Liko ištikima homeopatijai
Vaikų neurologė A. Mickevičienė sako, kad, norint būti tikru homeopatu, studijoms reikia skirti daugybę laiko, todėl kai teko rinktis vieną iš dviejų alternatyvų – homeopatiją ar vaikų neurologiją, ji pasuko pastarosios link. Nors dabar homeopatijos praktika ji neužsiima, tačiau gydydama mažuosius pacientus, kurie skundžiasi įvairiomis neurozėmis, padidėjusiu jautrumu, miego sutrikimais ir pan., neskuba jiems skirti cheminių vaistų – pirmiausia pasiūlo išbandyti homeopatinius.
„Pastebėjau, kad tėveliai savo atžaloms gydyti mieliau renkasi homeopatinius vaistus, nes šiuolaikiniai homeopatiniai preparatai, palyginti su įprastiniais vaistais, geriau toleruojami, neturi šalutinio poveikio, – sako gydytoja. – Žmones visada domino homeopatinis gydymo būdas. Dar Smetonos laikais ligoniai net į Rygą pas gydytojus homeopatus gydytis važiuodavo. Tarybiniais laikais Lietuvoje ši natūralios medicinos kryptis veikė pogrindyje. Dabar žmonės vis labiau domisi sveiku gyvenimo būdu, todėl šis gydymo metodas tampa vis populiaresnis. Esu sutikusi tik keletą žmonių, nusiteikusių prieš homeopatinį gydymą.“
Be cheminių vaistų apsieiti neįmanoma
„Visi serga, ir aš nesu išimtis, – šypsosi gydytoja, – tačiau virusinei infekcijai įveikti vartoju homeopatinius vaistus, labai retai griebiuosi paracetamolio tabletės. Sergančius namiškius taip pat gydau homeopatiniais preparatais. Labai gerai, kai žmogus yra šalia nuolat, nes kuo geriau jį pažįsti, tuo lengviau gali parinkti tik jam vienam tinkančius vaistus. Aš nesu nusiteikusi prieš cheminius vaistus, tačiau juos, ypač antibiotikus, reikia vartoti tuomet, kai tikrai reikia. Iš tiesų dabar žmonės per daug vartoja cheminių vaistų, nes jų pasirinkimui įtakos turi reklama, tad dauguma, net rimtai susirgę, pas gydytoją nebeina, pasiklauso, kokie vaistai tuo metu labiausiai reklamuojami, ir skuba į vaistinę jų pirkti.“
Medikė tvirtina, jog yra ligų, kurias gydant be cheminių vaistų apsieiti neįmanoma, pavyzdžiui, sergant onkologinėmis ligomis, nepatartina gydytis vien homeopatiniais vaistais. Reikia gydytis tuo, ką siūlo šių dienų medicina, tačiau tinkamai parinkti homeopatiniai preparatai ligoniui palengvintų chemoterapijos pasekmes.
„Vartodami homeopatinius vaistus galite būti ramūs – organizmui žalos nepadarysite, nes šie vaistai organizme nieko nepavaduoja, nekompensuoja ir neslopina“, – tvirtina gydytoja.
Skatina organizmą pasveikti pačiam
Homeopatijoje į ligos simptomus žiūrima kaip į kūno mėginimą išgyti. Anot gydytojos, organizmas turi labai didelius savipagalbos rezervus, iš kurių ilgai semiasi jėgų. Tik dažnai žmogus ilgai nepastebi savo ligos, nes ignoruoja kūno siunčiamus pagalbos signalus tol, kol liga ima trukdyti gyventi. Gydytoja sako, kad norint tinkamai parinkti homeopatinį vaistą, pacientui reikia skirti labai daug laiko, todėl nenustebkite, jei vizito metu gydytojas homeopatas užduos jums daugybę klausimų, nes jam svarbu ne atskiri simptomai ar ligos, o konkretus žmogus, jo konstitucija, paveldimumas ir pan.
Parenkant homeopatinį vaistą, palyginami vaisto sukeliami simptomai su ligos simptomais, kadangi parinktas vaistas turi sužadinti nusilpusias natūralias organizmo jėgas, stiprinti tuos mechanizmus, kurių reikia norint pasveikti. Jeigu homeopatinius vaistus didesnėmis dozėmis pavartotų sveikas žmogus, šie jam sukeltų į ligą panašius simptomus. Tie patys vaistai, vartojami mažomis dozėmis, ligą gydo.
Homeopatinio gydymo trukmė priklauso nuo to, kiek išsiderinęs organizmas. Yra sveikatos sutrikimų, kurių visiškai išgydyti neįmanoma, tačiau taikant homeopatinį gydymą galima pagerinti paciento gyvenimo kokybę ir išvengti priešlaikinių ligos komplikacijų.
Homeopatiniai vaistai neturi šalutinio poveikio, todėl tinka vartoti su kitais vaistais. „Pradėję vartoti homeopatinius vaistus, galite pajusti nemalonų ligos paūmėjimą, tačiau šios būsenos išsigąsti nereikia, nes ji rodo, kad vaistas veikia, o organizmas reaguoja į jį“, – sako gydytoja.
Vaistai ruošiami tik gerai nusiteikus
Daugelio homeopatinių vaistų pagrindas – augalai, tačiau toli gražu šie medikamentai nėra susiję su liaudies medicina. Homeopatinių preparatų reklamoje taip pat akcentuojama, kad tai „natūrali“, „saugi“ priemonė, o tai asocijuojasi su ekologiškais produktais ir vaistažolėmis. Dėl šios painiavos dažnai manoma, kad homeopatija yra liaudies medicina. Iš tiesų šie du gydymo būdai neturi jokių sąsajų. Homeopatiniai vaistai ruošiami specialiu būdu iš natūralių augalinių, mineralinių, gyvulinių žaliavų.
Homeopatiniams preparatams gaminti tinka beveik viskas, ką galima rasti gamtoje: gyvulių išskiriami sekretai, nuodai, vulkaninė derva, kalcio mineralai, jodas ir pan. Pasaulyje sukurta daugiau nei 10 tūkst. homeopatinių vaistų tabletėmis, lašais, žvakutėmis, milteliais, tirpalais, tepalais, žirneliais, pasta, kapsulėmis ir t. t.
Homeopatiniai preparatai gaminami, pirminę medžiagą praskiedžiant keliolika kartų distiliuotu vandeniu ar alkoholiu. Kaskart praskiedus tirpalas tam tikru būdu suplakamas. Esant dideliam atskiedimo santykiui, pirminės medžiagos tirpale gali ir nelikti, tačiau pagal homeopatijos teoriją tai nėra būtina, nes vanduo turi unikalią savybę „atsiminti“ gydomąsias jame ištirpintų medžiagų savybes ir perduoti jas net ir nebesant veikliųjų medžiagų. „Vaistai tampa visiškai saugūs ir efektyvūs tik tada, kai parenkama ypač tiksli dozė ir preparatai“, – sako medikė.
Klasikinė homeopatija – asmeninis vaistas
Homeopatiniai vaistai daugiausia padeda tada, kai liga nėra įsisenėjusi, o jų vartojimas yra saugus ir nekenkia organizmui, tačiau reikia nepamiršti, kad nėra vaistų, galinčių išgydyti visas ligas arba apsaugoti nuo mirties.
Klasikinis homeopatinis gydymo metodas, anot gydytojos, tinka visiems, nesvarbu, kokia liga sergama. Kiekvienas konstitucinis (genetinis) žmogaus tipas turi atitikmenį gamtoje – homeopatinį vaistą, kuris veiks visas jo organizmo sistemas. Konstitucinis homeopatinis preparatas skiriamas konkrečiam žmogui, o jį parinkti gali tik gydytojas klasikinis homeopatas.
Ne veltui sakoma, jog klasikinė homeopatija – tarsi aukštasis pilotažas. Parenkant šiuos vaistus, atsižvelgiama į fizinių, emocinių, psichinių simptomų visumą ir konstituciją, kuri homeopatijoje suprantama kaip tam tikras kūno sandaros, žmogaus charakterio ir bendrai organizmo reaktyvumo tipas.
Pacientams, kurie nusprendė pasirinkti homeopatinius vaistus, gydytoja siūlo atminti kelias šių medikamentų vartojimo subtilybes. Homeopatinius preparatus vartoti 30 min. prieš valgį ar po jo, jokiu būdu nevartoti kartu su maistu ar užgerti skysčiais. Vaikams sugirdžius homeopatinius vaistus, saldainių galima duoti tik po valandos.
Kava, stipri arbata, prieskoniai ar alkoholiniai gėrimai nepanaikina vaistų poveikio, tačiau šiuos produktus reikėtų vartoti tik po valandos. Homeopatinius vaistus galima vartoti ir geriant cheminius ar žolinius preparatus, vitaminus ar maisto papildus, tačiau teks padaryti valandos pertrauką.
Homeopatinius vaistus patariama laikyti tamsioje, sausoje, vaikams nepasiekiamoje vietoje, ne mažesniu nei metro atstumu nuo elektros prietaisų, kompiuterio ar mobiliojo telefono.
Kompleksinius homeopatinius vaistus skirti gali šeimos ar bet kuris kitas gydytojas. Kompleksiniai vaistai nėra tokie specifiniai, juose yra daug komponentų, tinkančių didelei žmonių grupei. Šie vaistai parenkami pagal klinikinę diagnozę. „Homeopatija neišgydo visų ligų, tačiau ji gali padėti saugiai sveikti“, – primena gydytoja.
Miglė REMEŠKEVIČIŪTĖ
http://savaitrastis.siauliaiplius.lt
SXC. hu – Angel Fragallo nuotr.