Labai efektyviai slogą gydo nosies skalavimas druskos tirpalu su jodu. Tokio vandens galima įsigyti ir vaistinėje, bet labai nesunkiai jį galite pasiruošti ir namuose. Į stiklinę šilto vandens įberkite 0,5 arbatinio šaukštelio jūros druskos, įlašinkite 3 lašus 5 proc. jodo tinktūros, ir gausite puikią gydomąją priemonę.
Česnakas – puiki priemonė nuo slogos. Nuluptą česnako skiltelę perpjaukite išilgai, gautas puseles priglauskite prie abiejų nosies sparnelių ir palaikykite 10-15 minučių. Kad česnakas nedirgintų odos, prieš šią procedūrą patepkite ją augaliniu aliejumi. Geriausia tokius kompresėlius dėti prieš naktį. Jei tokia procedūra jums atrodo pernelyg sudėtinga, galima paprasčiausiai į nosį įlašinti po keletą lašų česnako sulčių.
Galima pasiruošti citrinų aliejaus. Nuplautą, bet nenuluptą citriną sumalkite mėsmale, į gautą masę įpilkite 40 g alyvuogių aliejaus, įdėkite 1 valgomąjį šaukštą medaus, kruopščiai išplakite ir tepkite šnerves rytais ir vakarais. Citrinų aliejų laikykite šaldytuve. Beje, susirgus peršalimo ligomis šį aliejų galite naudoti inhaliacijoms, pilti į vonią.
Slogą efektyviai gydo eterinių aliejų inhaliacijos. Prieš miegą į dubenėlį įpilkite vandens, pakaitinkite iki virimo, įberkite 1 arbatinį šaukštelį valgomosios druskos, 1 valgomąjį šaukštą eukalipto lapų arba keletą lašų jo eterinio aliejaus. Nukelkite dubenėlį nuo ugnies ir 5-10 minučių giliai kvėpuokite iš jo kylančiais garais. Po šios procedūros patepkite šnerves maitinamuoju kremu.
Sergant sloga labai padeda šildymai. Karštus kompresus reikia dėti ant kaktos, prie pat nosies. Tam labiausiai tinka iškaitinta rupi druska, grikių kruopos ar švarus kvarcinis smėlis. Po šildymo procedūros tuoj pat neikite į gatvę.
Kai kuriems žmonėms nuo slogos gerai padeda morkų sultys. Ką tik išspaustas morkų sultis sumaišykite su tokiu pat kiekiu vandens ir lašinkite po 3 lašus į kiekvieną šnervę 4-5 kartus per dieną.
Parengė L.ŽUKAITĖ
“Sekundė”