai, baltalksniai, o balandį – blindės, šalpusniai, pilkosios tuopos, karpotieji beržai, guobos, gluosniai ir t. t.
Vasarą alergijas sukelia žydinčios kiaulpienės, gysločiai, motiejukai ir t.t. Dabar, dėl neprognozuojamos klimato kaitos, daug augalų pradeda žydėti iš karto labai intensyviai ir vienu metu, todėl aplinkoje padaugėja alergenų.
Visiems vieno vaisto nėra
Gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė teigė, kad homeopatinis gydymas visada turėtų būti individualus. Tačiau jei sudėtinga patekti pas homeopatą, galima išmėginti tuos homeopatinius vaistus, kurie parduodami vaistinėje. Šmiai alerginei slogai gydyti tinka „Luffa compositum“ homeopatinis purškalas į nosį. Be purškalo, galima vartoti ir to paties pavadinimo tabletes. „Rhinital“ tabletės tinka ir alerginės slogos paūmėjimo profilaktikai (pradedamos vartoti likus trims–keturioms savaitėms iki numatomo paūmėjimo pradžios), ir paūmėjus. Jei įprasti vaistai nepakankamai efektyvūs, reikia skirti individualų gydymą.
Ankstyvas gydymas
Pasak gydytojos Valderezos Bertašiūtės, išvengti alergenų dažniausiai būna sunku, todėl savo pacientams ji skiria profilaktinio gydymo kursus, likus 2–3 mėnesiams iki numatomo alergizuojančio augalo žydėjimo. Tam tikrais atvejais atliekama specifinė desensibilizacija (organizmo jautrumo kuriai nors medžiagai mažinimas), t. y. alergija gydoma daug kartų skiestais alergiją sukeliančiais sudėtiniais preparatais.
šio gydymo esmė – ilgalaikis imuninės sistemos treniravimas, kad ji taip audringai nereaguotų į alergeną. Ir tada preparatai parenkami kiekvienam pacientui individualiai. Sunkiais atvejais, likus bent mėnesiui iki pavasarinio žydėjimo pradžios, pacientams sėkmingai taikomas „pakopinės“ autohemoterapijos gydymo metodas.
Iš pradžių naudojant trimatę kompiuterinę biorezonansinę diagnostiką pacientui nustatomos alergijos priežastys ir individualiai parenkami 3 gydymui tinkamiausi homeopatiniai vaistai, esantys ampulėse. Po to paimamas nedidelis kiekis kraujo (1–2 ml) ir vienas iš trijų atrinktų vaistų švirkštu suleidžiamas su krauju į veną, o likę preparatai su lašeliu švirkšte likusio kraujo leidžiami į abi sėdmenų puses.
Daug priežasčių
D.Jakubonienė pasakojo, kad Prancūzų biodekodavimo mokykla alergiją aiškina kaip nemalonaus įvykio, sukėlusio emocinį šoką, aplinkybių įsiminimą. Kai skonis, kvapas, dulkės, žiedadulkės ar kitkas mums primena tą seniai į pasąmonę nustumtą įvykį, prasideda alerginė reakcija. Gydant homeopatiškai, organizmui primenamos patirtos neigiamos emocijos, o tai leidžia išlaisvinti emocinio sukrėtimo metu užslopintus jausmus ir sveikti.
Pasak homeopatės, organizmas visada veikia kaip sistema, todėl jei jo reakcija ir jautrumas yra per dideli, reikia gydyti visą žmogų, o ne tik jo nosį, odą ar plaučius. Netradicinės medicines specialistai tikrai gali padėti išgydyti alergiją.
Dovilė Joneliūnienė
SXC.hu – Piotr Bizior (www.bizior.com) nuotr.